16 מיתוסים כל כך מופרכים שרצים באינטרנט, שמשום מה אנשים עדיין מאמינים להם!

פייק ניוז מישהו?האינטרנט מלא בסיפורים. זה היופי שלו – כל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה, ואם זה מנוסח יפה ונשמע כמו סיפור טוב, זה כבר יקבל רגליים ויגיע לכל מקום אפשרי. אבל זה לא אומר שזה נכון.

גם הסיפורים שנראים לנו בהתחלה הכי אמינים – חלקם הגדול הוא המצאה אחת גדולה. כמו למשל 16 המיתוסים האלה שרצים ברשתות החברתיות ואנשים אוהבים לדבר עליהם. אז אם גם אתם חשבתם לרגע – וואו, איזה סיפור, אז תרשו לנו להחזיר אתכם למציאות. כי הכל שקר!

1. נסיכת קאג’אר שהייתה סמל יופי בפרס, ו-13 גברים שהתאבדו כי היא דחתה אותם

סיפור חביב על איך פעם הדברים היו שונים, ושהבחורה הזאת שנראית יותר כמו גבר הייתה אז מאוד מבוקשת בקרב הגברים. אז נתחיל מהשקר הראשון – הבחורה בתמונה בכלל לא הייתה נסיכת קאג’אר, אלא אחת מנשותיו של נאסר א-דין שאה קאג’אר. גם החלק על 13 הגברים הוא פרי דמיונו של מישהו. הנשים שאתם רואים בתמונות לא נחשבו יפות (כן, מדובר בשתי נשים שונות), ובהתחשב בעובדה שהן חיו במדינה מוסלמית מהדור הישן, הן לא בדיוק היו יכולות לבחור לעצמן את הבעל או בכלל להתרועע עם גברים.

Credit: © twitter

2. ניקולה טסלה היה מדריך שחיה

האם הפיזיקאי המפורסם הדריך בזמנו הפנוי אנשים איך לשחות? לא ממש. התמונה הזאת אכן מתארת מדריך שחיה, אבל האיש בתמונה הוא לא ניקולה טסלה. התמונה צולמה ב-1898, כשטסלה היה אז בן 42 והאיש בתמונה נראה הרבה יותר צעיר. עוד פרט שולי – באותה תקופה טסלה כבר היה מפורסם והתפרנס יפה, כך שלא היה לו צורך בהשלמת הכנסה בים.

3. ג’יימס ארל ג’ונס, הקול שמאחורי דארת’ ויידר, היה צריך להסתובב בלונדון עם התחפושת מהסרט

האגדה אומרת שבגלל צבע העור שלו, ארל ג’ונס לא יכול היה להיכנס לפאבים בעיר אז הוא הסתובב מחופש לדמות מהסרט. הבסיס של הסיפור הזה הוא התמונה הזאת. אבל ב-1979 כשהתמונה צולמה כלל לא היו פאבים ‘ללבנים בלבד’ בלונדון. בנוסף יש עדויות מצד שחקנים נוספים בסרט על כך שארל ג’ונס מעולם לא לבש את התחפושת של ויידר, ושהאיש בתמונה ‘קטן מדי’ כדי להיות הוא. ככל הנראה מדובר במעריץ.

4. צרעות ענקיות

תמונה מפחידה בצירוף כיתוב אפילו יותר מפחיד על כך שהצרעה הענקית הזאת הורגת 40 אנשים בשנה ביפן. אז חכו שניה לפני שאתם מבטלים טיול לשם – בתמונה אתם רואים דגם תלת מימד של צרעה שהכין אומן מקומי. צרעות רגילות לא מתקרבות לגודל הזה, ומגיעות בגודל “סטנדרטי” כמו שרואים בתמונה השניה.

5. לוייתן שנהרג מאכילת זבל

התמונה הזאת אולי נראית כמו לוייתן אמיתי שנסחף אל החוף כשהבטן שלו מלאה בזבל, אבל מדובר באמת במיצג של גרינפיס. האירגון ניסה למשוך תשומת לב של הציבור לזיהום שקיים באוקיינוסים. יחד עם זאת, הלוייתן הזה אולי לא אמיתי, אבל מדובר בתופעה שבהחלט קיימת ומאיימת על חיי בעלי החיים המימיים.

6. אסטרונאוט היסטורי על קיר בקתדרלה החדשה של סלמנקה

האם אי שם במאה ה-16 כשבנו את הקתדרלה הספרדית חזו בעצם את העתיד וידעו שיום יבוא ונגיע לחלל? אולי, אבל זה לא מקור האסטרונאוט שנמצא שם כחלק מקישוטי הקיר. האסטרונאוט הצטרף לקתדרלה רק ב-1992 על ידי האומן ג’רונימו גארסיה שהחליט להשתעשע קצת. כחלק מעבודות השיחזור של הקתדרלה, גארסיה הוסיף לה את האסטרונאוט, וגם אדם-תיש שמחזיק גלידה.

7. להקת הזאבים

בתמונה הזאת יש כל מה שצריך כדי לעורר באנשים השראה ולהראות איך עולם מושלם אמור להיראות. הזאבים החלשים והזקנים מקדימה, שאר העדר שומר עליהם ובסוף המנהיג שמשגיח על הכל. אבל לפי הצלם שצילם את התמונה, לא מדובר בצעדה פשוטה של הזאבים שמראה את המבנה שלהם – אלא בציד של ביזון. אין כאן זאבים חלשים או מנהיג מאחורה.

8. זאבה מגוננת על זאב במהלך קרב

הכיתוב שמגיע עם התמונה אומר שהנקבה רק מעמידה פנים שהיא מפחדת, ובעצם מגינה על הצוואר של הזאב מפני היריב כי היא יודעת שהוא לא יפגע בה. שוב, סיפור מעניין אבל לא נכון. הצלם אמר שמדובר ברגע בו אחד הזאבים קפץ לאחור, ושבכלל מדובר ב-3 זאבים זכרים.

https://www.instagram.com/p/BhGnjxngubr/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

ארנולד שוורצנגר ישן ברחוב ומכוניות נמסות מחום? לא ממש…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים