15 האנשים האלו שחושפים את “הסיפור המצמרר מאחורי הצלקת”, ישנו את הדרך שבה הסתכלתם על צלקות עד היום!

15 יקרע לכם את הלב...כשהייתי קטנה, אמא שלי תמיד פחדה מכל צלקת חדשה ש”הרווחתי” במגרש הכדורגל, והצהירה שבעתיד אני רק ארצה להסתיר את זה. אי אפשר להתעלם מזה, צלקות נתפסות כמשהו “לא יפה”, “מגעיל” ולפעמים אפילו “רע”.

הצלמת סופי מאיין מלונדון, פועלת לשינוי התפיסה הזאת באמצעות פרויקט מיוחד בשם “מאחורי הצלקות”. כאן, היא מצלמת אנשים עם צלקותיהם וחושפת את הסיפור המצמרר שעומד מאחוריהן.

ריכזנו לכם 15 סיפורים מרגשים שבטוח יגרמו לכם להסתכל על צלקות בצורה שונה, ואפילו יסחטו קצת דמעות!

1. מאיה

“אובחנתי באפידרמיס בולוזה בגיל 18 חודשים, ועד השנה יכולתי לנהל חיים כמעט נורמליים. למרות המצב הקשה של העור שלי, היה לי קל להסתיר אותו.

אבל השנה המצב החמיר, וזה פגע גם בביטחון העצמי שלי – קשה לי להתנהל עם מחלת העור ואני סובלת מכאבים”

2. מרסי

“הצלקות שלי נגרמו מאש הקשורה להתעללות בבית. נשרפתי בגיל 29, וזו הייתה דרך ארוכה עבורי כדי להשלים עם זה. אני שרדתי!”

3. אגנס

“בשנת 1997, כשהייתי בת 7, שרדתי פיצוץ מיכל גז. עברתי 27 ניתוחי שחזור. נוח לי עם הצלקות שלי, הן מספרות את הסיפור שעברתי”

4. מייגן

“כשהייתי בת 14 הצלתי סוס תועה בשם פליי, והתאהבתי בו מיד. באחד הבקרים, האכלתי את הסוסים בשדה (כמו בכל בוקר אחר), ופליי רצה לבעוט בסוס שעמד מאחוריו, אך החטיא ובעט לי בפנים, ממש מתחת לרקה השמאלית.

עברו מאז 4 שנים וכבר השלמתי עם הצלקות שלי, למרות שאני מנסה “לתקן” אותן בכל הזדמנות. אבל מי אמר שיופי חייב להיות סימטרי?”

5. סוזנה

“נולדתי בלי עצמות הרדיוס. בגיל שנה, עברתי את הניתוח הראשון ביד ימין. כעבור שנה נוספת, הרופאים החליטו לעבור לטיפול בידי השמאלית.

בזמן שהניתוח הראשון התנהל בצורה טובה, הניתוח השני נתקל בסיבוכים. הרופאים לא הבחינו שהעצמות בידי השמאלית שונות מאלה של הימנית, וכך רק בגיל 15 שמתי לב שמשהו לא בסדר עם היד השמאלית והייתי צריכה לעבור ניתוח נוסף.

למחלה הזו קוראים המימליה (hemimelia), והיא מופיעה ביחס של 1 ל-100,000 אנשים.”

6. בינטו

“כשהייתי קטנה, משכתי כוס תה רותח מהדלפק. הוא נשפך עליי ושרף את הכתף השמאלית שלי עד לשד השמאלי ולבטן.

הצלקת הזו איתי מאז שאני בת 11 חודשים, אז אני לא זוכרת את עצמי בלעדיה. יש לי ימים שאני בטוחה בעצמי ואומרת שזו רק צלקת, אבל בימים אחרים, לדוגמה כשאני פוגשת אנשים חדשים שמסתכלים עליי בגועל, אני נזכרת שיש לי משהו “שרוף” על הגוף”

7. קלואי

“התחלתי לפגוע בעצמי כשהייתי בת 13, ואני נאבקת בזה מאז. הבעיה עם פגיעה עצמית היא שאתם ממשיכים לפגוע בעצמכם, וזה רק מחמיר – זו התמכרות.

ניתוחים פלסטיים לא יכולים לתקן את הצלקות שלי, אז אני לומדת לקבל ולאהוב אותן למרות שהן קשורות לכל כך הרבה רגשות שליליים. הן מספרות את הסיפור שלי”

8. אדל

“בשנת 2014, אובחנתי עם סרטן העצמות. עברתי כימותרפיה במשך מספר שנים, וכמה ניתוחים להשתלות עצם בזרוע.

במשך שנתיים עברתי 10 ניתוחים, כאשר הארוך מביניהם נמשך 8 שעות”.

9. סאם

“בגיל 14, שיחקתי עם אקדח וזה ריתק אותי לכסא גלגלים. אבל מעולם לא הרגשתי קורבן.

הצלקות הרוחניות והפיזיות שלי גרמו לי להתעצם ולהתחזק. רציתי להיות שחקנית טניס, אז הפכתי לכזאת. רציתי להיות דוגמנית, ונחשו מה… אני דוגמנית!”


שתפו עם החברים שתפו עם החברים