14 עובדות מפתיעות שיוכיחו לכם שיפן היא המדינה הכי מטורפת ומשוגעת שקיימת בכל היקום!

6 יותיר אתכם בהלםביקרתם פעם ביפן? גם אם לא, אין מצב שלא נתקלתם בגאדג’טים המוזרים שלהם, הארכיטקטורה יוצאת הדופן והאופנה שכל חובב אנימה מכיר מא’ ועד ת’! כמובן שגם שמעתם על הדיוק המטורף של העובדים ביפן ומוסר העבודה הגבוה…

אבל מסתבר שמתחת לכל זה מסתתרים דברים שפחות מדברים עליהם – הבדידות הגדולה, הפחד הקיצוני מפגיעה בכבוד החברתי, “חדרי שיעמום” שאמורים לגרום לעובדים להרים ידיים ולהתפטר, וחנות ספרים שמוכרת ספר אחד בלבד. מה עוד? ריכזנו לכם 14 עובדות מפתיעות שיוכיחו לכם שיפן היא המדינה הכי מטורפת ומשוגעת בעולם!

1. אנשים “מתאדים”

אין דבר גרוע יותר עבור יפני מאשר לאבד את כבודו החברתי. מבחן כושל, אובדן עבודה, גירושין וחוב הם רק חלק מהכישלונות שגורמים לאנשים ביפן להעלים את עצמם ואת משפחותיהם כדי להסתיר את ההשפלה. יש אנשים שמתאבדים בעוד אחרים נעלמים לתמיד.

בשנה נעלמים ביפן בין 80,000 ל-100,000 אנשים. בדרך כלל, לא המשטרה ולא המשפחות משקיעים בחיפושים אחר האנשים האבודים כי הם מניחים שהם התאבדו. לדבר על “אנשים מתאדים” נחשב טאבו, אז אף אחד לא באמת מדבר על זה.

עבור אלה שמחליטים להיעלם, יש 2 דרכים לעשות את זה. הראשונה היא לעבור לעיר סניה אשר לא נמצאת כלל על מפה. מבחינה טכנית, היא אפילו לא קיימת. זו שכונת עוני בתוך טוקיו ששמה נמחק על ידי השלטונות, וקשה מאוד לחיות שם בגלל התנאים הרעים והעבודה הסיזיפית. הדרך השנייה היא להישאר בבית, להחליף עבודה ולהתרחק מחברים וקרובים לנצח.

2. אוטאקו היא דרך נוספת לברוח… בצורה קצת שונה

דרך נוספת להיעלם אשר נחשבת פופולרית בקרב הצעירים ביפן היא לחיות כמו אוטאקו. אוטאקו הוא אדם שחי חיים כפולים כמו דמות האנימה האהובה עליו.

אלה שמחליטים להיות אוטאקו נעלמים מעת לעת למציאות חלופית שבה, באמצעות תחפושות, הם מוצאים את עצמם. הם יוצרים את המציאות הזאת בבית באמצעות אימוץ תכונות אנימה, לבישת תלבושות של הדמויות האהובות עליהם וניהול חיים מבודדים.

חלק מהאנשים שחיים כאוטאקו מעדיפים דווקא לבלות במועדונים באיזור אקיאברה, שם הם מוצאים סחורות שונות הנמכרות במיוחד עבורם.

3. משפחה וחברים להשכרה

כסף אולי לא יכול לקנות אהבה, אבל ביפן, זה בהחלט יכול לקנות מראה של אהבה. ניתן לשכור שחקן מקצועי אשר הופך לכל מה שהלקוח מבקש ממנו להיות. אפשר אפילו לשכור תינוק למשך כמה ימים – יש סוכנויות שמשכירות אותם בהתלהבות. אחת מסוכנויות אלה נקראת “רומנטיקה משפחתית” והיא הוקמה על ידי אישי יוצ’י לפני 8 שנים.

המטרה העיקרית של הסוכנות היא לעזור לאנשים להתמודד עם אובדן או בדידות. אבל יש סוגים שונים של בקשות, למשל, לשחק תפקיד של המאהב של האישה או להתנצל עבור איש עסקים שעשה טעות. פעם אחת, הסוכנות אפילו נאלצה לבצע חתונה שלמה בהשתתפות 50 שחקנים. הלקוח היה צריך לשלם 18,000,000 דולר בשביל זה!

אמנם, לעבודה הזו יש גם חסרונות. השחקנים הם לעתים קרובות רווקים ופוחדים לאבד את עצמם בתפקיד אותו הם צריכים לשחק. מעט מאוד אנשים יודעים מי הם באמת והם לא יכולים לדבר על חייהם האישיים – ולכן אנשים אחרים נמשכים לאישיות המזוייפת שלהם.

4. ערים מאחורי החומות

לא, זה ממש לא תסריט מסרט בו החומות נבנו כדי להגן על אנשים ממפלצות… זוהי יפן המודרנית!

כאשר רעידת אדמה מסיבית פגעה במזרח יפן בשנת 2011 וגרמה להתמוטטות גרעינית של תחנת הכוח פוקושימה, החליטה הממשלה לבנות חומות כדי להגן על ערי החוף מעליית גלי הים. הקירות נבנו בגובה 41 מטרים. אבל גם אם הצונאמי יהיה גבוה מהחומה, הקיר יעכב את ההצפה ויבטיח יותר זמן לפינוי.

בתחילה תמכו המקומיים בבניית החומות, אך דעותיהם השתנו מאוחר יותר. יש אנשים שמרגישים לא בנוח, החומות גבוהות מדי וחוסמות את נוף הים – יש אזרחים שאומרים שהם מרגישים כאילו הם בכלא. לעומת זאת, חלק מהאנשים אומרים כי החומות האלה הן ערובה כי אסון כמו זה של 2011 לא יקרה שוב.

5. סוכנויות התנצלות

לא קל להתנצל, ורוב האנשים רוצים להימנע מזה לחלוטין אם אפשר. ביפן, יש סוכנויות מיוחדות שיעשו את זה בשבילך! חוץ מזה, “מומחי התנצלות” בסוכנויות האלה הם פסיכולוגים טובים שיכולים לעזור לך לצאת ממצבים לא נוחים.

המחירים של שירותים כאלה משתנים בהתאם לסוג ההתנצלות וגודל הסוכנות. התנצלות אישית עולה 240 דולר בממוצע, והתנצלות טלפונית או באימייל עולה בסביבות 96 דולר. חלק מהסוכנויות יכולות לגבות לפי שעה (33 ​​דולר בממוצע לשעה).

יש מספר סוכנויות שמעדיפות לא להציג את מחיריהן באתרי האינטרנט ולספק התייעצויות בטלפון. אז אתם רוצים להתנצל?

6. “חדרי השיעמום” לעובדים

עובדים אשר המשרות שלהם כבר לא קיימות, בדרך כלל מפוטרים. חוקי הפיטורים ביפן, לעומת זאת, שונים מאוד מאלה שנהוגים בשאר העולם, ובדרך כלל הם ממש לא מטיבים עם המעסיקים. לדוגמה, חבילות פרישה מוקדמת בסוני שוות ערך ל-54 חודשים של תשלום שכר עבודה.

המעסיק לא מוכן לשלם סכומים כאלה? חברות חדשות צמחו עם הפתרון של “חדרי שיעמום” שבהם העובדים צריכים לבלות את ימי העבודה שלהם בלעשות שום דבר. הם יכולים לקרוא ספרות מיוחדת או לצפות בקטעי וידאו באינטרנט. בסופו של דבר, עליהם להגיש דו”ח על פעילויות אלה.

סוני לא חושבת כי “חדרי שעמום” הם דבר רע. המבקרים לעומת זאת, אומרים כי המטרה האמיתית של החדרים היא לגרום לעובדים להרגיש נשכחים וחסרי ערך – ובסופו של דבר לגרום להם להתפטר לבד.

7. חיבוקים תמורת תשלום

בעיית הבדידות נפוצה מאוד ביפן. לכן יפנים אוהבים לבקר במקומות בהם הם יכולים להיפטר מההרגשה הזאת לפחות לזמן קצר… לדוגמה, יש מקום שנקרא סוינייה (פשוטו כמשמעו, “חנות שינה משותפת”) שבו אפשר לישון לצד בחורה יפה. בלי לקיים יחסים, רק שינה וחיבוקים.

בדרך כלל, הלקוחות צריכים לשלם דמי כניסה (כ-27 דולר) והם מחוייבים על כל שאר השירותים בהתאם למחיר. לדוגמה, 20 דקות של שינה משותפת יעלו 27 דולר, בעוד ששעה תעלה בערך 54 דולר. ישנם גם שירותים אופציונליים המחוייבים בנפרד. לדוגמה, השירותים יכולים לכלול שינה בזרועות בחורה, ליטוף בחורה על ראשה, מבטים זה בעיני זה, שינה על ברכיה של בחורה, וכן הלאה – לכל פעולה יש מחיר משלה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים