14 הכבישים הכי מפחידים ומסוכנים בעולם שיעבירו בכל צמרמורת רק מלהסתכל עליהם!

נראה אם הייתם מעיזים לנסוע עליהם...אנחנו מאד רגילים להתלונן על הכבישים בארץ – “ג’ונגל”, “איך אפשר לנהוג ככה?”, “סכנת נפשות” וכד’. התמונות הבאות יכניסו אתכם לפרופורציה ותבינו שאיילון דרום בשעה שמונה וחצי בבוקר זה ממש לא כמו שחשבתם.

בקיצור, השאלה היא – האם יש לכם מספיק אומץ לשבת מאחורי ההגה באחד הכבישים האלה, שנחשבים למסוכנים ביותר בעולם. גללו מטה ותבינו שלא בטוח בכלל…

1. מערת גואולנג, סין

מדובר במערה באורך של 1.2 ק”מ שנבנתה כולה בתוך ההר ומובילה לכפר בעל אותו שם. את המערה חפרו תושבי המקום, ללא עזרים מיוחדים. כן, הם עשו גם את “החלונות”. רוחב המערה 4 מטר בלבד ולכן כדאי מאד לשים לב לאן מסובבים את ההגה, כדי לא לעוף החוצה בטעות.

Credit: © imgur

2. שוק מקונג, תאילנד

לכאורה זה נראה כמו כל שוק אחר, עד ששומעים שריקה ומבינים שהרכבת מתקרבת. המוכרים והרוכלים מקפלים את הסחורה ואת השולחנות שלהם תוך שניות, מזל שהרכבת נוסעת במהירות של 15 ק”מ לשעה בלבד.

3. כביש יונגס, בוליביה

כביש יונגס מחבר בין שתי ערים – לה-פז וקורואיקו. הוא יורד מגובה 3300 ל-360 מטר מעל פני הים ובנוי בצורה של לולאות מרובות. למרות העובדה שמדובר בכביש מאד צר, אפילו משאיות מצליחות לעבור אחת על פני השנייה. עם זאת, לפעמים אחת מהן צריכה לנסוע אחורה, כדי לפנות מעבר.

4. הכביש המהיר “אייר”, אוסטרליה

לכאורה, כשבוחנים את התמונה, אי אפשר לדמיין שהכביש הישר הזה מסוכן. עם זאת, כמות התאונות לאורך כל 1600 ק”מ שלו גבוהה מאד. הכביש בנוי הרחק מהיישובים השונים והנוף סביבו כל כך חד-גוני, שהנהגים פשוט נרדמים על ההגה.

5. “האף של השטן”, אקוודור

מסילת ברזל הבנויה על הצוק בגובה 800 מטר מעל פני הים. פעם הרשו לתיירים לרכב על הגגות של הקרונות, היום זה אסור.

6. גשר הרכבת בפמבן, הודו

גשר פמבן מחבר בין היבשת של הודו לאי פמבן. בשנת 1964 הגשר קרס בעקבות רוחות חזקות, ולכן היום, כשמהירות הרוח עולה על 55 קמ”ש, הרכבות מקבלות אות אזהרה.

7. כביש קרקורם בין סין לפקיסטן

כביש זה באורך 1300 ק”מ נחשב לכביש בינלאומי הכי גבוה בעולם. אחד המקטעים שלו מטפס לגובה של יותר מ-4600 מטר. בעונת המונסון יש כאן לא פעם הצפות ובחורף הוא בכלל סגור בגלל תנאי מזג האוויר הקשים.

תחזיקו חזק ועברו לעמוד הבא! זה הולך להיות קשוח…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים