15 עובדות מרתקות על איך באמת עובד המוח הגברי!

זה לא שהם לא רוצים להקשיב, הם לא יכולים להקשיב!כולנו יודעים כבר מהגן שגוף הגבר שונה מגוף האישה, בעיקר בנתונים חיצוניים שברורים לעין. אבל ידעתם שגם מערכות אחרות בגוף עובדות שונה לגמרי? בעצם, כמעט כל תא בגוף שלנו שונה.

גברים אולי גבוהים יותר, חזקים יותר, מהירים יותר. אבל נשים רואות יותר טוב בחושך, מפעילות יותר את המוח שלהן והחושים שלהן יותר מחודדים.

הנה רשימה מפתיעה של דברים בהם הגברים שונים מנשים. כל הדברים האלה שגברים “מפשלים” בהם? הם לא אשמים! זה הביולוגיה שלהם…

1. כשגברים מקשיבים, הם משתמשים רק בחצי מהמוח שלהם. החצי השני יכול, ובדרך כלל עושה את זה בפועל, להקשיב למשהו אחר במקביל. כשנשים מקשיבות, הן עושות את זה עם כל המוח. אז כשמדברים לגברים – היו קצרים ותמציתיים!

2. חושי השמיעה, הריח והטעם אצל גברים פחות מפותחים מאצל נשים. זה תוצר אבולוציוני, גברים היו אלה שנהגו לצוד, לכן היו צריכים להיות יותר חדים ולהבחין בתזוזה, ונשים היו המלקטות, לכן אצלן התפתחו יותר חושים האלו.

(כן, זה למה גברים אוכלים הכל, כולל מה ששוכב במקפיא 4 שנים וגידל מושבת עובש)

3. נשים יכולות לראות יותר פרטים בחושך, אבל רק כאלה שקרובים אליהן. הראיה של הגברים בלילה פחות טובה, אבל הם יכולים לראות למרחק יותר גדול.

4. יש פי 3 גברים שהם שמאליים, מאשר נשים שהן שמאליות. עדיין לא נמצא ההסבר המדעי לתופעה, אבל חוקרים באוסטרליה גילו שאנשים שמאליים יכולים לעבד כמות יותר גדולה של מידע.

5. לגברים קל יותר להתמודד עם פעילות גופנית. זאת מהסיבה שגברים נושאים בגופם כמות גדולה יותר של דם, והוא גם עשיר יותר בהמוגלובין ותאים אדומים, שתורמים למחזור החמצן בגוף.

6. גברים לא מושפעים מצלוליטיס (לא פייר!). יש שוני ביחס השרירים, השומן והרקמות המחברות בין גוף של גבר ואישה. גברים נולדים עם שרירים יותר מפותחים, והעור שלהם מכיל יותר סיבי קולגן.

7. גברים ישנים יותר טוב (גם לא פייר!). הפעילות החשמלית במוח שלהם צונחת ב70% כשהם ישנים, בעוד שאצל נשים זה רק 10%. גם זה תוצאה של ההיסטוריה שלנו, שגברים אחרי הציד היו צריכים לנוח היטב, בעוד הנשים נשארו בבית ודאגו לילדים.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים