15 טעויות שאנשים עושים בחדר כושר שעלולות לגרום לנזק בלתי הפיך לגוף!

דברים שכל מתאמן חייב לדעת!אחד הקשיים הכי גדולים בלהיות מנוי לחדר כושר זה ההתמדה (בעיקר אם אתם בטטות עצלניות כמונו), אבל אחרי שכבר עשינו מנוי ושילמנו לא מעט כסף, רובנו עושים את המקסימום, גם אם זה אומר להכריח את עצמנו ללכת גם כשלא באמת בא.

אז יופי הגענו, אבל האם אתם גם מתאמנים נכון? אז נכון שאם כל מה שאתם עושים זה לצעוד על הליכון, כנראה שאין לכם מה לדאוג, אבל  אתם משתמשים במכשירים או עושים תרגילים נוספים, חשוב מאד שתוודאו שאתם עושים זאת בצורה נכונה, אחרת הם עלולים לגרום לכם ליותר נזק מתועלת.

בדיוק בגלל זה אספנו עבורכם 15 טעויות נפוצות שאנשים עושים בחדר כושר, שכדאי מאד שתמנעו מהן.

1. גשר

טעות: אם אתם יוצרים קשת בגב כשאתם עושים את הגשר, אז אתם מעבירים את העומס מהישבן לגב התחתון.

נכון: כופפו את הברכיים כך שתיווצר זוית ישרה. הרימו את האגן ווודאו שהגוף שלכם יוצר קו ישר מהכתפיים עד הברכיים. בנוסף, כווצו את הישבן חזק ככל האפשר וכווצו את הבטן.

2. מכרעים (לאנצ’ים)

טעות: כשאתם נשענים יותר מדי קדימה ומכופפים את הברכיים בזווית חדה, אתם מעמיסים על הברכיים ועמוד השדרה שלכם.

נכון: שמרו על גב ישר ואל תרימו את האגן. וודאו שהברכיים שלכם מכופפות בזווית של בערך 90 מעלות כשאתם כורעים, ושהברכיים לא עוברות את קו אצבעות הרגלים.

3. פלאנק

טעות: אם אתם עושים את התרגיל כשהגב שלכם לא ישר, הוא פשוט הופך למיותר ולא אפקטיבי.

נכון: שמרו על הגוף כיחידה אחת בקו ישר מלמטה עד למעלה. שמרו שהידיים תהינה בזווית של 90 מעלות, ואל תכופפו את הגב.

4. סקווט אחורי

טעות: כשהברכיים שלכם עוברות את קו הבהונות, הגב שלכם מעוגל, ואז כשאתם מניחים משקולת על הצוואר – המשקל עובר לאצבעות. בצורה כזו אתם עלולים לפגוע בצוואר ואף ליפול.

נכון: וודאו שהמשקולת מונחת במקביל למרכז כף הרגל שלכם. צרו קשת בגב ואל תרימו את העקבים מהרצפה. שמרו את הירכיים מקבילות לרצפה, ואל תבצעו את הכפיפות מהר מדי.

5. החזקה נכונה של המשקולת

טעות: אם המשקולת על הצוואר שלכם, זה יכול להזיק לגוף.

נכון: משכו את המרפקים לאחור, והצמידו את הכתפיים כך שיווצר “מדף” מהשרירים שלכם. הניחו את המשקולת על המדף בנקודה הכי נמוכה, שעדיין תאפשר לכם להחזיק את המשקולת באופן יציב.

6. סקווט עם משקולת קדמית

טעות: אם הכתפיים והצוואר שלכם מעוגלים קדימה, ואתם יורדים נמוך מדי בסקווט, אתם יוצרים עומס מיותר.

נכון: משכו את הצוואר לאחור, ולחצו את הכתפיים ביחד. שמרו על גב ישר, קצת מעוגל בחלק התחתון. הירכיים צריכות להישאר מקבילות לרצפה כשמתכופפים.

7. דדליפט

טעות: כשהרגליים והידיים שלכם לא מקבילות, אתם עלולים ליפול ולהזיק למפרקים שלכם.

נכון: כופפו את הברכיים, דחפו את החזה קדימה, צרו קשת בגב התחתון, ומשכו את האגן אחורנית. הקפידו שהרגליים והידיים שלכם יהיו במצב אנכי לרצפה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים