כך תסדרו את הבית לפי אמנות הסדר והארגון של מארי קונדו! מניסיון, זה ישנה לכם את החיים…

זה הזמן להיפטר מכל מה שאתם לא צריכים בחיים...ספר ההדרכה של מארי קונדו הוא ספר שלימד מיליוני אנשים בכל רחבי העולם כיצד לארגן את בתיהם ואת חייהם.

הספר עוזר לכם להיפטר מפריטים שאינכם צריכים כדי להקיף את עצמכם רק בדברים שמביאים לכם שמחה.

כדי לקצר לכם תהליכים, סיכמנו עבורכם את עיקרי העקרונות של מארי קונדו לבית וחיים מסודרים ומאורגנים!

1.  ראשית, עליכם להיפטר מדברים מיותרים אחת ולתמיד

בכדי לסדר את הבית שלכם באופן מושלם, עליכם להפסיק להזיז את הדברים ממקום למקום. ראשית כל, החליטו מהם החפצים הראויים להישאר בביתכם. כתוצאה מכך תוכל לפנות מקום לדברים שאתם באמת צריכים ולהתחיל ליצור את המרחב שלכם.

האם החפץ הזה מעורר בכם שמחה

שמרו רק חפצים שמעלים רגשות עזים וחיוביים. הקיפו את עצמכם בעולם של חפצים שמעניקים לכם ביטחון וכוח. זה חל על כל דבר, החל מחצאיות וסוודרים ועד ספרים ותמונות.

Credit: © HBO

2. קטגוריה אחת בכל פעם

הטעות של רבים היא שהם מסדרים את החדרים וממשיכים להיתקל באותם דברים מבלי שהם יבינו אי פעם את המקום האמיתי שלהם. מארי קונדו ממליצה להכניס קודם כל הכל בקטגוריה אחת, ורק אז להחליט מה אתם רוצים לשמור. בדרך זו תוכלו להעריך את הסכום הכולל של הדברים שיש לכם ולשמור רק על הטוב ביותר.

3. אחסון אנכי

עיקרון האחסון שהומצא על ידי מארי קונדו הוא האחסון האנכי. אם מציבים חפצים אנכית, אי אפשר לשכוח אותם. הם לא הולכים לאיבוד תחת ערמות של דברים אחרים וקל יותר לשמור עליהם מסודרים. חוץ מזה, גם פריטי לבוש שומרים על צורתם בצורה טובה יותר וממושכת יותר כשמקפלים אותם כך. תחשבו כמה זה יותר נוח כשמגזינים מסודרים לגובה בתוך קופסה (אפילו קופסת קורנפלקס) במקום אחד על גבי השני.

4. אחסון מזון

מוצרי מזון נמכרים בדרך כלל בקרטונים בהירים, פחיות ובקבוקים. כל החבילות הללו יחד יוצרות “רעש” שתוקף אתכם ברגע שאתם פותחים את המזווה. אבל אם תקרעו את התוויות או תעבירו את פריטי המזון למיכל “נקי” אחר, הרעש ייעלם. גם המדפים יראו הרבה יותר טוב.

Credit: © mrsmeyers

5. אחסון בגדים

הדבר החשוב ביותר באחסון בגדים הוא לראות את כל מה שלובשים במהלך עונה. ארונות בגדים ומתלים מתאימים למטרה זו היטב. בגדים מאותו סוג וצבע נשמרים בצורה הטובה ביותר יחד, כך שלא תקנו שוב ושוב את מה שכבר יש לכם. יש לארגן בגדים תלויים כשהארוך ביותר בצד שמאל והקצר ביותר בצד ימין. זה יצור את האפקט של ארון אוורירי ומסודר.

6. תיקים

רוקנו את התיקים שלכם כל יום. זה יעזור לכם להבין אילו פריטים לא תצטרכו למחרת. כדי למנוע מהתיקים לאבד את צורתם, שמרו אותם אחד בתוך השני – זה גם יחסוך מקום רב. השיגו ארגז קטן למסמכים והניירות שבהם אתם משתמשים מדי יום כדי להקל על מציאתם.

Credit: © amazon

7. תמונות

מספר עצום של תמונות הוא מקור נוסף לעומס. כדי לזכור את הרגעים החשובים של החיים, אתם זקוקים רק לכמה מהתמונות הזכורות ביותר. סדרו אותן באופן יצירתי.

8. ספרים

ישנן שתי קטגוריות של ספרים שאתם צריכים לסלק: אלו שכבר קראתם ואלו שהתכוונתם לקרוא, אך לא עשיתם זאת זמן רב. הראשונים מילאו את תפקידם. יש לשמור רק על הספרים הראויים לחייכם ואת אלו שמשמחים אתכם.

Credit: © bhg

9. פינת עבודה

מקום העבודה שלכם אמור לעזור לכם לעבוד. לכן, הוא צריך להיות ללא בלגן תוך שהוא עדיין מכיל את כל הדרוש. ניתן לעשות זאת בעזרת מעמדים ותיקיות אנכיים. הם יפנו את החלל ויתנו מקום לכל הרעיונות שלכם.

Credit: © ikea

 מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים