10 דברים ממש מסוכנים שפעם נחשבו לנורמליים שיגרמו לכם לומר תודה שאתם חיים ב-2019!

הלוואי היה אפשר לעשות את מספר 2 גם היום...אחח… איזה כיף היה פעם. בלי כל הטכנולוגיה הזאת שמקלקלת אותנו, בלי כל מיני חוקי בטיחות ותקנים ודברים כאלה ואחרים… כשאנשים יכלו פשוט לחיות להם בכיף בלי דאגות עד איזה גיל 40-50. לא?

ועכשיו ברצינות. העולם שלנו התקדם המון במאה האחרונה, וזה לא רק בתחום הטכנולוגיה. ברפואה, ביחסים שבין האנשים, וכמובן בתחביבים השונים. המון דברים שפעם היו נפוצים, היום נחשבים ממש ממש מוזרים.

כמו למשל 10 הדברים האלו, שיש לנו ממש מזל שהדור שלנו קיים בכלל וששרדנו אותם…

1. טיפולי קוקאין

הקוקאין התחיל את דרכו בעולם כתרופה לשיעול ולכאבי שיניים, ויכולתם להשיג אותו בכל בית מרקחת ואפילו לא הייתם צריכים מרשם. קוקאין גם הומלץ בתור סמי הרגעה לילדים, והיו לא מעט פרסומות שעודדו את הציבור לקנות אותו.

2. שליחת ילדים דרך הדואר

כן כן. אם פעם רציתם לשלוח את הילדים לסופ”ש לסבתא שלהם כדי להתאוורר קצת, יכולתם לעשות את זה דרך הדואר. כמה עלה התענוג? בערך 15 סנט לילד במשקל סטנדרטי.

3. כלובי תינוקות במרפסת

בשנות ה-30 הכלובים האלו היו נפוצים מאוד בבריטניה, ואיפשרו לתינוקות וילדים לנשום קצת אוויר צח בזמן שאמא שלהן הייתה עסוקה במטלות הבית. כמה שזה נראה הזוי, הכלובים האלו נחשבו מאוד בטיחותיים. בתנאי, כמובן, שהילד קיבל חיסון טטנוס קודם…

Embed from Getty Images

4. נזיר גינה

במאה ה-18 אנשים עשירים שרצו לקשט את הגינה שלהם, השתמשו בנזיר אמיתי שחי שם. לנזיר אסור היה להסתפר או לגזור ציפורניים, והוא גר במערה שנבנתה בעבודת יד. כשהיו באים אורחים לבקר, הנזיר היה יוצא החוצה שהם יוכלו לראות אותו.

5. שיטות  טיפול מפוקפקות

פעם הרפואה לא הייתה כל כך מפותחת, ולא באמת ידעו מה זה תרופות, אז ניסו כל מיני דברים, כמו כריתת הלשון לטיפול בגימגום, כריתת אונה וטיפול חשמל לבעיות נפשיות, וכו’. גם הרופאים שנחשבו הכי מוצלחים אז, כמו מנתחים, היו עושים הרבה פעולות שהיו מובילות למותם של אנשים.

6. צעצועים רדיואקטיביים

בשנות ה-50 התייחסו לקרינה כמשהו די בטיחותי. ערכות משחק לילדים כמו מעבדה אטומית ביתית נחשבו מאוד פופולריות, והן אפילו כללו כמות קטנה של פולוניום ואורניום.

7. גני חיות לאנשים

באירופה היו מקימים גני חיות שבהם היו אנשים מאפריקה ומאסיה, כדי להוכיח את תורת האבולוציה של דרווין. והם היו קיימים כמה שנים טובות.

Credit: flickr

8. סיורים בבתי חולים לחולי נפש

חולי נפש סבלו מאוד בתקופות הקדומות, עם טיפולים לא שגרתיים, מחסור באוכל וקרובי משפחה שנאלצו לדאוג להם. ואם זה לא מספיק, אז גם מישהו העלה רעיון לעסק מעניין – לקחת מאנשים כסף כדי שיוכלו להסתכל על החולים ואפילו לדקור אותם עם מקל.

9. איסוף חלקי גוף

קרוב לודאי שהיום רק רוצחים סדרתיים וכאלה אוספים חלקי גוף. אבל פעם זה היה תחביב ידוע ובכלל לא מגעיל, ואפילו אנשים במעמד גבוה השתתפו בו. חיילים היו לוקחים את הגולגולת של האויב שלהם, כמו למשל החייל האמריקאי הזה עם גולגולת של חייל יפני.

10. עישון במהלך ההריון בהמלצת רופא

לפני 70 שנים, רופאים אמריקאיים המליצו לנשים בהריון לעשן כדי למנוע עצירות. לנשים אפילו היה מותר לעשן אחרי הלידה בבית החולים.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים