20 הכבישים הכי מפחידים בעולם שיעבירו בכם צמרמורת רק מלהסתכל עליהם!

לא לבעלי לב חלש!כמה פעמים יוצא לכם להתלונן על הכבישים בישראל? כנראה שלא מעט, ובצדק.

הפקקים, הכבישים הלא סלולים, ההזנחה וחוסר התחזוקה הם רק חלק מהמקרים שגורמים לנו לקלל בנסיעה. אבל מסתבר שיש כבישים הרבה יותר גרועים מהכבישים אצלנו ויעבירו בכם צמרמורת רק מלהסתכל עליהם!

לפניכם 20 כבישים מסעירים ומסוכנים ביותר ברחבי העולם שהופכים כל נסיעה לחוויה בלתי נשכחת. כמו מסלולים צרים במיוחד מעל תהום, מנהרה צרה בתוך הר בסין או כביש שנעלם מתחת למים.

על איזה מהבאים לא הייתם מוכנים בשום אופן לעלות?

1. דרך סקרדו, פקיסטן

כביש סקרדו הוא כביש הררי מרהיב ומסוכן הממוקם ב-גילגיט-בלטיסטן, פקיסטן. הכביש נמתח על פני 167 קילומטרים. הוא מתחיל בגובה של 4,900 רגל מעל פני הים, נמשך לאורך נהר האינדוס, ומסתיים בעיר סקארדו בגובה של 7,303 רגל מעל פני הים.

כביש זה נבנה על ידי מהנדסי צבא פקיסטן בשיתוף עם מהנדסים סיניים בשנת 1982. נסיעה בו מפחידה ומסוכנת מאוד, הכביש נסלל על צוקים, הוא צר מאוד וכל טעות קטנה יכולה לגרום לאסון.

2. דרך צפון היונגאס, בוליביה

כביש יונגאס הצפוני הוא כביש העובר בין לה פאס לבין קורויקו במחוז יונגאס בבוליביה. הכביש הזה מכונה גם “דרך המוות” ועל פי הערכות כ-200-300 נוסעים נהרגים מדי שנה בדרך זו. לצד הדרך נמצאים צלבים ומצבות רבים המסמנים את מקום נפילתם של כלי רכב ונוסעיהם.

הכביש הצר והתלול הוא ברוחב של נתיב אחד ואין בו מעקות בטיחות. בעונת הגשמים, הגשם והערפל מקשים על הראייה, ומים זורמים יכולים להפוך את הכביש למסלול בוצי. בקיץ, יש נפילת סלעים ואבק כבד שמכביד גם כן על הראייה.

3. מעבר סנקט גוטהארד, שווייץ

מעבר סַנְקְט גוֹטְהַרְד או מעבר סן גוטארדו הוא מעבר הרים גבוה בשווייץ המחבר בין האזור דובר הגרמנית של שווייץ לבין האזור הדרומי, דובר האיטלקית.

מדובר באחד הכבישים הגבוהים ביותר בעולם אשר עוברים דרך הרי האלפים, אורכו 64 קילומטר והוא מעניק לנוסעים בו מבט פנורמי נדיר על הרי האלפים.

מאז ימי הביניים, המעבר שיחק תפקיד חשוב בהיסטוריה השוויצרית. רוב חלקי הכביש אינם מגודרים וכל צעד קטן לא נכון יכול לעלות בחיים.

4. הכביש לאורך אגם תון, שווייץ

דרך זו משתרעת לאורך ההרים הסלעיים המסוכנים. כדי ליהנות מהנוף המרהיב, תצטרכו להתמודד עם מדרונות תלולים, פניות חדות, קשתות ומנהרות.

לאגם השקט לאורך הדרך יש סודות משלו. לאחר מלחמת העולם השנייה, הממשלה השוויצרית נפטרה מתחמושת שלא הייתה בשימוש לתוך אגם תון. כמות התחמושת שהושלכה לתוך האגם היא כ-3,000 טונות.

5. כביש זוג’י לה, הודו

הכבישים בהודו ידועים בשל הסכנה המתמדת אשר קיימת לנוסעים בהם, אבל הכביש הזה הוא קטלני במיוחד!

ה”זוג’י לה פאס” הוא יותר מסתם נתיב: הוא מאפשר לתושבי מחוזות לדאק להיות בקשר עם שאר העולם. כביש ההרים בן 9 הקילומטרים מחבר את עמק קשמיר ללדאק, מתפתל מעל ההר בגובה של 3,528 מטרים ללא מחסום או מעקה מצד אחד וגדר סלעי הרים מצד שני. הכביש צר כל כך עד שקשה להאמין שמכוניות יכולות לעבור זו לצד זו.

הכביש משמש גם להעברת בקר. לכן אם תראו עדר של פרות או עזים, תצטרכו לחכות עד שהם יעברו.

Credit: dnpmag.com

6. הכביש המהיר “האנה”, הוואי

הכביש המחבר בין קולוהי לבין האנה באורך 112 קילומטר. הכביש הזה מחבר בין 60 גשרים וב-46 מהם יש רק נתיב אחד! הכביש הזה סגור רוב השנה בגלל גשמים טרופיים חזקים, רוחות ומפולות… אימאל’ה!

תיירים המעזים לבקר את הכביש מתמודדים עם הרבה פיתולים ופניות חדות, אבל נהנים מנופים של יערות במבוק, מפלים וכל מה שמאפיין גן עדן טרופי. אנשים ברי מזל יכולים גם להיתקל בלווייתנים שמגיעים מאלסקה בחודשים נובמבר עד מאי.

7. כביש מנהרה גוליאנג, סין

המנהרה הצרה גוליאנג נחצבה על צלע הר בסין על ידי 13 כפריים מקומיים בשנות ה-70 כדי לא להשאיר את הכפר שלהם מנותק. המנהרה מתפתלת דרך עשרות “חלונות” דרכם הנהגים יכולים להציץ אל התהום.

רוחבו של הכביש הוא פחות מ-4 מטרים. התרגום המילולי של דרך זו הוא “כביש זה לא סובל שום טעות”, משום שהוא אחד הכבישים המסוכנים ביותר בעולם וכל טעות בו יכולה להסתיים באסון.

8. לה פסאז’ דה גוי, צרפת

הכביש הזה פתוח רק לכמה שעות ביום, ובכל יתר היום הוא מוחבא מתחת למים. לפני שאתם מגיעים לכביש הזה כדאי שתבדקו את שעות הגאות השפל שלא תטבעו בטעות!

לפעמים המים מגיעים במהירות בלתי צפויה, ואי אפשר להגיע לקרקע. לאורך המסלול נבנו כמה מגדלי הצלה, כדי שאנשים יוכלו לטפס עליהם במקרה חירום. אבל הרכבים כמובן, לא שורדים.

9. כביש ערוץ טרוקו, טאיוואן

טייפון וממטרים כבדים פוקדים את הכביש העובר דרך נהר וגורמים למפולות. בנוסף, יש הרבה נחלים העוברים דרך ההר ומפלים, ורעידות האדמה רק מחמירות את המצב.

10. דרך הימאצ’ל פרדש, הודו

בזמן שאתם מטפס במעלה הכביש, אזורי האקלים משתנים ומאפשרים סוף סוף לראות את היופי של החלק הצפון מערבי של ההימלאיה. יש גם הזדמנות ליהנות ממעבר רוטאנג ומהקרחונים המפוארים שלו.

בדרך כלל הכביש סגור בגלל חסימת שלג. אבל אלה שמצליחים לעבור את המסלול הקשה הזה יפגשו את תושבי מחוז ספיטי, טיבטים ששמרו על האותנטיות התרבותית שלהם.

11. מעבר לוס קרקולס, צ’ילה/ ארגנטינה

Paso de Los Caracoles פירושו “כביש החילזון” בספרדית. המסלול עצמו דומה לקונכיית השבלול בגלל הפיתולים החדשים שלו.

רוב השנה, המדרכה מוסתרת מתחת לשלג, אבל זה לא מונע מאנשים לנסוע שם. על הכביש הזה, אתם יכולים לראות משאיות ואפילו אוטובוסים של תיירים לפעמים.

12. הכביש האטלנטי, נורווגיה

כביש מהיר המחבר בין מספר כפרים השוכנים על קו החוף של נורווגיה, מיועד בעיקר עבור תיירים בשל יופיו אבל גם נחשב לאחד הכבישים המסוכנים ביותר בעולם!

הכביש הדומה לגלים מושך אלפי תיירים מדי שנה. זו הסיבה שהדרך האטלנטית מסווגת כאתר תיירות לאומי ומורשת תרבותית.

במהלך הטיול שלכם, תוכלו ליהנות מנופים מרהיבים של האוקיינוס האטלנטי, אבל היזהרו – במהלך הגאות, הגלים יכולים לשטוף ואפילו לכסות את הרכב שלכם.

Credit: slate.com


שתפו עם החברים שתפו עם החברים