15 דמויות מפורסמות שלא ידעתם שהן מבוססות על אנשים אמיתיים!

ידעתם שפו הדב הוא בכלל... דובה?הסרטים של דיסני, משפחת סימפסון, סאות’פארק והארי פוטר הם רק חלק קטן מרשימת סרטי וסדרות המופת שכולנו גדלנו עליהם.

אם היינו שואלים למה דווקא הרשימה הזו הפכה לקאלט, כנראה שהייתם עונים מגוון תשובות, אבל תשובה אחת היתה חוזרת על עצמה בוודאות – עולם הדמיון המפותח והגאוני של התסריטאים.

ברור מאליו, לא!?

אז זהו, שתנו לנו להרוס לכם קצת…

מסתבר שלא מעט מהדמויות האהובות מבוססות בעצם על אנשים וסיפורים אמיתיים!

לא מאמינים לנו? קבלו 15 אנשים אמיתיים שהיוו השראה (חלקם, אפילו מבלי לדעת…) לדמויות הכי מפורסמות בעולמות הטלוויזיה והקולנוע!

1. הארלי קווין (נבלת על ב- DC קומיקס) – ארלין סורקין

ארלין סורקין היא שחקנית, תסריטאית וקומיקאית אמריקאית. לא רק שהדמות של הארלי קווין מבוססת עליה, היא גם דיבבה אותה בסדרות המצוירות. פול דיני, הכותב שאחראי על הדמות של הארלי קווין, הוא חבר טוב של סורקין. דיני אמר שקיבל השראה לדמות כשראה את סורקין מופיעה בטלוויזיה בסדרה ‘ימי חיינו’ ובאחד הפרקים לבשה תלבושת של ליצן חצר.

2. הג’וקר – קונרד ויידט

ההשראה לדמות הנבל בקומיקס הגיעה מהשחקן הגרמני קונרד ויידט ומהופעתו בסרט ‘האדם הצוחק’. הדמות של הג’וקר השתנתה הרבה מאז הופיעה לראשונה לפני 80 שנה, אבל דבר אחד נשאר קבוע – החיוך המקפיא שלו שנוצר כתוצאה משילוב בין הצלקת שהשחיתה את פניו והעור הלבן-סיד שלו.

3. פוקהונטס – איירין בדארד

איירין בדרד מוכרת כשחקנית שגילמה מגוון דמויות אינדיאניות בסרטים. כשדיסני יצרו את הסרט ‘פוקהונטס’, היא לא רק דיבבה את הדמות, היא גם שימשה כמודל השראה עבור היוצרים שעיצבו את הדמות הראשית בסרט.

4. בל (היפה והחיה) – ויוויאן לי

הדמות של בל בסרט המצויר הורכבה מהרבה נשים מפורסמות – ג’ו מנשים קטנות, הדמות של קתרין הפבורן, נתנה לה את העוצמה ואהבתה לספרים, הבלרינות של הצייר אדגר דגה היוו השראה לאלגנטיות שלה, ואת המראה האירופאי היא קיבלה מהשחקניות ויוויאן לי ואודרי הפבורן.

5. מילהאוס (משפחת סימפסון) – פול פייפר (ג’וש סאביאנו)

ג’וש סאביאנו עובד כיום כעורך דין בארה”ב. אבל כשהיה ילד, הוא גילם בסדרה ‘שנות הקסם’ דמות בשם פול פייפר. לא רק שמילהאוס הוא איור זהה של פול פייפר, יש להם גם את אותו התפקיד. שתי הדמויות הן החברים הכי טובים של הדמות הראשית.

6. צ’אקי פינסטר (ראגרטס) – מארק מות’רסבו

מארק מות’רסבו הוא איש אשכולות אמריקאי – גם זמר, גם כותב ומלחין שירים, גם יוצר וגם אומן ויזואלי. הוא גם כתב את פסקול הסדרה ראגרטס, וגם היה השראה לעיצוב הדמות של צ’אקי.

7. קייל ברופלובסקי (סאות’ פארק) – מאט סטון

מאט סטון הוא אחד מיוצרי הסדרה, וגם מדובב את קייל. הרבה מהמאפיינים של קייל מבוססים על סטון, על רגשותיו, התנהגותו ואמונותיו, השיער של קייל הוא מחווה לפריזורה ישנה של סטון, וגם סטון, בדיוק כמו קייל, הוא יהודי.

8. סוורוס סנייפ (הארי פוטר) – ג’ון נטלשיפ

ג’ון נטלשיפ היה המורה לכימיה של הסופרת של סדרת הארי פוטר, ג’יי קיי רולינג, והיא סיפרה שהוא היווה השראה לדמות של סנייפ. סנייפ שאב מנטלשיפ את המראה החיצוני; עור חיוור, שיער ארוך ושמנוני, מבט נוקב, שינים מעט עקומות, אף גדול יחסית ורישול כללי. הוא גם שאהב את האינטליגנציה והתשוקה למקצוע שהוא מלמד.

כל מי שהכיר את נטלשיפ הבין מייד שהוא הדמות של סנייפ. רק הוא עצמו לא הבין את זה. “הרבה סטודנטים שלי לשעבר זיהו אותי בסרט. הם באו ואמרו לי ‘ראינו אותך בסרט, אדוני’.”


שתפו עם החברים שתפו עם החברים