9 טריקים פסיכולוגיים שיגרמו לאנשים לחבב אתכם ולרצות להיות חברים שלכם!

טיפ מס' 9 עובד בכל פעם...ישנם אנשים שיש להם מגנטיות כל כך בלתי חזקה שגורמת לכל האנשים מסביב לרצות להיות בקרבתם.

יותר מזה, הם רוצים להיות כמוהם, לזכות בחברותם או באישורם. ומה שהכי מוזר הוא שזה בכלל לא תלוי במראה של האנשים האלה.

רוצים להפוך לאדם הזה? פשוט הפנימו את 9 הטיפים הבאים!

1. פרט ייחודי

בשביל לבלוט צריך ייחודיות. אגב, ייחודיות יכולה להתבטא אפילו בכיעור ובפגיעות. כל אחת מהתכונות הייחודיות שלכם, בין אם זה הליכה, מחווה, הבעת פנים, אינטונציה, סגנון תקשורת או פריט לבוש  – יכולים להפוך אתכם לבלתי נשכחים.

דוגמאות טובות הן השפם של צ’רלי צ’פלין, הסיגרים של ווינסטון צ’רצ’יל, נקודת החן של מרילין מונרו, השפם והבעות הפנים של סלבאדור דאלי…

2. לחלום בגדול

כדי לגרום לאנשים להעריך אתכם כאישיות ייחודית באמת, אתם חייבים שאיפות, מטרות, רצון לשנות משהו בעולם הזה… אדם ללא חלום הוא ספר ללא רעיון – למה לקרוא אותו?

3. בטחון

כדי להיות כריזמטי צריך להיות עם בטחון. קבלו באומץ החלטות, סמכו רק על עצמכם, אל תחכו לעזרה מבחוץ והסבירו את הרעיונות שלכם לאחרים באופן שהם מבינים.

אנשים מסביב יכולים לחוש את הביטחון שלכם לא רק בהתנהגות, אלא גם בדיבור. עדיף להימנע ממשפטים כמו “אני מניח, אני מקווה, אני משער, אולי, כנראה…”

4. תפסיקו להתלונן

האם אתם רוצים להיות כמו אדם שתמיד מתלונן? ברור שלא. לאנשים כריזמטיים יש חשיבה חיובית. הימנעו מביקורת, תלונות ונושאים שליליים.

5. השתמשו בתנועות גוף

ההתנהגות שלכם אמורה להפגין את הביטחון שלכם: עמדו זקוף, אל תתעסקו עם חפצים או חלקי גוף, נסו לחייך לעתים קרובות יותר, להביט בעיניים של האנשים איתם אתם מדברים ולהימנע מתנוחות סגורות.

באופן כללי, כשאתם בפומבי, התנהגו והרגישו כאילו אתם סלבס על השטיח האדום.

6. דעו כיצד לספר סיפור

אנשים רבים מאמינים שהיכולת להפוך כמעט כל סיפור למעניין היא כישרון.

אבל זה לא תמיד המקרה – זו מיומנות שאפשר ללמוד. פשוט דברו בביטחון, השתמש בהומור, בעיקר באירוניה עצמית: היכולת לצחוק על עצמכם. אל תשכחו שפת גוף והישארו חיוביים. אל תדאגו אם לא כל אחד מהסיפורים והבדיחות שלכם עובדים.

7. אל תסיטו מבט

כשאתם מדברים עם מישהו, הביטו תמיד בעיניים. לפעמים מבט נוקב אחד יכול לומר יותר מאלף מילים. קשר עין מראה שאתם מקשיבים.

והכי חשוב – אל תסיחו את דעתכם על ידי דברים מסביב. אל תסתכלו בטלפון הנייד או באנשים אחרים מסביב.

8. למדו להקשיב

התעניינות אמיתית בחייהם של אחרים היא אמנות אמיתית. אם אתם מקשיבים לאדם האחר בקשב רב ומגלים עניין בדבריו, הוא מתחיל להרגיש מיוחד וההרגשה הזאת מקושרת אליכם.

כמובן, אינכם יכולים לזכור את כל מה שאמרו לכם, אבל לזכור שם של אדם שרק פגשתם זה עניין גדול. הנה טריק מעניין. כשאדם מציג את עצמו, חזרו על שמו: “דני, נחמד לפגוש אותך.” ואם אתם רוצים שאנשים יזכרו אותכם, השתמשו באותו טריק עם שמכם: “שלום, אני דנה. דנה ג’ונס.”

9. השתמשו באפקט המראה

אפקט המראה זה בעצם לחקות תנועות גוף והבעות של אנשים איתם אתם מדברים. זה תמיד עובד מכיוון שהשיטה מבוססת על אופי הנרקיסיזם האנושי.

אפשר להשתמש בטריק זה גם כדי לאמץ תכונות ייחודיות של אנשים אחרים. לדוגמה, אנשים מפורסמים שנראים לכם כריזמטיים. תראו איך הם מציגים את עצמם כיוון שזה יכול לעזור לכם להרגיש בטוחים יותר.

 

שתפו עם החברים שתפו עם החברים