15 מנהגים הזויים שתתפלאו לגלות שהם נחשבים נורמליים במדינות אחרות!

10 יותיר אתכם בהלם!ידעתם ששוקו בשקית זה משהו שנחשב מוזר בעיני אנשים בארה”ב? לכל מדינה יש חוקים משלה, מנהגים משלה, כללים ודברים מסוימים שעשויים להיראות מוזרים ואפילו מזעזעים עבור תרבויות אחרות.

בהודו לדוגמה, נשים מתחתנות עם עצים, ובדרום קוריאה תינוקות שזה עתה נולדו נחשבים כבר להיות בני שנה! העולם סביבנו מדהים ומטורף בו זמנית, וגם אם לפעמים קשה לנו להבין תרבויות אחרות – אף פעם לא משעמם לשמוע עליהן. ריכזנו לכם 15 דברים מוזרים שנחשבים “נורמליים” במדינות אחרות! ויש גם בונוס שמחכה לכם בסוף :)

1. חלק מהנשים בהודו מתחתנות עם עצים

הסיבה למסורת המוזרה הזו היא כי באסטרולוגיה וודית, קיימת אמונה כי אנשים תחת השפעה חזקה של מאדים לא נולדו עבור נישואים מאושרים. אנשים אלה נקראים “מנגליק”, ויש אפילו אזורים מיוחדים באתרי היכרויות בו המנגליקים יכולים להכיר אחד את השני. קיימת אמונה שמנגליק אחד מסוגל לנטרל את ההשפעה של אחד אחר.

עם זאת, המצב קשה יותר עבור נשים מנגליקיות כי אנשים בהודו מאמינים שאישה עם השפעה חזקה של מאדים בהורוסקופ שלה, יכולה להחמיר את בריאותו של בעלה. לכן הנשים האלה מתבקשות להתחתן תחילה עם עץ, כך ש”קללת המאדים” תעבור אל העץ. לאחר הטקס, העץ נחתך ונשרף והאישה מורשית להתחתן עם גבר.

גברים מנגליקים לעומת זאת לא צריכים לעבור טקס כלשהו. נראה כי ההודים מאמינים שרק הנשים יכולות להשפיע על בריאותם של בעליהן וגורלם, או שהם פשוט דואגים פחות לרווחתה של האישה במשפחה.

https://instagram.com/p/BUlbhJOll7u/?utm_source=ig_embed

2. בחלקים מסוימים באינדונזיה אנשים משתמשים בעלי בננה במקום צלחות

את אותה המסורת ניתן לראות גם במדינות חמות אחרות, אבל בחלקים מסוימים של אינדונזיה עלה בננה משמשת צלחת עבור כמה אנשים בבת אחת. סוג כזה של התלכדות נקרא “בוטראם”, אשר פשוטו כמשמעו “לאכול יחד”.

אנשים בעלי מעמדות חברתיים שונים לחלוטין יכולים לאכול מעלה אחד: נהג מונית, מושל, מובטל, מורה, ראש העיר, וכו’. האמונה היא שה”בוטארם” מאחד את כל האנשים ללא קשר למקורם. בארוחה הזו, לא משתמשים בסכו”ם – האוכל נאכל עם הידיים!

3. בנפאל יש כת של אלות קומארי, והיא מורכבת מילדות קטנות

אנשים בנפאל מאמינים שלאלה ההינדית טאלג’ו יש גלגול ארצי אצל ילדות קטנות ושלפעמים היא שוכנת בגופן. תהליך החיפוש אחר קומארי (אלת החיים) נראה כמו תהליך החיפוש אחר גלגוליו החדשים של הדלאי לאמה. זה נעשה על ידי אסטרולוגים ונזירים – הם מחפשים קומארי בין כתות שאקאיה ובקהילת ניוארי.

תהליך הבחירה מורכב מכמה טקסים קפדניים, ולאחר מכן הנבחרת מתמקמת בארמון שבו היא מקבלת מבקרים עם מתנות בתקווה שאלת החיים תשלח להם ברכות לבריאות טובה, כמו גם פתרונות לכל הבעיות שלהם.

4. תינוקות שזה עתה נולדו בדרום קוריאה נחשבים בני שנה

תינוקות שנולדו בדרום קוריאה ובמדינות אחרות נחשבים בני שנה. בנוסף, מאמינים כי אדם גדל בשנה לא ביום ההולדת שלו (אם כי הוא חוגג גם אותה) אלא ביום הראשון של השנה הירחית החדשה.

אז, אם ילד נולד ביום 29 בחודש ה-12 על פי לוח השנה הירחי, זה אומר שהוא יהיה בן שנתיים ביום הראשון של השנה הירחית החדשה, כאשר, למעשה, הוא רק בן כמה ימים!

גם בקוריאה משתמשים בלוחות שנה גרגוריאני עכשוויים, כמו גם במדידה העכשווית של הגיל. הם משתמשים בנתונים אלה בעת מילוי מסמכים שונים והגיל הזה משמש כדי להגדיר מתי הם מתחילים ללמוד בבית הספר או מתי מותר להם להיות נשואים כחוק.

5. מטרו עובר דרך בניין דירות בסין

בעיר הסינית צ’ונגצ’ינג אפשר לראות פתרון ארכיטקטוני מאוד לא אופייני – תחנת הרכבת ליזיבה מונורייל ממוקמת בתוך בניין מגורים. הרכבות עוברות דרכו בקומה השישית, והתופעה זוכה לתגובות שונות – מהערצה ועד לזעם.

נראה כי הפתרון הזה נמצא בשימוש גם ביפן. אמנם שם הבניין אינו מיועד למגורים, אלא בניין משרדים מסחרי ובמקום רכבת, כביש מהיר עובר בתוכו.

6. מסעדות מזון מהיר בפיליפינים מוכרות מנות ענק

הסיבה היא לא בגלל שפיליפינים מכורים לאוכל, אלא בגלל שאנשים רבים אוהבים לאכול צהריים בחברת חברים.

אז אל תהיו מופתעים אם תראו צ’יפס עבור 6 אנשים בתפריט מקדונלד’ס בפיליפינים. אגב, קיים מצב דומה בסעודיה, שם מסעדות מזון מהיר מוקמות עבור משפחות גדולות. לדוגמה, אפשר בקלות לראות דלי כנפי עוף שמספיק עבור 10-15 אנשים בתפריט KFC המקומי.

https://instagram.com/p/BH1BvCTDkBk/?utm_source=ig_embed

7. בפקיסטן, משפחה שלמה יכולה לעלות על אופנוע

המצב הזה לא בטוח ולא נוח, אך ניתן לראות אותו לעתים קרובות למדי בפקיסטן ובמדינות רבות אחרות. בדרך כלל צוחקים על התמונות האלה באינטרנט, אבל זה בעצם משהו שצריך לחשוב עליו. לפעמים העוני לא נותן לאנשים ברירה אלא לעשות דברים מוזרים ולעתים מסוכנים.

Credit: instagram

8. למצרים יש תפיסה שונה לחלוטין של כללי התנועה

במצרים תוכלו לנהוג איך שבא לכם בלי לדאוג שיבטלו לכם את הרישיון. כמובן, סוג כזה של נהיגה יוצר פקקי תנועה, מצבי חירום, וסכנות רבות עבור רוכבי אופניים והולכי רגל. באופן רשמי, חוקי התנועה במצרים זהים לכל מקום בעולם, אבל העובדה היא ששוטרים שם לא ממש מקדישים תשומת לב רבה להפרות אלה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים