20 דברים שאתם ממשיכים להשתמש בהם מדי יום למרות שפג להם התוקף ולא היה לכם מושג!

חשבתם שהסקוטש במטבח יחיה לנצח? תחשבו שובלמי מאיתנו אין את החולצה הזאת מהצבא שהוא מסרב לזרוק? או את המזכרת מטיול בר המצווה שאמא קנתה? הדובי שקיבלנו בגיל 5 ומאז לא נפרדנו? לכולם יש דברים שפיתחנו אליהם ערך רגשי, וכנראה ישארו איתנו לנצח.

נכון שיש עוד דברים בבית שנראים כאילו לא נצטרך לזרוק לעולם? או לפחות לא נראים כאילו צריך להחליף אותם? תתפלאו, להרבה דברים יש תאריך תפוגה, והוא הרבה יותר קרוב משחשבתם!

הנה רשימה של 20 דברים שיש לכולנו בבית, ולא היה לנו מושג שכבר מזמן היינו צריכים לזרוק אותם ולהביא חדשים…

1. מי חמצן – חודשיים

לכל מי שיש ארון תרופות, יש לו גם מי חמצן. אבל מעט מאוד אנשים יודעים שברגע שפותחים את הקופסה, הם מאבדים את הערך שלהם אחרי חודשיים. אם הקופסה סגורה, היא תחזיק כשנה.

Credit: pixabay

2. תבלינים – שנתיים

חדשות רעות לאלו שאוהבים לאסוף תבלינים מיוחדים מכל העולם ולהשתמש בהם לנצח. תבלינים מאבדים מהטעם והארומה שלהם אחרי שנתיים. אלא אם כן יש לכם על השקית תאריך תפוגה של היצרן, ואז תסמכו עליו.

Credit: pixabay

3. נעלי ספורט – 400 ק”מ או חצי שנה

לא, אם אתם עצלנים ומוציאים את הנעלי ספורט מהבוידעם פעם בחודש, זה לא תקף לגביכם. אבל בשימוש עקבי, סוליות נעליים נשחקות מהר. נעלי ריצה צריך להחליף כל 400 ק”מ, ונעליים לספורט אחר בערך כל חצי שנה.

Credit: pixabay

4. תיונים – חצי שנה

גם אם הם סגורים, שקיקי תה כבר לא טובים לשתייה אחרי חצי שנה בגלל הנטייה של העלים לתסוס. גם כאן זה רק בתנאי שאין תאריך תפוגה אחר מהיצרן.

Credit: pixabay

5. משקפי שמש – שנתיים

קרני השמש פוגעות בעדשות, ואחרי תקופת זמן יותר קרניים חודרות אותן. חיי המדף משתנים בין המותגים והיצרנים, אבל ההמלצה הכללית היא לא יותר משנתיים. שזה מושלם לאנשים כמוני שמאבדים זוגות בסיטונאות, ועכשיו אפשר להגיד שגם ככה צריך היה להחליף אותן…

Credit: pixabay

6. מברשת שיניים ומשחת שיניים – 3 חודשים ושנה

גם אם כל הסיבים עדיין עומדים והיא נראית חדשה, רצוי להחליף את מברשת השיניים כל 3 חודשים בגלל הצטברות של חיידקים עליה. במשחת שיניים לא כדאי לכם להשתמש לאחר שנה מהפתיחה, אז למי ששומר אחת מיוחדת לטיולים, שימו לב לא להשתמש בה יותר מידי.

Credit: pixabay

7. מגבות – 3 שנים

מגבות רטובות הן מקום אידאלי להצטברות חיידקים, וכביסה של המגבות שוחקת אותן לאורך זמן. כביסה במים חמים, עושה זאת אפילו יותר מהר. לכן מומלץ להחליף מגבות כל 3 שנים.

Credit: pixabay

8. מברשת שיער – שנה

גם אם אתם מנקים אותה, היא עדיין מתבלה אחרי שנה. שימוש במשך זמן ממושך מזה יכול לגרום לקשקשים או לבעיות שיער אחרות.

Credit: pixabay

9. מברשות וספוגי איפור – 5 שנים וחצי שנה

מעבר לזה שכדאי לנקות את המברשות אחרי כל שימוש, גם רצוי להחליף אותן כל 5 שנים. העור שלכם יודה לכם על זה. ספוגים צריך לחדש כל חצי שנה.

Credit: pixabay

10. חזיות – שנתיים

בממוצע, חזיות מתחילות לאבד צורה אחרי שנתיים. המילוי מתחיל להשתנות והבד מתחיל להימתח.

Credit: pixabay


שתפו עם החברים שתפו עם החברים