17 מהפכים מטורפים של אנשים שירדו במשקל באמצעות תוכנית ריאליטי שתתקשו להאמין שקרו במציאות!

הסיפור של מס' 17 יותיר אתכם בהלם!תמיד סיפרו לכם שטלוויזיה תורמת לעלייה במשקל? הנה פרויקט שיוכיח לכם שזה לא תמיד נכון!

תכנית טלוויזיה חדשה בארה”ב מסייעת לאנשים להתמודד עם עודף משקל קיצוני, לרדת במשקל ולשפר את בריאותם. המשתתפים בדרך כלל מגיעים במשקל גבוה מ-272 ק”ג ועם סיפורי חיים קשים, כך שמיליוני צופים ברחבי העולם לא מסוגלים להישאר אדישים. ריכזנו לכם 17 סיפורים מדהימים שלא יותירו עין יבשה!

1. אמבר רצ’די

אמבר רצ’די היתה נערה חסרת ביטחון, שהדבר היחיד שניחם אותה היה האוכל. כשהגיעה אמבר לגיל 24, משקלה היה בסביבות 300 ק”ג. היא עברה מהדירה ששכרה כדי לגור עם הוריה מכיוון שלא יכלה עוד לדאוג לעצמה. הד התפריט היומי שלה כלל 4 ארוחות ענקיות, ובין לבין היא פינקה את עצמה עם ערימות של ממתקים.

כאשר אמבר הצטרפה לפרויקט, היא נאלצה להיפרד מאורח החיים הזה. היא עברה ניתוח מעקף קיבה והתחילה לעבוד על עצמה. היא הלכה לחדר הכושר, פגשה פסיכולוג והתוצאות היו מדהימות. 6 חודשים לאחר הניתוח, הורידה רצ’די יותר מ-40 ק”ג ושנה לאחר מכן, היא הורידה 25 ק”ג נוספים. אחרי שירדה במשקל, נפרדה אמבר מהחבר שלה שלא היה לו אכפת שתעלה במשקל ונישאה לגבר אחר.

2. כריסטינה פיליפס

כריסטינה פיליפס גדלה במשפחה בה ההורים התווכחו כל הזמן, מה שגרם לה כילדה לאכול הרבה כדי לברוח מהבעיות. בגיל 12 היא שקלה 130 ק”ג, ובגיל 25 היא שקלה יותר מ-300 ק”ג. הבחורה נעשתה חסרת ביטחון, הפסיקה לצאת מהבית והייתה תלויה לחלוטין באמה ובעלה.

כריסטינה הצליחה לרדת 250 ק”ג תוך שנתיים בלבד. היא עברה ניתוח מעקף קיבה. והיא ממש לא מתכוונת לעצור שם! היום היא ממשיכה לאכול מזון בריא ולבצע פעילות גופנית, אבל הרופאים מודאגים כעת שכריסטינה תהפוך להיות אנורקסית.

3. מרלה מקאנטס

לאחר שמרלה מקאנטס נחטפה על ידי בן זוגה לשעבר, היא פיתחה הפרעת אכילה שנגרמה עקב לחץ. היא פחדה שהחבר שלא נענש כדין יחזור ויהרוג אותה. בן זוגה לשעבר של מרלה נתפס רק כשהיתה בת 43. באותו זמן כבר היתה מכורה למזון ושקלה 360 ק”ג. היא לא קמה מהמיטה – היא אפילו טיגנה עוף במיטה.

מרלה הבינה שהיא לא רוצה להימצא מתה בדירה שלה מוקפת באוכל. וכאשר עברה ליוסטון, נוצר לה קריש דם שהגביר את הפחד, והיא החליטה להילחם על בריאותה עבור חיים חדשים.

4. דונלד שלטון

דונלד שלטון ירד ממשקל של 306 ק”ג ל-134 ק”ג ב-4 שנים. הוא עבר ניתוח מעקף קיבה אך במהלך הניתוח, הרופאים איבחנו אותו עם תסמונת גיליאן-בארה. האבחנה מנעה מדונלד לבצע כל פעילות גופנית, ולכן הוא בכיסא גלגלים. אבל דונלד ממש לא וויתר!

5. מליסה ד.מוריס

מליסה ד.מוריס היא אחת מהמשתתפות הראשונות בתוכנית. היא היתה אישה שחלמה ללדת ילד. אבל היא לא יכלה להיכנס להריון בגלל המשקל העודף שלה – היא שקלה 295 ק”ג. בזכות ניתוח מעקף הקיבה, דיאטה ופעילות גופנית רבה, הצליחה מליסה לרדת כמעט 70 ק”ג. הדבר איפשר לחלומה להתגשם – היא הצליחה להיכנס להריון!

אבל אחרי ההיריון שלה, המשקל התחיל לעלות בחזרה. כשהגיעה ל-124 ק”ג, קיצצה מליסה את צריכת הקלוריות היומית שלה ל-1,200 קלוריות וירדה למשקל של 80 ק”ג. עכשיו היא באמת זהירה לגבי מה וכמה היא ומשפחתה אוכלים, היא פעילה מאוד במדיה החברתית, ומניעה אנשים אחרים לחיות אורח חיים בריא.

6. צ’אק טרנר

צ’אק טרנר מעולם לא סבל מבעיות עם משקל עודף, אבל הכל השתנה כאשר אשתו נרצחה. לאחר הטרגדיה, צ’אק ניסה להימלט מן הכאב באמצעות אוכל, והרבה… הוא היה מסוגל לעצור רק כשהגיע למשקל של 314 ק”ג.

צ’אק התחתן פעם נוספת ונולד לו בן. אבל הוא לא היה מסוגל לעזור לאשתו לגדל את התינוק כי הוא בקושי הצליח לקום ובנוסף סבל מגידול על הרגל. הודות לפרויקט, צ’אק ירד כמעט 190 ק”ג והפך לאדם אחר לגמרי!

7. סוזן פארמר

סוזן פארמר חלמה לרדת במשקל ולהיפטר מבטנה הענקית. זה היה עבורה ממש כמו לצאת מכלא שאליו הכניסה את עצמה בגלל הפרעת האכילה שלה. סוזן עברה ניתוח מעקף קיבה ושינתה את הרגלי האכילה שלה בעזרת מומחים. היא גם התחילה לעשות תרגילים גופניים קבועים.

כתוצאה מכך, היא ירדה 185 ק”ג. סוזן קיבלה הרבה תמיכה מחבריה אשר איפשרו לה לשחות בבריכה שלהם. לאחר שסוזן השילה את העור המיותר, הדבר הראשון שקנתה היה ג’ינס… הפעם האחרונה שלבשה ג’ינס היתה כשלמדה בתיכון.

8. ניקי וובסטר

ניקי וובסטר היתה בת 33 כאשר הבינה שיש לה התמכרות קטלנית לאוכל וחייה בסכנה. הכל התחיל כשהוריה נתנו לה לאכול מה שרצתה ללא כל שליטה על התהליך. הם אפילו שלחו צלחות עם אוכל לחדרה. בגיל 33 היא שקלה 294 ק”ג ובקושי עמדה וקמה בלי עזרה.

רק אז אבא של ניקי לקח אותה לבית החולים כדי לעבור ניתוח מעקף קיבה, אבל היא היתה צריכה לאבד יותר מ-20 ק”ג בכוחות עצמה לפני הניתוח או שהיא עלולה למות. לאחר קורס של פסיכותרפיה, היא התחילה דיאטה חדשה ועשתה הרבה ספורט. היא ירדה 90 ק”ג, פגשה בחור בו התאהבה והתחתנה. עכשיו המשקל שלה הוא 106 ק”ג, היא מאושרת, וחיה אורח חיים בריא.

9. פאולה ג’ונס

פאולה ג’ונס לא יכלה להתמודד עם גופה לבדה, והיא פחדה שילדיה יישארו לבד בקרוב. לפני ניתוח מעקף קיבה, היא ירדה הרבה במשקל בכוחות עצמה ולאחר הניתוח, היא שקלה 122 ק”ג.

היא גם הסירה את העור הנוסף. היום פאולה שוקלת 90 ק”ג, היא ממשיכה לאכול מזון בריא, יש לה אורח חיים פעיל, ובאמצעות חשבון האינסטגרם שלה היא מניעה אנשים נוספים לרדת במשקל כדי להתגבר על בעיות דומות.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים