17 תופעות טבע כל כך מטורפות שתתקשו להאמין שהן מציאותיות!

ככה זה כשהטבע לא מפסיק להפתיע אותנו!בכל פעם שאנחנו כבר חושבים שראינו הכל, כדור הארץ מפתיע אותנו מחדש.

הפעם אנחנו חולקים אתכם 17 תופעות מדהימות ומסתוריות שהתגלו ומוכיחות מחדש את כוחו העצום של הטבע.

חלק מהתופעות האלו יפהפיות, לחלק מהן עדיין לא מצאו הסבר וחלק יעבירו בכם צמרמורת!

1. החומר המסתורי שדלף בסין ב-2013

פתאום בלילה אחד בשנת 2013 משהו מוזר ומסריח התחיל לזרום מאמצע הכביש. לאחר זמן מה, מצאו כי הקצף הזה כנראה התחיל לחזור לסדק בכביש ברוחב 1 ס”מ ממנו הוא יצא.

השערות רבות הועלו לגבי דליפה הזו, אך לא ניתן היה לאשרן. הממשלה שלחה הודעה רשמית כי מקורו של הקצף הוא מטעות או תאונה מאתר בנייה סמוך, אבל רבים לא האמינו שזאת האמת.

2. עין הסהרה

ידוע גם בשם מבנה רישאת. זהו מבנה גאולוגי ענק שנמצא במדבר סהרה ונראה כמו עין רחבה גדולה, ומכאן השם: עין הסהרה. בקוטר של 40 ק”מ, המבנה דמוי הכיפה פוענח לראשונה כאפקט אסטרואיד.

לאחר מספר מחקרים, חוקרים אישרו כי מדובר בכיפה מאוד סימטרית ושחוקה שנוצרה כנראה בהליכים טבעיים. רוחבו של המבנה הוא כ-50 ק”מ והוא נראה היטב מהחלל.

Credit: pinterest

3. הסדק השחור ביוטה

הסדק השחור הוא חריץ טבעי בפארק הלאומי קניונלנדס (Canyonlands). המראה המאיים שלו מושך תיירים רבים. הפארק הלאומי הזה ביוטה נחשב לאחד הפארקים היפהפיים ביותר בארה”ב.

חוקרים רבים טוענים כי לפני מיליוני שנים השטח היה בגובה פני הים ולאחר סדרת אירועים גיאולוגים, הפארק התרומם לגובה של מעל קילומטר.

 

Credit: pinterest

4. ה”פריחה הכחולה” בהונג קונג

קו החוף של הונג קונג סיפק בעבר מחזה מדהים בו נוצר קו כחול ובוהק לאורך החוף. תחילה חשבו שמדובר בתופעת טבע מרהיבה או באורגניזמים החיים בים. אך למעשה הסיבה לכך הרבה פחות מרשימה.

מדובר בתוצאה של זיהום משפכים חקלאיים שמכילים חומר רעיל הנוטה לזהור כתוצאה מהשפעות שונות. הזיהום הזה יכול להיות הרסני לחיים הימיים ולדייג המקומי. לכן, יפה ככל תהיה, מדובר בתופעה מדאיגה ממש.

Credit: pinterest

5. הרי הקשת בסין

ההרים הצבעוניים בפארק שבמחוז גואנסו בסין הם יצירת אמנות של ממש!

הנוף שם מורכב מצבעים רבים ומהפנטים ובניגוד לאתרים אחרים בעולם, יש שם מגוון גדול יותר של צבעים שכל אחד מהם נוצר ממינרל אחר.

Credit: pinterest

6. היער העקום בפולין

במבט ראשון, העצים העקומים יראו לכם מתוך אגדה או מתוך ספר ספר של הארי פוטר. בשנת 1930, ננטעו כ-400 עצי אורן. כל העצים מכופפים צפונה ועד היום חוקרים לא מצליחים למצוא הסבר לתופעה המסתורית.

מניחים כי העצים כופפו על ידי התערבות אנושית כלשהי. אבל הסיבה לכך לעולם לא תהיה ידועה.

Credit: pinterest

7. מפלי ה”דם” באנטארקטיקה

היבשת המסתורית לא מפסיקה להפתיע אותנו. בשנת 1911, הגיאולוג האוסטרלי גריפית’ טיילור מצא את מפלי ה”דם”. המים קיבלו את הצבע האדום מברזל שחומצן עם מי מלח.

באגם שמתחת לקרח יש ריכוז גדול של חיידקים עשירים בברזל. כשמי האגם נובעים החוצה, הם נחשפים לחמצן שבאוויר והופכים לתרכובת הנקראת “תחמוצת ברזל”, או במילים פשוטות יותר – המים “מחלידים” וכך נוצר צבע החלודה.

8. הר הגעש איג’ן באינדונזיה

הר הגעש איג’ן, המפורסם בזכות הלבה הכחולה שלו, הוא עוד פלא.

הצבע הכחול נוצר כתוצאה של גזים גופרתיים שנשרפים בטמפרטורה גבוהה מאוד של מעל 360 מעלות צלזיוס. כאשר הגזים האלה באים במגע עם החמצן באוויר, הגזים מתלקחים ומקבלים את צבעם הכחול המהפנט.

Credit: pinterest

9. הסלע החי בצ’ילה

“צ’ילנסיס פיורה” נראה כמו סלע רגיל לחלוטין, הוא לא זז, אבל למעשה מדובר ביצור חי ונושם שניתן למצוא בחופי פרו וניזון ממיקרואורגניזמים על ידי סינון מים.

הייצור הזה נולד זכר, אך לאחר מכן משנה את מינו כדי להתרבות. הוא נחשב מעדן בקרב תושבי צ’ילה ופרו שנהנים מטעמו המר, למרות שהוכח שאכילתו מסכנת את בריאותם וגורמת לסרטן.

Credit: pinterest


שתפו עם החברים שתפו עם החברים