15 עובדות כל כך בלתי נתפסות שתצטרכו לקרוא אותן שוב ושוב כדי להאמין למה שאתם קוראים!

מספר 12 ישנה לכם את מה שגדלתם עליואתם לא צריכים להיות פרופסורים או עם ידע מעמיק בנושא מסוים כדי לדעת דברים בסיסים על העולם. כולם יודעים שאנחנו צריכים את העצים כדי לנשום, שכדור הארץ הוא עגול, שזה בריא לצחצח שיניים ושחשוב לישון 9 שעות בלילה. האומנם…?

כמו שפעם כולם חשבו שכדור הארץ הוא מרכז היקום, גם היום הידע הבסיסי שלנו משתנה לו עם השנים. מחקרים חדשים צצים כל הזמן, ומגלים לנו שדברים שחשבנו שהם נכונים הם פשוט מאוד לא!

אז הנה 15 עובדות סופר מטורפות שקצת יהרסו לכם את הילדות, קצת יגרמו להם להגיד “וואו” וגם קצת יגרמו לכם להגיד “איכס”… אל תגידו שלא הזהרנו ;)

1. ברומא השתמשו בשתן לניקוי הפה

נשמע מגעיל נכון? יש הרבה אנשים שיודעים ששתן טוב לניקוי בגדים, אבל יש מעט אנשים שיודעים שהוא טוב גם בתור משחת שיניים.

ברומא העתיקה האמינו שהוא עושה את השיניים לבנות, חלקות ונקיות יותר, ועל הדרך מסיר פלאק. מוזמנים לנסות ולעדכן אותנו איך היה.

2. יותר מ-90% מהשטרות בארה”ב מכילים שאריות קוקאין

כלומר כמעט כל השטרות בארה”ב עברו במהלך חייהם אצל אנשים המשתמשים בסמים. המדענים חושבים שזה בגלל שהשטרות משמשים כמין צינור לשימוש בסם, וכן מספירה של הכסף בתהליך הקניה והמכירה.

המחקרים האלו נעשו עם שטרות במקומות שונים, והריכוז הכי גדול של שאריות סם נמצא בארה”ב וקנדה, והכי נמוך בסין ויפן (12-20%).

3. עדיף לאכול ממתק אחרי ארוחה מאשר לצחצח שיניים

זוכרים שחינכו אתכם בגן לצחצח שיניים מיד אחרי האוכל? אתם יכולים להפסיק. מסתבר שהרוק שנוצר אצלנו בפה מכיל אנזימים מיוחדים שעוזרים לפרק שאריות אוכל ולשטוף אותם החוצה מהשיניים. בנוסף הסביבה החומצית שבפה מרככת את זגוגית השן לזמן מסוים ומאפשרת לרוק לנקות את השיניים. בגלל זה צחצוח שיניים עלול לפגוע בהן – ועדיף לחכות חצי שעה לפני שמצחצחים.

רוצים לגרום לפה להפיק עוד רוק שימושי? תלעסו מסטיק או תאכלו ממתק כמו סוכרית מנטה. לא שוקולד, כן? זה יעזור לכם להיפטר משאריות וכל וישמור על השיניים חזקות.

4. מכת ברק משאירה “קעקוע” לכל החיים

נראה מגניב? תאמינו לנו שלא הייתם רוצים לחוות את זה. הסימנים המוזרים האלו מופיעים אצל אנשים שנכוו ממכת ברק, וידועים בשם ‘דמות ליכטנברג’. אלו שאריות כוויה שקצת דוהות עם הגיל, אבל לא יעלמו לחלוטין. הסימנים הם תוצאה של התפשטות הנימים שבגוף מהמקום בו נפגע הגוף מהברק.

Credit: flickr

5. הצבע האדום לא באמת משפיע על שוורים

כן, גם אנחנו ראינו בסרטים שצבע אדום יגרום לשור לרוץ ולנגוח בך. אבל צר לנו להרוס, זה לא נכון. שוורים רואים את העולם בשחור ולבן, והתגובה שלהם היא לבד המתנופף ולא לצבע שלו.

ולמקרה שתהיתם איך חקרו את זה – הכינו 3 דחלילים עם בד בצבע שונה. השור נגח בדחליל שאצלו הבד התנופף ללא קשר לצבע.

6. 8 שעות שינה הן לא טבעיות עבור הגוף

כן, גם אנחנו מעדיפים לישון כמה שיותר. שינה טבעית עבור הגוף היא משתנה ותלויה בהרבה גורמים כמו גנים, גיל, מצב בריאותי ומצבים קיצוניים. מחקרים גילו שרמות האושר והיעילות יהיו הכי גבוהות אצל אנשים שישנו בין 6.5 ל-7.5 שעות. מוזמנים לנסות, אבל לא בשבת.

7. מספר קצות העצבים בחזה של אישה אינו תלוי בגודל החזה

יחד עם זאת, בחזה/ גדול יותר יש שכבה עבה יותר של שומן ולכן יהיה פחות רגי.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים