12 דברים מוזרים שיש בכל בית ביפן שלא תוכלו להחליט אם הם גאוניים או מטורפים!

מי יודע? אולי בסוף תאמצו חלק מההרגלים היפניםיפן היא אחת מאותן מדינות שהתרבות בה שונה לחלוטין מהמוכר לנו. למשל, יפנים מדביקים את הארונות שלהם לתקרה. זה מספיק מוזר?

בכל אופן, כם אם זה מוזר, זה לא אומר שזה רעיון פחות טוב. למה בדיוק אנחנו מתכוונים? ובכן, ריכזנו את 12 הדברים הכי מוזרים בדירות יפניות, שהן בדיוק על הגבול בין טירוף לגאונות. גללו מטה והחליטו בעצמכם.

1. ברוב הדירות ביפן אין בסיס מיטה

יפנים רבים ישנים על מיטות פוטון. הפוטונים מונחים על הרצפה בלילה ובבוקר מכניסים אותם לארון. זה מאפשר לחסוך מקום בחדר. רוב הדירות היפניות קומפקטיות מאוד, ופשוט אין איפה לשים מיטה או ספה.

Futon

2. יש יפנים שישנים עם צינור במבוק

צינור במבוק חלול בגודל אנושי, או “אשת במבוק”, פופולרי מאוד בקרב אסיה מזרחית. הם משתמשים בבמבוק מכיוון שחיבוק כרית רגילה בלילה אינו נוח או נעים במיוחד באקלים של מדינות אלו.

bamboo wife

3.  ליפנים אין מבואת כניסה לבית, אלא “ג’נקן”

ג’נקן הוא האזור ליד דלת הכניסה בו היפנים חולצים ומשאירים את הנעליים. הוא מופרד מפרוזדור הכניסה עם דלת שלא מאפשרת ללכלוך והאבק להיכנס לבית.

4. החביתות ביפן מרובעות

מבשלים את החביתה בתבנית מלבנית מיוחדת, מה שהופך את הלחמניות לאחידות ומסודרות. סוג זה של מחבת נקרא Makiyakinabe או Tamagoyaki.

5. יש מקום סודי במטבח בדירות יפניות

ליפנים רבים יש מקום נוסף לאחסון אוכל או כלים במטבח שמוסתר בתוך הרצפה.

6. מכונות הכביסה פועלות גם כמייבש

מכונות כביסה עם מייבשים מובנים די פופולריות ביפן. עם זאת, זרים מציינים כי זה לא ממש נוח מכיוון שגם אם תגדירו את מצב הייבוש למספר שעות, הבגדים עדיין יהיו לחים מעט בסופו של דבר.

את מס’ 12 צריך גם בארץ… עברו לעמוד הבא!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים