מחקרים קובעים: אלו הסיבות בגללן זוגות צריכים להפסיק להתמזמז מול אנשים אחרים!

בקיצור, תמצאו לעצמכם חדראם יש משהו מעצבן, זה לראות אנשים מתמזמזים מול הפנים שלך, במיוחד אם את/ה אחרי פרידה קשה או רווקות ארוכה ומתסכלת…

למרות זאת, התצוגה הציבורית הזו של חיבה די נפוצה, אבל חשוב לדעת שיש לה הרבה מאוד חסרונות – וזה מוכח מדעית.

גללו מטה לכל הסיבות שיגרמו לכם למצוא לעצמכם חדר!

זה גורם לזוג להיראות בלתי חביב, בלשון המעטה

כשאנשים נשאלו במחקר כיצד הם תופסים זוגות שמתנשקים בציבור, הם ענו שהם נראים מאוהבים ומאושרים, אבל שהם גם נראים לא בריאים נפשית, וזה גם גורם להם לא לחבב אותם.

זה לא מעביר את המסר הנכון

באחד המחקרים, החוקרים רצו לברר מדוע אנשים מסוימים מרגישים צורך להפגין חיבה מוגזמת מול אחרים. מעניין לציין כי “המוטיבציה של המשתתפים כללה: שיפור הדימוי שלהם, גרימת קנאה או הצגת העובדה שהם במערכת יחסים.” בנוסף, המחקר מראה כי גברים דיווחו על עליה במוניטין שלהם, בעוד שנשים חשו את ההיפך.

זה עלול לפגוע באנשים מסויימים

ישנן 2 סבירות: האחת היא שההתנהגות הזו מעמתת אנשים עם המציאות המטרידה שהם לבד. ההשערה המדעית השנייה היא שהרתיעה מזוגות שמפגינים חיבה יתרה נובעת מהילדות – לעתים קרובות ילדים מתעצבנים למראה של הוריהם מתחבקים ומתנשקים. לעתים קרובות ילדים מתרחקים מהסצינה הזו, מכיוון שהיא טעונה מאוד, וכך הם פועלים גם בגיל מבוגר יותר.

זה נראה לא אמיתי

השאלה העיקרית שעולה במוחם של כולם היא “מה הם מנסים להוכיח?”, זה נראה מאוד מיותר ולעיתים אפילו לא הולם, כך שבני הזוג עשויים להיראות כאילו הם סתם מנסים להשוויץ באהבתם.

זה גורם לאנשים אחרים לרצות להיעלם באוויר

אם אתה רואה מישהו מתנשק או מתחבק בצורה לא הולמת בציבור, אתה יכול להרגיש שאתה צופה במשהו שאתה לא אמור להיות. כמעט בלתי אפשרי לנהוג בטבעיות במצבים אלה ורוב האנשים בורחים מיד מהזירה או מייחלים להיות במקום אחר.

הפסיכולוג צ’ארלס ט. היל הסביר כי אנשים עשויים להרגיש שהם נאלצים להפוך לקהל בפגישות של הזוגות האלו, וזו תחושה מאוד לא נוחה. חמור מכך, דמיינו איך זה מרגיש לאנשים בענף השירות כשהם מנסים, למשל, לקחת הזמנה מבני זוג שלא יכולים להרחיק ידיים זה מזה. השורה התחתונה היא: להיות מודע לסביבתך ולנסיבות.

מקור: Bright Side  
שתפו עם החברים שתפו עם החברים