14 מנהגים הזויים שיהיה לכם קשה להאמין שהם נחשבים נורמליים במדינות אחרות!

טוב, מי טס איתנו לפינלנד?כמעט לכולנו יצא טוב לחו”ל ולהגיד כמה שונה שם מבארץ, לטוב ולרע. אבל זה שאנשים באירופה יודעים לעמוד בתור זה לא כזה שוק. יש ארצות מסויימות בהם יריקה היא דרך מנומסת להגיד שלום, או שזה נורמלי לבוא לפגישת עסקים עם מגבת. תכף תבינו הכל.

אספנו עבורכם 14 מנהגים שישמעו לכם הזויים, אבל תופתעו לשמוע שהם נורמליים לחלוטין במדינות אחרות. מה שבטוח, כל מסורת יכולה ללמד אותנו משהו על התרבות באותו מקום; וסך הכל, אחת הסיבות שאנחנו טסים לחו”ל זה בשביל לחוות משהו שונה, לא?

בקיצור, גללו מטה. יש לנו הרגשה שזה יגרום לכם לשנות את היעד של הטיול הבא שלכם.

1. בלי נייר טואלט, הודו

מי שטייל בהודו הופתע לגלות שזה מאד נדיר למצוא נייר טואלט בחדרי שירותים. במקום זה, אפשר למצוא מים חמים בתוך דלי קטן, איתם תוכלו לנקות את מה שצריך לנקות. בכל אופן, יש בהודו הרבה מקומות בהם זו תהיה בעיה להוריד את נייר הטואלט בשירותים כי הצנרת לא בנויה לזה.

Credit: brightside

2. אסור להיכנס לחדר האמבטיה אחרי החתונה, אינדונזיה

באינדונזיה, לזוג נשוי אסור להיכנס לחדר האמבטיה (זה גם כולל שירותים, כמובן) במשך 3 ימים לאחר החתונה, אחרת יהיה להם מזל רע. ליתר בטחון, בני המשפחה שמים עין על הנשואים הטריים ומשגיחים שהם לא ישברו את המסורת הזו ודואגים לספק להם כמות קטנה של אוכל ומים. בהצלחה עם זה.

3. לברך מישהו עם יריקה, מסאי

בעוד יריקה נחשבת למעשה לא מנומס בשאר העולם, אצל שבט המסאי שבקניה יריקה היא דרך לברך מישהו ולתת לו כבוד. אנשי השבט נוהגים לירוק לתוך כף היד לפני שהם לוחצים ידיים, בוודאי אם הם מברכים זוג שהרגע התחתן, למשל. אבל היי, לפחות הם יכולים ללכת אחרי זה לשירותים.

4. לא לתת בתנה ורדים צהובים, מקסיקו

במקסיקו, אל תנסו להיות מתוחכמים עם בחירת זר ורדים בצבע אקזוטי, בטח שלא צהוב. הסיבה לכך היא שבמקסיקו, ורדים צהובים מסמלים מוות.

5. שבירת צלחות לפני חתונה, גרמניה

כמה שבועות לפני החתונה, האורחים של החתן והכלה מתאספים ושוברים כלי קרמיקה בבית של הזוג הטרי. אחר כך, החתן והכלה צריכים לנקות את הבלאגן, וככה הם בעצם לומדים על עבודת צוות משותפת.

6. לזרוק קינמון על רווקים, דנמרק

מדובר במסורת שנמשכת מאז המאה ה-16 ועד היום. לפי המסורת, אם בן-אדם נשאר רווק ביום ההולדת שלו, החברים שלו יעשו לו מקלחת קינמון. זה תקף לשני המינים, כמובן.

7. להגיע באיחור, ונצואלה

זה לא משנה אם אתם צריכים להגיע לפגישה, לחתונה או למסיבה – בונצואלה זה נורמלי להגיע אחרי הזמן שנקבע. האנשים בונצואלה מאד רגועים ולוקחים את הזמן כשזה נוגע לעסקים, ומבחינתם, להגיע לאירוע מאוחר זה בעצם איחור אופנתי, אבל באמת.

סיבה טובה לעשות עסקים בפינלנד – בעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים