10 דברים שאנחנו עושים כל יום ושפשוט הורסים לנו את הבית! מס’ 7 פשוט דוחה…

זה הזמן להיפרד מהמטאטא שלכםכמעט כולם יודעים שאם משאירים בגדים במכונת הכביסה יהיה להם ריח מסריח או שעדיף לשטוף כלים מיד לאחר השימוש.

עם זאת, עדיין יש טעויות שכולנו עושים מדי יום… ואנחנו מדברים לא רק על טעויות שהן מזיקות לבית; חלקן אפילו מסוכנות לבריאות שלנו!

מה/ איך/ כמה/ למה? כל התשובות ממש כאן למטה.

1. מטאטאים את הרצפה

לעבור עם מטאטא על הרצפה לא מסיר אפילו עשירית מהלכלוך שיש בבית. חלקיקי אבק עולים לאוויר ומתיישבים על הרהיטים. לכן עדיף לא לטאטא את הרצפה, אלא לשאוב אותה במקום. זה יהפוך את תהליך הניקוי ליסודי יותר והדירה תישאר נקייה לפרק זמן ארוך יותר.

2. משתמשים בקרש חיתוך מפלסטיק ולא מעץ

יש מיתוס על פיו קרשי חיתוך מפלסטיק היגייניים יותר וזה לא נכון לחלוטין. קרשי חיתוך מפלסטיק בטוחים עד לרגע שרואים את השריטות הראשונות עליהם. החומר הסינטטי משמש כר גידול מצוין לחיידקים, ואפילו חיטוי יסודי לא יעזור.

3. שטיפת קרש חיתוך עם נוזל כלים

השריטות והחתכים בקרשי החיתוך מכילים גם פסולת מזון מיקרוסקופית שלא נראית לעין ושסבון הכלים לא יוכל לנקות. עדיף לחטא קרשי חיתוך בעזרת מי חמצן.

4. מסדרים את המיטה רגע אחרי שמתעוררים

בכל מיטה יש קרדית אבק הבית. קרדיות האבק הן אורגניזמים מיקרוסקופיים הניזונים מהתאים המתים של עור האדם. חום ולחות הם סביבה אידיאלית עבורם. מיד לאחר שאנחנו קמים מהמיטה נוצר המצב האידיאלי עבור קרדית האבק. לאורך זמן, סידור המיטה דבר ראשון על הבוקר יכול לגרום לתגובות אלרגיות קשות, כולל אסטמה, נזלת אלרגית ודלקת הלחמית. לכן עדיף לתת למיטה להתאוורר ולהתייבש לזמן מה לפני שמסדרים אותה.

5. שומרים על וילונות פתוחים

אם אתם רוצים שהריהוט והפרקט שלכם יישארו במצב טוב לאורך זמן, הקפידו לסגור את הווילונות או התריסים בשעות החמות של היום. קרני ה-UV הורסים את הפרקט ואת הרהיטים.

6. תולים מגבות במקלחת לאורך זמן

מגבות התלויות על ווים בחדר האמבטיה יכולות להפוך לשטח גידול לפטריות וחיידקים. לחות, חום וחמצן הם בסיס הגידול האידיאלי עבורם. צריך להחליף מגבות כל יומיים.

7. מחזירים את מברשת האסלה למעמד שלה מיד לאחר הניקוי

אם אתם מחזירים את מברשת האסלה מיד למקומה לאחר השימוש, החיידקים מהאסלה ייכנסו למעמד ויתחילו להתרבות באופן פעיל. בכדי להימנע מכך, מומלץ לתת למברשת זמן להתייבש מעל האסלה על ידי הנחתה בין האסלה למושב לזמן מה.

8. שופכים שאריות של תה בשירותים

לאורך זמן, פני השטח של האסלה יהפכו לחומים בגלל הטאנינים שבתה. יהיה קשה לנקות את זה.

9. ריסוס חומרי ניקוי ישירות על משטחים

ריסוס חומרי ניקוי ישירות על פני משטחים וזכוכית יכול לגרום לאבק וללכלוך להידבק עוד יותר. הדרך הנכונה היא לרסס תחילה את חומר הניקוי על סמרטוט או ספוג ורק אז לנקות.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים