14 טעויות שנשים עושות בטיפוח העור שלהן שגורמות להן להיראות פחות טוב!

לא לצחצח שיניים אחרי כל ארוחה!אין אישה שלא רוצה להיות יפה. יש אולי נשים שאין להן כוח להתאפר בבוקר, לא רוצות להשקיע הרבה כסף או שהן כבר נשואות 40 שנה והבעל לא שווה את הטרחה, אבל כל הנשים היו רוצות להיות יפות, ולרוב הן מתייעצות עם נשים אחרות או נשות מקצוע איך לעשות את זה.

אבל מסתבר שלא מעט ממה שאנחנו חושבות על הדרך הנכונה לאיפור וטיפוח מושלם הוא לא בהכרח נכון.

בכתבה הבאה תגלו שיש לא מעט מיתוסים שלא רק שהם לא נכונים, הם גם עשויים לפגוע בגוף שלכן.

אז קבלו 14 טעויות שכיחות שנשים עושות בטיפוח וכדאי מאד להימנע מהן!

 מיתוס #1: להתאפר מדי יום מזיק לעור שלך

למעשה זה לא האיפור היומיומי שפוגע בעור, אלא עצם זה שלא מסירים אותו לפני השינה. במהלך היום כל תכשירי האיפור וההגנה טובים כדי להגן על הפנים מפני השמש, אבל בלילה מומלץ להסיר אותם, כדי שלעור תהיה הזדמנות לנשום.

Credit: brightside

מיתוס #2: כשרשום על מוצר שהוא היפואלרגני, אז הוא מתאים לכל סוגי העור

מוצרים היפואלרגנים אינם מכילים את המרכיבים האלרגנים השכיחים ביותר בקרב האוכלוסיה, כמו אלכוהול. אבל בפועל, המרכיב היחידי שאינו יכול לגרום לגירוי לכל סוגי העור הוא מים מזוקקים. על כן, חשוב מאוד לבדוק מה המוצר מכיל לפני שקונים אותו. מוצרי טיפוח שמבוססים על רכיבים טבעיים לא בהכרח יתאימו לכל אחת.

מיתוס #3: קרם לחות לא באמת מונע קמטים

למעשה, יש בשוק היום לא מעט קרמים שדווקא כן עוזרים למנוע קמטים, רק חשוב לבחור קרם עם מסנן קרינת UV שיגן עליכן מפני השמש וגם יכיל ויטמינים ונוגדי חיצון.

Credit: brightside

מיתוס #4: כדאי להחליף את הקרם בו את משתמשת מדי פעם, כי העור מתרגל אליו והוא מאבד מהיעילות שלו.

לא רק שזה לא נכון, לפעמים החלפה של קרם אחד באחר, יכול לגרום לגירויים בעור. יחד עם זאת, חשוב לזכור שבכל עונה ייתכן שמומלץ יותר להשתמש בקרם אחר.
אם בקיץ מספיק קרם השומר על רמת PH אופטימלית, בחורף דווקא מומלץ להשתמש בקרם שבנוסף להגנה מהשמש גם מגן מפני אבק ורוח ומספק לחות והזנה לעור.

מיתוס #5: את קרם הפנים צריך למרוח מלמטה למעלה

גם לכן בטח יש את השיטה הקבועה שבה אתן מורחות את הקרם. יש אנשים שחושבים שלמרוח את הקרם בתנועות סיבוביות מלמטה למעלה יגדיל את היעילות ויעצים הפעולה שלו, אבל למעשה אין שום קשר בין האפקטיביות של הקרם ותנועות הידיים שלכן.

Credit: © pixabay

מיתוס #6: שתייה מרובה של מים מקטינה קמטים

לא מעט אנשים מאמינים ששתיית מים יכולה להאט את ההזדקנות של העור, אבל אין לזה באמת הוכחה מדעית. למעשה, התאים שנמצאים בשכבה העליונה של האפידרמיס כבר מתים, אז הם לא באמת יכולים לספוג לחות מבפנים.

מיתוס #7: אם תבצעו “תרגילי פנים”, תוכלו להיפטר מהקמטים

הפנים הן המקום היחיד בגוף בו השרירים מחוברים ישירות לעור. לכן מתיחות או תרגילים פנים לא באמת עוזרים להעלמת הקמטים.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים