15 דמויות מפורסמות שלא ידעתם שהן מבוססות על אנשים אמיתיים!

ידעתם שפו הדב הוא בכלל... דובה?9. רוקו (החיים המודרניים של רוקו) – וודי אלן

רוקו הוא וולבי בשנות ה-20 לחייו, והוא “גרסה חייתית של וודי אלן הצעיר שבדיוק עזב את הבית לעולם הסוריאליסטי של המבוגרים”. כך אמר ג’ו מארי, היוצר של הסדרה. בציורים הוא תיאר את הדמות כ”פלפלית” ונאיבית בפני המשימות שהעולם החדש מציב בפניה.

10. קראסטי הליצן (משפחת סימפסון) – ראסטי נייל

לפני קראסטי, היה את ראסטי, או בשמו האמיתי ג’יימס אלן, שהנחה תכנית ילדים בפורטלנד. מאט גריינינג, היוצר של משפחת סימפסון, גדל בפורטלנד והשתמש בזיכרונות הילדות שלו כדי ליצור את הדמות של קראסטי הליצן. אבל בניגוד לקראסטי, את ראסטי אהבו בקהילה.

“ראסטי היה נחמד… ליצן מאוד מתוק, אבל השם שלו, ראסטי נייל (מסמר חלוד), הטריד אותי מאד כשהייתי ילד”

11. אליס בארץ הפלאות – אליס לידל

אתם בטח כבר יודעים שהסרטים מבוססים על הספר של לואיס קרול. ב-1858 קרול הפליג בסירה עם 3 בנות של חבר קרוב – אליס, אדית ולורינה לידל. כדי לשעשע את הילדות, הוא המציא להן סיפור על ילדה קטנה. אליס לידל, בת ה-10, אהבה מאוד את הסיפור והתחננה לפני קרול שיכתוב אותו. הוא לא היה יכול לסרב, והשאר היסטוריה.

12. זורו – חואקין מורייאטה

הסיפור של זורו מבוסס על האוטוביוגרפיה של חואקין מורייאטה, והוא קיבל אזכור לכך בסרט כששם המשפחה של הדמות הראשית היא מורייאטה. מורייאטה נולד ב-1829 במקסיקו, סבל מגזענות של אמריקאים לבנים, מה שגרם לו למרוד נגד החברה והחוקים. מורייאטה הפך לגיבור מקומי במקסיקו, ולדמות רומנטית שנאמר עליה כי כל הפשעים שלה היו במטרה לתקן את העוול שנעשה למקסיקו.

13. פו הדב – ויניפג הדובה

פו הדב בוא בעצם דובה אמיתית בשם ויניפג שחיה בגן החיות של לונדון, לשם הגיעה תודות לחיילים קנדיים ו-וטרינר בשם הארי קולבורן. ויניפג הייתה אחת החיות הכי פופולריות בגן החיות, וכריסטופר רובין הוא מבקר בגן שנהג לחזור שוב ושוב לבקר את הדובה, ואפילו קרא לדובי שלו על שמה. אלן אלכסנדר מילן, שפירסם את הספר על פו הדב, היה אביו של אותו כריסטופר רובין.

14. הנשרים (ספר הג’ונגל) – הביטלס

לכאורה, המנהל של הלהקה הוא זה שהציע לאולפני דיסני לבסס דמות בסרט עליהם. חברי הלהקה היו אמורים לדובב את הדמויות בסרט ולבצע שיר בשם “בשביל זה יש חברים”, אבל בסוף ג’ון לנון סירב והשיר שונה.

15. קפטן הוק – הנס קונרייד

הדמות של קפטן הוק בסרט המצויר של דיסני הושפעה מהשחקן והקומיקאי הנס קונרייד. בהתחלה קונרייד היה אמור רק לדובב את הדמות, אבל הוא היה כל כך תוסס ואמיתי כשהיה בתוך דמות, אז היוצרים השתמשו בו כהשראה לדמות של קפטן הוק.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים