14 חיות מוזרות ומדהימות שעומדות להיכחד בקרוב אם לא נעשה משהו מהר!

על חלק מבעלי החיים האלו אפילו לא שמעתםהעולם שלנו מלא במינים שונים של בעלי חיים, שעל רובם אפילו לא שמענו ולא ידענו שהם קיימים. הם מגיעים במגוון צורות וגדלים, חלקם יפים יותר או פחות, חלקם חמודים יותר או פחות. וזה לא באמת משנה אם אהבנו אותם או לא, כי מה שחשוב זה שחלקם נמצא בסכנת הכחדה.

כדי להעלות מודעות לעניין, הצלם טים פלאח יצא למסע מסביב לעולם כדי לנסות ולתעד את אותם מינים שנמצאים בסכנת הכחדה. פלאח יצר סדרת צילומים מרתקת שחושפת אותנו לבעלי החיים המיוחדים האלו, בתקווה שזה לא יהיה התיעוד האחרון שלהם.

הנה 14 תמונות של בעלי חיים מתוך הפרוייקט שלו, עם הסבר למה הם בדרך להיעלם מהעולם.

1. פנגולין עצים קטן

את החיה הזאת תמצאו רק ביערות הגשם שבאפריקה. כבר ב-2008 היא החלה להיעלם מהעולם, ומ-2014 נמצאת בסטטוס של סכנה קריטית להיכחדות. כלומר שאם לא ינקטו צעדים משמעותיים להגנה עליהם, משפחת הפנגולינים תקטן בכ-30-50% ב-10-20 השנים הקרובות.

Credit: © timflach

2. למור זנב-טבעת

את הלמורים תמצאו בעיקר באזורים היבשים ביערות של דרום מדגסקר. הלמורים נחשבים בסכנת הכחדה בגלל שנשארו מהם רק 2,000 – 2,400 פריטים, ירידה של 95% מאז שנת 2000! חלק מהגורמים לירידה הדרסטית הם צייד והפיכתם לחיות מחמד באופן בלתי חוקי.

Credit: © timflach

3. קוף חוטמני

הקוף המיוחד הזה מתגורר באי ברונו, אי גדול בדרום מזרח אסיה, המחולק בין המדינות אינדונזיה, ברוניי ומלזיה. הקופים האלו נמצאים בסכנת הכחדה, כשהמספר שלהם ירד ב-50% במהלך 36-40 השנים האחרונות. הסיבה המרכזית לירידה במספרים היא אובדן של בית הגידול שלהם. בנוסף, הקופים האלו בסכנת צייד כי הבשר שלהם הוא מצרך חשוב ברפואה הסינית.

Credit: © timflach

4. קוף סלוד אף זהוב

גם הקופים האלו נדירים מאוד ונמצאים בסכנת הכחדה בגלל אובדן בית הגידול שלהם. הם ניזונים בעיקר מחזזיות שניתן למצוא על עצים מתים, אבל כשהעצים נכרתים לשימושים שונים, קשה להם למצוא מזון. יחד עם זאת, ניתן למצוא אוכלוסיה גדולה של הקופים האלו בשמורת הטבע הלאומית של סין.

Credit: © timflach

5. פנדה אדומה

פחות מ-2,500 פנדות אדומות נשארו בעולם, והם בסכנת הכחדה וחלק מהרשימה האדומה של IUCN. צייד ומאבק טריטוריאלי עם בעלי חיים אחרים על אזורי הגידול הם שהביאו אותם לסכנת הכחדה, כשבהרי ההימלאיה למשל ירד מספרם ב-40% ב-50 השנים האחרונות.

Credit: © timflach

6. מנעלן

המנעלן החביב הזה גר לו בביצות הטרופיות של אפריקה, שם הוא יכול למצוא דג ריאות אפריקני משויש, ממנו הוא ניזון. הציפור הזאת טובה מאד בדייג, אבל מאד לא אוהבת בני אדם ויכולה מהר מאד לנטוש את הקן שלה אם היא מרגישה בסכנה. מעריכים שנשארו בעולם רק 5,000 – 8,000 מנעלנים.

7. טמרין דוגוני

הטמרינים נמצאים בעיקר ביער האמזונאס בברזיל. הם נחשבים מין בסכנה בגלל שהם סובלים מהפרעות בבית הגידול הטבעי שלהם, וגם להם יש מאבק על המחיה באזור מול בעלי חיים אחרים.

על סאיגה ובלוגה שמעתם? עברו לעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים