15 חיות שהטבע יצר אותן שקופות והן נראות כאילו הן הגיעו מהחלל החיצון! מס’ 11 נראה מיקום מקביל…

אפילו דורי שם!חשבתם פעם איזה מגניב זה יכול היה להיות אם הייתם בלתי נראים? אולי היה קצת לא נעים כשאנשים היו נתקלים בכם ברחוב, אבל הייתם גם יכולים להתחמק מאנשים שלא בא לכם לדבר איתם או להתגנב לתוך כל מיני מקומות שעולים כסף.

עבורנו, היום בו פרופ’ קתרוס ימציא נוזל סגול עוד רחוק. אבל בטבע יש כבר לא מעט בעלי חיים שהם שקופים. לא מאמינים? תראו את 15 התמונות האלו שיגרמו לכם להגיד ‘וואו’…

1. דג מנתחים שקוף צעיר

דג ממשפחת הבתרניים, והוא קרוב משפחה של דורי מ’מוצאים את נמו’.

2. פרפר כנף הזכוכית

שייך למשפחת הדנאים, ומשתמש בכנפיים שלו לצרכי הסוואה.

the wings-become-windows butterfly.

3. שרימפס הרוח

מגיע אלינו מארה”ב, שם הוא נמצא בעיקר באזורי מים מתוקים.

ghost shrimp preg

4. צפרדע הזכוכית

רוב הצפרדעים במשפחת הצנטרולניים מגיעות בצבע ירוק בהיר, אבל יש גם לא מעט שהן שקופות.

Hyalinobatrachium spec.

5. המדוזה האלמותית

כנראה היצור הכי מדהים בטבע, והיחיד שאין לו מחזור חיים – הוא יכול להתחדש לנצח.

Embed from Getty Images

6. תמנון הזכוכית

תמצאו אותו בעיקר באזורים טרופיים, והוא גם די קטן יחסית לאחיו התמנונים.

Glaskrake (Vitreledonella richardi)

7. אמפיפוד נפטוני

לא זה לא חייזר, זה יצור תת מימי שחי במעמקי האוקיינוסים. הוא שקוף לחלוטין, והסיבה היחידה שאתם רואים אותו כרגע זה הודות לתאורה מיוחדת של הצלם.

View this post on Instagram

Photo by @SolvinZankl. “See and NOT be seen” seems to be the life motto of the deep-sea amphipod Cystisoma neptuni. The segments of its highly-specialised compound eyes collect rays of light in crystalline cones and lead them to the tips of light-guiding tubes that are connected to the optic nerves. Its transparent body prevents the crustacean from being detected and caught by predators. It is only visible thanks to the special lightning in my photo aquarium. #animals #deepsea #bionic #amphipoda #transparent #plancton #diving #blackwater #crustacean #critter #geo #geomagazin #geomagazine #nature #natgeo #nationalgeographic #natgeode #natgeodeutschland #terramatermagazin #nikonphotographers #nikon #onassignment #photographer #wildlife #wildlifephotography #wildlifephotojournalism #wildlifephotography #solvinzankl #solvinzanklphotography follow @SolvinZankl

A post shared by Solvin Zankl (@solvinzankl) on

8. צלופח הזכוכית

חי לו בנהרות של אירופה ואורכו בין 60-80 ס”מ, כשבמקרים נדירים הוא גם יכול להגיע לאורך של 150 ס”מ ויכול לחיות אפילו 150 שנים.

חילזון, חיפושית ואפילו מלאך מחכים לכם בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים