20 כללי התנהגות במטוסים ובתחבורה ציבורית שכל אחד חייב להכיר!

חובה לזכור את 9!מתי הפעם הראשונה שלקחתם את הילד שלכם לנסיעה בתחבורה ציבורית? חייבים לזכור שתהליך הנסיעה בתחבורה ציבורית עם ילדים לא מתחיל ברגע העלייה לרכב. צריך כבר לפני להכין את הילד, ללמד אותו כללי נימוס בסיסיים ולהסביר לו מה תהיה אורך הנסיעה ואיך היא תתנהל.

אבל גם בתור בוגרים, חשוב שנדע שיש כללי נסיעה בתחבורה ציבורית שצריך לפעול לפיהם כדי לא להפריע ולעצבן נוסעים אחרים. ריכזנו לכם 20 כללי התנהגות בתחבורה ציבורית שכל נוסע חייב לזכור!

1. אל תעכבו את התור

ההמלצה הזו רלוונטית במיוחד לתחבורה הכוללת אימות זהות וכרטיסים כמו רכבות, אוטובוסים בינלאומיים ומטוסים. הכינו את המסמכים הדרושים מראש (ביטוח רפואי, דרכון), כך שבבוא העת להציג אותם, לא תעצבנו אנשים אחרים עם התירוץ המפורסם “לאן זה נעלם? בדיוק ראיתי את זה.”

בשדה התעופה, הורידו את השעון, החגורה והנעליים מראש. פצלו את הדברים שאתם צריכים לפני שאתם יוצאים מהבית, וחלקו אותם לתיק שעולה איתכם למטוס ולזה שנשלח לבטן המטוס. בצורה הזו תעברו את האבטחה מהר יותר ובנוחות מירבית.

2. הכינו מראש לצידכם את הדברים שאתם צריכים לנסיעה

חטיפים, גאדג’טים, מסמכים, כסף, ואולי אפילו ספר. ככה לא תצטרכו להפריע לנוסעים האחרים, ולגרום להם לקום כדי שתגיעו לתיק שלכם. במיוחד אם מדובר בנסיעה או טיסה בלילה, הקפידו לקחת את כל הדברים שאתם צריכים כדי שלא תעירו נוסעים אחרים בחיפוש אחריהם.

3. אל תשכחו שגם נוסעים אחרים אחסנו את הציוד שלהם

יצרני מטוסים ואוטובוסים למרחקים ארוכים מקטינים את השטח שמוקצה למטען כדי לחסוך כסף, בעוד שנפח המטען לטיול ארוך הוא גדול לעתים קרובות. אם יש לכם כמה תיקים, מקמו אותם על מדף המטען בצורה אנכית, כדי שיתפסו פחות מקום. וודאו שיש מקום פנוי גם לדברים של נוסעים אחרים. אחרת, העבירו חלק מהמטען שלכם אל מתחת למושב.

4. הציעו עזרה לנוסע אחר בהרמת המטען או מיקומו

אתם לא רק תרוויחו את הכבוד של הנוסע שלידכם, אלא גם תפחיתו באופן משמעותי את הזמן שייקח לנוסעים אחרים לעלות. שלא לדבר על כך שחובתו של כל אדם המכבד את עצמו לעזור לקשישים, לנשים הרות ולאנשים עם מוגבלויות.

5. בעת הכניסה לתחבורה ציבורית, הסירו את התרמילים ואת התיקים הגדולים. הם צריכים להיות ממוקמים בקדמת גופכם

זה גם יעזור לכם לשמור על הדברים האישיים שלכם בטווח ראייה ולהפחית את הסיכוי לכך שמשהו ייגנב מהתיק שלכם.

6. זה לא מקובל להתאפר, להסתרק או לסדר את השיער שלכם במקום ציבורי

אמנם נראה כי חלק מהנשים מנסות להתאפר על הדרך לעבודה כדי לחסוך זמן, או אולי הן רגילות להתאפר במכונית שלהן. כמו כן, אם אתם מעדיפים בושם חזק, השתמשו בו רק לאחר שתרדו מהתחבורה ציבורית.

7. תשאלו לפני שאתם מציעים עזרה לזרים

אם אתם רוצים לעזור לזר (במיוחד עם יכולות פיזיות מוגבלות) להיכנס לרכב, אל תשכחו לשאול אם הוא זקוק לעזרתכם. אולי יותר נוח לו לעשות זאת בעצמו.

8. העריכו את היכולות של הילד שלכם כראוי

כמובן, אתם צריכים תמיד לוותר על המושב שלכם לאם עם תינוק בידיה, אבל ילד בן 5 בהחלט מסוגל לסבול נסיעה של 20 דקות בעמידה. ומראהו של ילד בן 12 היושב בזרועות אמו זה די מוזר.

9. למדו את ילדיכם את כללי הנימוס לפני הנסיעה

כדי שלא תצטרכו לצעוק עליהם כל דקה ברכבת (או גרוע מזה, לקבל הערות לא נעימות מנוסעים עצבניים). למדו אותם לנסות לשתוק. אם הילד כבר מבוגר מספיק וחכם מספיק, הוא עשוי להיות מסוגל להבין איך להתנהג במקום ציבורי.

10. תהיו מוכנים לוותר על המושב שלכם

אנחנו לא אומרים שאתם צריכים לוותר על מושב נוח ברכבת, כזה שהזמנתם מראש, לטובת אדם שקנה כרטיס ברגע האחרון ולא נתן עדיפות לנוחות שלו. אבל אם אתם טסים לבד, ובני משפחה לא קיבלו מושבים זה ליד זה, הציעו להם את ההזדמנות להחליף מושבים.

11. אל תביאו אוכל שיש לו ריח חזק

עוף מבושל וביצים ממש לא יתקבלו בברכה על הרכבת. ברשימת המוצרים שאינם נעימים עבור עוברי אורח ניתן למצוא: מוצרים מעושנים, כריכים עם דגים משומרים (טונה, סרדינים), וכרוב כבוש. למזון מהיר, אגב, יש גם ריח חריף. במקום זאת, נסו להצטייד במלאי של פירות טריים ופירות יבשים, אגוזים, יוגורט, או עוגיות.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים