14 דרכים גאוניות להשתמש בחומץ שלא הכרתם עד היום וישנו לכם את החיים!

איך חומץ יעזור לכם להיפטר מצלוליטיס?כולנו יודעים שהמדפים בסופר מלאים במוצרי ניקיון יקרים שכל אחד מהם מבטיח לנו בית נוצץ. כולנו רואים שכל פרסומת שנייה בטלוויזיה מבטיחה לנו :שפריץ קטן” והבית מבריק, “טיפת חומר” והאמבטיה כמו חדשה, “רק לרסס ויקרה נס”. נשמע מוכר?

אבל אם זה היה כל כך פשוט לא היינו עומדים אובדי עצות מול המדפים ולא יודעים מה לבחור, שלא לדבר על כך שלכל משטח בבית ממליצים לנו חומר אחר ושרוב המוצרים יקרים מידי והרבה פעמים ללא תמורה.

אבל מה אם נגיד לכם שיש מוצר זמין, זול ושממש “עושה את העבודה”? לא תיקחו? ואם נגיד לכם גם שהמוצר הזה טוב לשימושים שונים ומגוונים? ואם נבטיח לכם שרוב הסיכויים שהוא כבר אצלכם בבית ממש עכשיו?

קבלו בבקשה את ה-“חומץ” ו-14 שימושים מדהימים ומפתיעים שאפשר לעשות איתו, שאשכרה עובדים!

1. מעולה לניקוי מכונת הכביסה ומדיח הכלים

אתם יכולים בקלות לנקות את מכונת הכביסה או את מדיח הכלים שלכם בעזרת חומץ תפוחים. איך? אפשר לנקות ידנית עם כמה כוסות של חומץ תפוחים, או להפעיל על המצב הסטנדרטי במכונה ריקה. 3-4 דקות לאחר מכן, מוסיפים 2 כוסות של חומץ תפוחים ונותנים לתוכנית להסתיים.

2. מאריך את החיים של פרחים טריים

מערבבים 2 כפות של חומץ תפוחים, 3 כפות סוכר, ו-1 ליטר מים חמימים, ומכניסים את הפרחים לתוכה. הטריק הזה יעזור לכם לשמור על הפרחים שלכם שייראו טריים ורעננים במשך כמה ימים נוספים.

Credit: brightside

3. מצוין לניקוי כתמים יבשים

מערבבים כף אחת של סבון כלים, 1 כף חומץ לבן, ו-2 כוסות מים חמימים. תערובת זו תעזור לכם להסיר כתמים יבשים ישנים, אפילו של יין וקפה. ניתן גם להשתמש בתערובת זו במדיח כלים עם חומר ניקוי מיוחד.

4. מונע מחלונות המכונית לקפוא

השתמשו בחומץ תפוחים בחורף כאמצעי שימנע מהחלונות לקפוא. איך? שטפו את חלונות המכונית שלכם בתערובת של חומץ ומים ביחס של 1:3.

5. פותח סתימות

תערובת של סודה לשתייה, חומץ ומים יכולים לעזור לכם לפתוח אפילו את הסתימות הגרועות ביותר. איך? שופכים חצי כוס של סודה לשתייה לתוך חור הניקוז, ואז מוסיפים כוס חומץ ואת אותה כמות של מים רותחים.

לאחר 20 דקות, שופכים מעט מי ברז לתוך חורי הניקוז והסתימה נפתחת! זוהי דרך טובה מאוד ומומלצת גם כדי למנוע סתימות עתידיות.

6. יעיל נגד עובש

חומץ טהור יכול לעזור לך להיפטר מעובש. איך? רססו את הנוזל על הכתמים הנגועים בעובש ושפשפו את פני השטח בספוג גס. ואז תנו לחומץ להתאדות. זה בטוח ויעיל יותר מאשר באמצעות אקונומיקה.

7. יעיל נגד חיידקים

תערובת של חומץ ומים ביחס של 1:1 תהרוג חיידקים במטבח. איך? מערבבים את החומץ והמים, ושופכים את הנוזל שנוצר לתוך בקבוק ריסוס. תקבלו תערובת מיקרוביאלית ידידותית לסביבה. עם תערובת זו תוכלו בקלות ובמהירות לשטוף את המיקרוגל, או לחטא את קרש החיתוך במטבח.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים