15 עובדות מפתיעות על “המפץ הגדול”, שאין סיכוי שידעתם אותן עד היום!

עובדה מס' 9 ממש תפתיע אתכם!אוהבים את “המפץ הגדול”? גם לכם נשבר הלב שעכשיו מתחילה העונה האחרונה?

קשה להאמין שהפרקים הראשונים של “המפץ הגדול” שודרו אי שם בשנת 2007, והסדרה נמצאת כבר 11 שנים בחיינו! מאז צפינו ב-250 פרקים וליווינו בכיף את ארבעת הפיזיקאים המוזרים והמצחיקים – לאונרד, שלדון, הווארד וראג’. והנה, הסוף מתקרב…

כדי לחלוק כבוד אחרון לסדרה המיוחדת הזו, ריכזנו לכם 15 עובדות מפתיעות שאפילו המעריצים המושבעים כנראה פספסו!

1. כשלאונרד פוגש את פני לראשונה בסדרה, וכשפני מסכימה לצאת איתו בפרק 100, היא לובשת את אותה חולצה!

2. לורי מטקאלף, שמשחקת את תפקיד אמו של שלדון ב”המפץ הגדול”, היא גם אמה של זואי פרי, שמגלמת את תפקיד אמו של שלדון בסדרת הבת “שלדון הצעיר”.

3. ג’ים פרסונס (שלדון) באמת יודע לנגן בטרמין, כלי הנגינה האהוב על שלדון. זה די מפתיע, כי זה כלי שהומצא בשנת 1920 ונחשב לאחד מכלי הנגינה שהכי קשה לנגן בהם. אגב, ג’וני גאלקי (לאונרד) יודע לנגן בצ’לו, מים ביאליק (איימי) בנבל, וסיימון הלברג (האוורד) בפסנתר.

4. ישנה תיאוריה בקרב מעריצי “המפץ הגדול” שצבע החולצה של שלדון מצביע מצבו הרגשי: הצבע האדום פירושו כעס, סגול פירושו אהבה ותשוקה, ירוק פירושו שלווה וביטחון, צהוב פירושו פחד, כחול פירושו רחמים, כחול בהיר פירושו תקווה, והצבע כתום מצביע על חמדנות.

5. המילים לשיר הערש המפורסם “חתלתול רך” (Soft Kitty) נכתבו על ידי מורה אוסטרלית בשם אדית’ ניולין בשנות השלושים. בנותיה הגישו תביעה נגד החברות השונות הקשורות להפקת “המפץ הגדול” בשל הפרת זכויות היוצרים. השיר הושמע בסדרת הטלוויזיה הודות לבתו של המפיק ביל פריידי ששמעה את שיר הערש הזה בגן הילדים שלה.

6. במשקפיים של לאונרד אין עדשות. לדברי ג’וני גאלקי (לאונרד), מאחר שג’ים פרסונס (שלדון) גבוה ממנו בהרבה, היה עליו להרים את מבטו בכל פעם. האור מהמקרנים השתקף על משקפיו ויצר ניצוץ שהופיע במצלמה.

7. בפרקים רבים, פני מופיעה עם אותו התיק. אבל גם כאשר היא מחליפה אותו, הוא נראה כמעט כמו הקודם – עשוי מעור חום ובעל צורה זהה.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים