15 עובדות מפתיעות על העולם שתתקשו לעכל שהן אמיתיות!

12 תשאיר אתכם בהלם!ראיתם פעם דולפין מסטול? מסתבר שהם נהנים מזה… והסם שלהם מפתיע במיוחד!

אתם לא יכולים לדעת ולראות הכל (אתם יכולים לנסות), אבל העולם חושף תגליות מפתיעות ומעניינות כל יום. ריכזנו לכם 15 עובדות מדהימות שפשוט תתקשו לעכל שהן אמיתיות!

1. דולפינים אוכלים דגי אבו-נפחא כדי להתמסטל

דולפינים ובני אדם דומים הרבה יותר ממה שאתם חושבים…

יוצרי סרט דוקומנטרי הבחינו במשהו מוזר במהלך הצילומים: דולפינים צעירים נראו לועסים דגים נפוחיתיים ומעבירים אותם בין אחד לשני. נפוחיתיים משחררים רעלן עצבי שיכול להיות קטלני, אבל בכמויות קטנות זה מייצר אפקט נרקוטי – ודולפינים כנראה הבינו את זה.

2. מהירות האינטרנט בנאס”א היא 91 ג’יגה בייט לשנייה

זה אומר שתהיה לכם הזדמנות להוריד את כל הפרקים של הסדרה האהובה עליכם תוך שנייה אחת בלבד! אבל למרבה הצער, זו המהירות של רשת פרטית המשמשת רק מוסדות מדעיים בארצות הברית ואנחנו נצטרך להסתפק במהירות של כמה עשרות או מאות מגה בייט.

Credit: pixabay

3. בשנת 1999 יפן שינתה את הדגל שלה

יפן היא מדינה ממש מיוחדת. לדוגמה, הרעיון של סמלים לאומיים הוא מוזר ליפנים. ההינומארו (“מעגל השמש”) היה סמל שעזר להבחין בין ספינות יפניות לספינות של זרים. רק בשנת 1999 חל שינוי קל בעיצוב הדגל.

4. בשנת 2012, ג’יי.קיי רולינג לא נכללה ברשימת העשירים של מגזין פורבס כי היא “בזבזה” 160 מיליון דולר על צדקה

האשה הבריטית העשירה שפרצה לתודעה כרעם ביום בהיר, הוכיחה שכסף לא יכול לקלקל אנשים טובים: הסופרת עוזרת להורים חד-הוריים ותומכת במרפאה שחוקרת טרשת נפוצה.

בגלל ההכנסות הגבוהות שלה, רולינג תמיד מופיעה ברשימות שונות, למעט בשנת 2012. זו הייתה השנה שבה הוציאה הסופרת כ-160 מיליון דולר על צדקה!

Credit: pixabay

5. ביפן, חותמות (hanko) משמשות במקום חתימות

ביפן, כדי לפתוח חשבון בנק או לאשר קבלת משלוח, תצטרכו האנקו, חותמת אישית. לפעמים אנשים צריכים לחתום על מסמכים, אבל האנקו הוא עדיין הכלי הראשי כדי לאמת את הזהות שלהם.

Credit: © Angie from Sawara, Chiba-ken, Japan © used under CC license

6. ברק שהיכה באנשים משאיר דפוס מיוחד על עורם

לא הרבה אנשים שורדים מכת ברק. אלה שמצליחים להישאר בחיים מקבלים על עורם דפוסים מסתוריים הנקראים “דמויות ליכטנברג” או “פרחי ברקים”.

בנוסף, ה”קעקועים” האלה מצטיירים גם על כל המשטחים והחומרים שניזוקו ממתח גבוה. למרבה הצער, המדע אינו יכול להסביר מדוע הדפוסים האלה מופיעים על קורבנות של מכת ברק.

7. העובר מרפא את לב האם

מדענים גילו שתאי גזע של העובר יכולים לתקן את לב אימו. מומחים מאמינים שהתופעה המעניינת הזו היא מנגנון אבולוציוני: העובר מקדם את ההישרדות שלו על ידי הגנה על ליבה של אימו.

התגלית יכולה להסביר מדוע מחצית מהנשים המפתחות חולשת לב במהלך ההריון או מיד לאחריו, מחלימות באופן ספונטני.

Credit: pixabay

8. בפיליפינים, יש אי בתוך אגם על אי בתוך אגם על אי

לפעמים הטבע מתעצל ויוצר נופים קסומים באמצעות “העתק-הדבק”…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים