מחקרים מוכיחים: בני זוג חד-מיניים מגדלים ילדים מאושרים ובריאים יותר, וזו הסיבה למה!

ומזל טוב לקוסטה ריקה שהכריזה על נישואים חד-מיניים כחוקיים...במאי האחרון קוסטה ריקה הפכה למדינה המרכז-אמריקאית הראשונה שהפכה נישואין חד מיניים לחוקיים, וכיום ישנן סה”כ 28 מדינות בעולם בהן מותר לאנשים להתחתן וללדת ילדים עם יקיריהם – לא משנה מה מינם.

עכשיו גם מסתבר שילדים של זוגות חד מיניים הם מאושרים ובריאים יותר מילדים של הורים סטרייטים. למה בדיוק? המשיכו לקרוא וגלו!

לילדים של זוגות חד מיניים לא חסרה דמות גברית או נשית

בניגוד לאמונה שחסר לילדים של זוגות חד מיניים דמות גברית או נשית, זה פשוט לא נכון. ילדים לזוגות חד מיניים זהים פיזית ונפשית לילדים שגדלים על ידי הורים ממגדרים מנוגדים. מחקרים הוכיחו כי רווחת הילד אינה תלויה בנטיות המיניות של הוריהם. זה כן מושפע מהקשרים שיש להם עם הוריהם, איכות ההורות והרווחה הכלכלית של המשפחה.

הורים חד מיניים נוטים לחלוק באופן שוויוני יותר את הטיפול בילדים והפרנסה

בעוד שבמשפחות הטרוסקסואליות עדיין קיימות סטיגמות חברתיות בנוגע למשימות של דברים ולמשימות של נשים, אין זה המקרה ביחסים חד מיניים. במקום להקצות אחריות על פי מגדר, ההורים לוקחים על עצמם את התפקידים שהם הכי טובים בהם – וזה מה שהם עושים. ביטול של סטריאוטיפים מגדריים מועיל לבריאותם ולהתפתחותם של הילדים.

הילדים מאושרים ובריאים יותר

מחקר שנערך בשנת 2012 בחן את ההבדלים האפשריים בין ילדים שיש להם הורים חד מיניים וילדים של הורים הטרוסקסואלים.

ילדים משתי הקבוצות קיבלו ציונים זהים ברוב המאפיינים, אבל ילדים להורים חד מיניים קיבלו ציונים טובים יותר באופן משמעותי בכל הנוגע להתנהגות, בריאות כללית וגיבוש משפחתי, והשיגו 3%, 6% ו-6% גבוהים יותר, בהתאמה. התברר גם כי הורים חד מיניים נוטים לחסן את ילדיהם יותר מאשר הורים ממגדרים שונים.

ובכל זאת, הסטיגמות של החברה אכן משפיעות על בריאות הנפש של הילדים

למרבה הצער, הבעיה היחידה היא ההתייחסות של הסביבה: מספר מחקרים הראו שילדים של זוגות חד מיניים נתקלים בסטיגמות שונות ונאלצים לעיתים להתמודד עם בריונות ודחייה חברתית.

ככל שהמשפחה מתמודדת עם יותר סטיגמות בחיי הילדים, כך רווחתם הרגשית של הילדים עלולה להיפגע יותר.

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים