מחקרים קובעים: אמהות עובדות קשה יותר מכל האנשים! כמה קשה? כנסו וגלו…

את אמא עובדת? מזל טוב, את גיבורת עלאם את אמא ​​עובדת, זה פשוט אומר שיש לך 2 עבודות. צריך לדאוג לילדים ובמקביל להיות עובדת פרודוקטיבית. ובכן, אין פלא שאמהות עשויות להרגיש עייפות כל הזמן…

חוקרים החליטו לבדוק כמה שעות אמהות עובדות בפועל בשבוע והתוצאות היו די מטורפות… גללו מטה ותראו בדיוק למה כל האימהות העובדות הן גיבורות על!

אמא עם עבודה במשרה מלאה עובדת 98 שעות בממוצע

במחקר שנערך על ידי OnePoll תשאלו 2000 נשים אמריקאיות עם ילדים בגילאי 5 עד 12. החוקרים רצו לברר כיצד אימהות עובדות מתכננות את הזמן שלהן.

הם גילו שאמא ממוצעת מתחילה את יומה בשעה 6:23 בבוקר ואינה מסיימת את עבודתה או את חובות המשפחה עד לשעה 20:00. המשמעות היא שהיא מבלה כ-14 שעות בכל יום במילוי התחייבויותיה ולא מבזבזת זמן על עצמה.

4 מתוך 10 אמהות אישרו כי חייהן נראים כמו שרשרת משימות שלא נגמרת.

אמהות מבלות שעה ו-7 דקות עם עצמן בכל יום

אותו מחקר הראה כי אמהות עובדות נותרות בלי מספיק זמן להקדיש לעצמן. בדרך כלל הן מקבלים רק כשעה ו-7 דקות בכל יום.

הבעיה היא שאמהות עובדות צריכות לוותר על דברים רבים בחייהן כדי למצוא איזון בריא בין חיים לעבודה. לדוגמה, יתכן שלא יהיה להן מספיק זמן לבקר חברים ללא ילדים ואפילו ללכת לשירותים לבד יכול להיות אתגר.

בילוי לבד חשוב לבריאות הנפשית. זה עוזר לנקות את הנפש, להגביר את הפרודוקטיביות ולאפשר להבין את המשאלות והשאיפות בחיים. זה עשוי גם לתרום ליחסים עם אנשים אחרים, כולל בני משפחה, ולהפוך אותם לעמוקים וחזקים יותר.

נשים לא יודעות מה מחכה להן

אף על פי שנשים מוכוונות לקריירה יודעות שחזרה לעבודה לאחר חופשת לידה תהיה קשה למדי, מחקר שנערך לאחרונה הראה כי נשים רבות לא צפו כי לאימהות תהיה השפעה כזו על הקריירה שלהן ועל חייהן האישיים. נשים רבות מרגישות שהן בלחץ מתמיד להיות האם המושלמת והעובדת המושלמת בו זמנית.

הן עשויות להרגיש מוצפות ומתוסכלות בגלל היעדר תמיכה, לחץ מתמיד והרצון להוכיח שהן יכולות לקבל על עצמן את הכל, בלי שום הקרבה. אמהות עובדות צפויות להיות זמינות 24/7 עבור חובות עבודה ומשק בית, מה שעלול להפוך לאתגר לא קטן אם העבודה לא מציעה שעות עבודה גמישות או אם לאם אין מישהו שהיא יכולה להיעזר בו.

והן לא צריכות להרגיש אשמות

חלק מהאימהות העובדות עשויות לחוש אשמה מסוימת מכיוון שלמרות שהן עושות כמיטב יכולתן, עדיין אין להן הזדמנות לבלות עם הילדים שלהן באותה מידה שיש לאמהות שאינן עובדות. החדשות הטובות הן שעל פי מחקר שערך פרופסור קתלין מק’גין מהרווארד, ילדים אינם סובלים מההשלכות של החלטת אמם לחזור לעבודה.

המחקר הראה שילדים של אמהות עובדות מראים את אותן רמות אושר כשגדלו, בדיוק כמו ילדיהן של אמהות שנשארו בבית והתמסרו לגידול ילדיהן. גם בנות לאמהות עובדות נוטות להפגין ביצועים גבוהים בעבודה.

אז איך אתן מסתדרות עם עבודה וילדים? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים