המהנדס הזה המציא מקלטי איגלו חכמים למחוסרי בית, ואתם חייבים לראות איך הכל התחיל ומה הוא מתכנן בהמשך!

לא פלא שהוא קיבל הרבה כסף במימון המונים...מעל 2,500 חסרי בית מתו במהלך חמש השנים האחרונות באנגליה בלבד. זה אפילו יותר מפחיד לדמיין את גודל הבעיה הזו ברחבי העולם.

המהנדס הצרפתי ג’ופרוי דה ריינל, יצר מבנה קליל, מתקפל ונייד דמוי איגלו לאנשים חסרי בית והפך מיד ל”גיבור מודרני”, וקיבל כמות עצומה של תמיכה מאנשים בכל רחבי העולם.

גללו למטה כדי לגלות איך הכל התחיל!

ההשראה

לפני כמה שנים, לאחר שעבד בחו”ל, ג’ופרוי חזר לפריז והיה נדהם מכמות חסרי הבית בעיר – לא כולם יכלו למצוא מקום לינה חם ובטוח, ולכן הם ישנו ברחובות. ג’ופרוי התחיל לחשוב איך הוא יכול לעזור והחליט לנסות ליצור מקלט מחומרים קלים, לא יקרים והכי חשוב – חמים.

אב טיפוס ראשון

וכך, בכספו שלו, בנה ג’ופרוי את מקלט האיגלו הראשון שלו מקצף פוליאתילן – המסייע בשמירה על חום הגוף. החלק הפנימי של האיגלו מכוסה באלומיניום, כך שהטמפרטורה בתוך המקלט תהיה תחת הגבלה. האיגלו גם עמיד למים.

תרומות ותמיכה עולמית

לאחר שיצר אב טיפוס בחצר האחורית שלו בבורדו, ג’ופרוי פתח בקמפיין מימון המונים ברשת. בזכות תמיכתם של אנשים מכל העולם, הוא קיבל הרבה יותר ממה שציפה – כ-20,000 $.

איגלו לא פותר את הבעיה, אלא רק מקל עליה

היתרון העיקרי בבנייה זו הוא משקלו הקל וניידותו – כתריסר מקלטים כאלו יכולים להיכנס למיניוואן, כפי שתוכלו לראות בתמונה.

חשוב לציין כי ג’ופרוי לא רואה את המקלטים הללו כפתרון סופי לבעיה – הוא אומר שזו אופציה זמנית למדי, כדי שהחיים ברחובות, במיוחד במזג אוויר קר, יהפכו פחות קשים. לחיות באיגלו זה לא אומר שאתה כבר לא חסר בית.

תכניות לעתיד

בין תוכניותיו העתידיות, ג’ופרוי רוצה לייעל את הייצור וליצור מאות ואף אלפי איגלואים כאלו, כמו גם לשפר את העיצוב – להוסיף גלגלים להובלה קלה יותר וליצור מקלטים גדולים יותר למשפחות. הוא גם משתף כי זה יהיה נהדר להרחיב את הנוהג הזה למדינות אחרות.

מה אתם אומרים על היוזמה של ג’ופרוי? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים