פסיכולוגית ניתחה את מערכות היחסים של הזוגות הכי מפורסמים של דיסני, ועכשיו אפשר לדעת מי מתאימים ומי ממש, אבל ממש לא!

אז מי ישארו ביחד ומי יתגרשו בטונים צורמים? כל התשובות ממש כאןכמעט כל סיפור אגדה מסתיים בכך שהדמויות חיות לנצח באושר ועושר. עם זאת, אם מסתכלים באופן אובייקטיבי, אפשר לראות שלא כל מערכות היחסים הללו יימשכו לנצח…

פסיכולוגית בשם ולריה ניתחה את מערכות היחסים של הזוגות הכי מפורסמים מסרטי דיסני האהובים. אז מי ממש מתאימים? מי יפרדו בטונים צורמים? גללו מטה וגלו!

1. אנה וכריסטוף

היא: נסיכה מלאת חיים, מצחיקה, אחראית, ותמיד מוכנה לעזור לאחרים. בחלק הראשון של הסרט היא הייתה תמימה, ולכן הסתבכה עם משפחתה. אנה מצליחה להתגבר על הצרה הזו וללמוד מהטעויות שלה. למרות מה שקרה לאחותה בסרט ההמשך, היא לא נשברה. היא מוכנה לעשות הכל כדי לעזור לאחרים.
הוא: בחור פשוט וטוב לב. הוא נראה קצת לא שקט, אבל במציאות, הוא חזק, ישר ונאמן. את רוב חייו בילה ללא אינטראקציה עם אנשים אחרים והוא רגיל לעשות דברים בכוחות עצמו. הוא גם יכול להיות מעט ממורמר, עצלן ואפילו אנוכי, אבל יש לב טוב מאחורי כל הפגמים שלו.
יחד: כריסטוף יהיה אמין מאוד עבור אנה. הוא לא יכול לעזור לה בסוגיות הממלכה שלה, אבל התמיכה הרגשית והאמונה שלו יעזרו לה כשתזדקק לכך. אנה יכולה לעורר השראה בכריסטוף.
חיזוי: הם ישארו ביחד לתמיד.

2. רפונזל ויוג’ין

היא: נסיכה עם כוחות קסם שנחטפה על ידי מכשפה רעה. חביבה ועליזה, למרות שכל חייה האינטראקציה שלה עם העולם החיצון היתה ממש מוגבלת. רפונזל באמת דמות מהאגדות. סביר להניח שאדם במצבה סובל מחרדה חברתית או שיש לו תסמונת שטוקהולם.
הוא: גנב, שקרן ובחור מקסים. ליוג’ין יש סיבה ממשית להיות כך – יש לו חלום. ותמימותה של רפונזל דחפה את הגנב המקסים הזה להגשים את חלומו. אבל בסופו של דבר, יוג’ין מקשיב לליבו ועושה את הדבר הנכון.
יחד: הם כבר הוכיחו שהם יקריבו הרבה אחד עבור השני. ואפילו העובדה שהחלומות שלהם התגשמו ושהם יחיו חיים פשוטים ומאושרים לא אומר שהנישואים שלהם ייהרסו בשגרה. הם ימצאו יחד חלום חדש ויפעלו להשגתו.
חיזוי: הם ישארו ביחד לתמיד.

3. טיאנה ונאבין

היא: ילדה שחיה עם חלום. שום דבר לא יכול להרוס את התשוקה שלה. טיאנה מוכנה לעבוד ללא לאות מכיוון שהיא מבינה שהיא עושה את כל זה כדי לשפר את חייה ולהשיג את מטרתה.
הוא: נסיך וגבר עצלן. הוא לא מבין את ערך החיים. למרות שטיאנה פוקחת את עיניו, ספק אם הוא באמת מבין שלא ניתן לפתור הכל בכוח, כסף או קסם.
יחד: סביר להניח שהם יפרדו. לנאבין ימאס להיות עם אשת עסקים. טיאנה מכוונת מטרה ואחראית מכדי פשוט ללכת יחד להרפתקה. הם שונים מאוד וכשרגשותיהם יחלשו, הם לא יוכלו לסמוך זה על זו.
חיזוי: הם יתגרשו בעוד מספר שנים, בהסכמה הדדית.

4. סינדרלה והנסיך

היא: חרוצה וסבלנית. היא חושבת שכל הצרות והקשיים שלה פשוט ייעלמו מעצמם וזה כנראה לא הדבר הכי חכם. אבל זו אגדה, אז בזכות קסמים וקצת מזל, הכל מסתדר לא רע לסינדרלה.
הוא: מפונק. אם לא הנעל האבודה, לא ברור איך הוא היה מחפש ומזהה את סינדרלה. אבל הוא עדיין עשה מאמץ רב למדי למצוא אותה. הוא נסיך טיפוסי: הוא רוצה הכל ברגע זה.
יחד: הם בהחלט שידוך רע. הנסיך אימפולסיבי מדי, וסביר יותר שהוא יתעלם מבעיות בזוגיות ולא ינסה לפתור אותן. סינדרלה ביישנית מכדי לדון בסוגיות יומיומיות, ולכן היא פשוט תמשיך לקוות שהדברים יתבררו מעצמם.
חיזוי: בהחלט יהיו להם בעיות, אך הם יתרחשו בהמשך הקשר. סינדרלה תסגור את עצמה ואף אחד לא יעזור. והנסיך ימצא בקרוב פילגש או שהם יתגרשו.

5. אריאל ואריק

היא: כנה, תמימה, לא רגילה לחשוב על התוצאות של הפעולות שלה. היא גם מאוד אימפולסיבית: היא אהבה את הנסיך והייתה חייבת להשיג אותו. לא אכפת לה ממה שקורה לאביה, לנתיניה ולעצמה ביבשה, שהיא לא יודעת עליה כלום. בחיים האמיתיים, היא לא תחיה זמן רב.
הוא: אוהב הרפתקאות. הוא לא חכם במיוחד והוא לא מרגיש אחראי לממלכתו. הוא שמע קול של ילדה מסתורית שהצילה אותו והוא מוכן להתחתן איתה מייד.
יחד: שניהם חולמים והם אינם יכולים להתמודד עם הבעיות שלהם. אריק ייצא לטיול ואריאל תלך אחריו. אך איננו יכולים להיות בטוחים כי מערכת היחסים ביניהם תימשך זמן רב.
חיזוי: ישנן שתי אפשרויות. או שהם יחיו באושר לנצח, מכיוון שאיש מהם לא חכם מאוד, או שהם יפרדו בקרוב מכיוון שהם לא יודעים הרבה אחד על השני. ולאריק ככל הנראה יימאס מאריאל.

6. היפה והחיה

היא: אביה של בל הוא ממציא שלא מצליח במיוחד, אבל הוא מאוד אוהב את בתו. באשר לבל, למרות שהיא משכילה, היא לא מצליחה למצוא חברים והיא מעדיפה ספרים במקום תקשורת ישירה. היא ממש משכה את תשומת ליבו של הבחור הכי פופולרי בכפר והיא מוכנה לעשות הכל למען אביה.
הוא: ישיר מאוד ואימפולסיבי. הוא לא ידע מה היא חמלה והוא שפט אנשים לפי הופעתם, וזו הסיבה שהוא הפך למפלצת. כדי להסיר את הקללה היה עליו למצוא בחורה שתאהב את אישיותו, ולא את המראה שלו. הוא לא התכוון לשנות את חייו עד שפגש את בל.
יחד: הם קשורים רק לקללה. נראה כי בל התרשמה יותר מהספרייה של הנסיך, ולא מכמה שניסה להיות אנושי עבורה. הנסיך ימשיך לאהוב אותה, אבל בל עלולה להשתעמם מאוד והיא תחפש את ההרפתקאות עליה תמיד חלמה.
חיזוי: ישנן שתי אפשרויות. או שהנסיך ילך אחרי אהבתו לכל מקום והם יחיו את כל חייהם יחד, או שבל תבין שהיא רוצה הרפתקאות יותר מאשר אהבה ותיפרד ממנו.

7. יסמין ואלאדין

היא: נסיכה בכלוב זהב. היא רוצה לחיות לבד והיא רוצה לקבל החלטות משלה. היא עקשנית והיא לא רוצה לעשות מה שאומרים לה. זו חלקית אשמתו של אביה: הוא מגונן יתר על המידה, וזה אף פעם לא טוב. אבל היא משתלטת על חייה ומשנה אותם על הצד הטוב ביותר.
הוא: הוא גנב כי אין לו ברירה. הוא גדל ברחובות ונאלץ להילחם על הישרדותו. אלאדין לא איבד את תחושת החסד שלו, מה שהיה טוב עבורו בטווח הרחוק. הוא לא מאוד בטוח בעצמו, וזו הסיבה שהוא לא יכול להאמין שבחורה כמו יסמין יכולה לחבב אותו, הרי אין לו מה להציע לה.
יחד: הם נהדרים זה לזו. אלאדין ינחה את יסמין לחיים אחרים שמעולם לא ראתה לפני כן ויסמין תזכיר לו שיש דברים טובים יותר בחיים מאשר כסף.
חיזוי: הם תמיד יהיו ביחד.

8. הרקולס ומגארה

היא: נבגדה על ידי מישהו שאהבה שמכר את נשמתה להאדס. בגלל זה היא התאכזבה מגברים והפכה לפסימית לגבי העולם. היא חכמה והדבר היחיד שהיא רוצה זה חופש. כשפגשה את הרקולס, היא הבינה שלא כל הגברים אותו הדבר.
הוא: ילד שרוצה לחזור לאולימפוס בכל דרך שהוא יכול. ממש כמו גברים רבים, הוא גאה במעשיו ובעוצמתו. הרקולס עדיין ילדותי במקצת, אך כאשר אהובתו הייתה בסכנה, הוא התבגר. הוא היה מוכן להקריב את עצמו ואת הסיכוי שלו לחיים אינסופיים.
יחד: בהתחשב בעובדה ששניהם רצו להקריב את חייהם אחד עבור השניה, הם בהחלט מאוהבים.
חיזוי: הם תמיד יהיו ביחד.

תמונות: וולט דיסני / מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים