15 עיצובים עירוניים שהם כל כך גאוניים, שחייבים לאמץ בכל עיר בעולם!

ואפילו ישראל מופיעה ברשימה!בואו נחזור רגע כמה חודשים אחורה. זוכרים שהיו בחירות מקומיות? בטח גם בעיר שלכם הבטיחו לעשות המון דברים למען התושבים, לנקות את הרחובות, להוסיף חניות וספסלים, להביא שלום עולמי וחדי קרן לכולם, ומה לא.

אז נכון, לא בכל הבעיות באמת אפשר לטפל ואת רוב ההבטחות הפוליטיקאים בטח ישכחו עוד מעט. אבל אם הם באמת רוצים להוסיף קצת צבע ועניין לרחובות, יש לנו אחלה רעיונות מגניבים שאפשר לבצע בכל מקום.

קבלו 15 עיצובים אורבניים גאוניים בטירוף מרחבי העולם שחובה שיהיו בכל עיר!

1. במנהטן הטלפונים הציבוריים הם גם ספריה

האדריכל האמריקאי ג’ון לוק יצר מדפים מיוחדים שמתואמים למידות של הטלפונים הציבוריים והפך אותם לספריה חינמית. אז נכון, בימינו אין כל כך שימוש לטלפון הציבורי, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להנות מהספרים.

2. בקופנהגן הפכו צינורות כיבוי ישנים לערסלים

בקופנהגן שילבו מחזור עם נוחות. האזרחים יכולים לנוח ברחוב על ערסלים שבחיים הקודמים שלהם עזרו לכבות שרפות.

3. בניו יורק יש ברקוד שמאפשר לכם לראות את העבר

ברחובות ניו יורק אפשר למצוא על המדרכות ברקודים שאם תסרקו אותם, תקבלו תמונה של איך נראתה העיר בשנות ה-70 וה-80.

4. בדנמרק יש ספסלים חברתיים

הספסלים האלו עוצבו ע”י המעצב הדני ג’פה היין, אותם תוכלו למצוא בהרבה ערים באירופה. המטרה שלה היא לעודד אנשים להתקרב אחד לשנ ולתקשר זה עם זה.

5. בהולנד יצרו גדרות ועמודים “לבושים”

ההרגל של אנשים בישראל להשאיר בגדים ישנים ברחוב כדי שאחרים יהנו מהם, היווה מקור השראה למעצב הולנדי שעיצב גדרות ועמודיים יחודיים שיעודדו אנשים בארצו לעשות את אותו דבר.

6. ספסלים מזבל באמסטרדם

סטודיו לעיצוב מקומי החל בפרויקט חדש ומעניין שנקרא “הדפס את העיר שלך ” (בתרגום חופשי). בעזרת שילוב בין הדפסות תלת ממד ומחזור של פלסטיק, יצר הסטודיו ספסלים חדשים ומקוריים לרווחת האזרחים.

7. נדנדות מוזיקליות במונטריאול

יש 21 נדנדות כאלו ולכל נדנדה יש צליל משלה. רק אם המתנדנדים ישתפו פעולה בינהם וינסו להתנדנד בקצב הנכון, הם יהנו מסימפוניה מוזיקלית.

עוד עיצובים גאוניים (ואחד מהם אפילו בישראל) בעמוד הבא…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים