25 דברים מדהימים שחומץ תפוחים יכול לעשות לגוף שלכם ולא היה לכם מושג!

מספר 19 פשוט קנה אותי!13. שילוב של מים עם חומץ תפוחים ודבש יכול לסייע לכאבי מפרקים.

המתכון כולל כף של דבש, כף של חומץ תפוחים וכוס מים חמים שתשתו בבוקר ובלילה. זה יעזור להמיס את גבישי החומצה במפרקים שלכם, אשר גורמים לכאבים.

Credit: Solarpix

14. חומץ תפוחים יסייע לגוף שלכם להשיג רמת חומציות תקינה.

למרות שחומץ תפוחים הוא חומצי מטבעו, הוא הופך לבסיסי כשהוא נמצא בגוף שלכם. כתוצאה מכך תזכו באנרגיות חדשות שיאפשרו לגוף שלכם להילחם בקלות עם זיהומים ומחלות.

 

15. מחקרים הראו שחומץ תפוחים יכול אפילו להוריד את לחץ הדם שלך!

האשלגן שנמצא בחומץ התפוחים עוזר לייצב את רמות הנתרן בגוף שלכם ולשמור על לחץ הדם שלכם כמו שצריך. זה גם מכיל מגנזיום שמרגיע את קירות כלי הדם ומקטין את הסיכון שלכם ללקות במחלות לב.

Credit: Prevention

16. למעשה חומץ תפוחים גם יכול לשפר את בריאות הלב שלכם ב-10(!!!) רמות!

לא רק שמחקרים גילו שחומץ תפוחים שולט בטריגליצרידים, אלא שזה גם יכול להגדיל את הכולסטרול הטוב שלכם ולעזור ללב שלכם לתפקד עוד שניםםםםם…

 

Credit: NBC

17. חומץ תפוחים הוא המטהר האולטימטיבי ויכול לסייע לגוף שלכם להשיג את האיזון שהוא כל כך צריך…

מחקרים הראו שחומץ תפוחים עוזר לטיהור הכבד ולמחזור הדם. זה עוזר לתהליך הריפוי של הגוף והעור ומסייע לסלק רעלים סביבתיים שנבנו בגוף שלכם.

Credit: Onlymyhealth

 

18. אם אתם סובלים מאוסטאופורוזיס או רוצים להימנע מלקבל את זה (זה לא מתנה…), פשוט לכו על חומץ תפוחים!

חומץ תפוחים מסייע לגוף שלכם לספוג סידן ומינרלים חיוניים נוספים שמסייעים למנוע אוסטאופורוזיס. אבל תצטרכו לשתות את זה עם כל ארוחה כדי לסייע לספיגת הסידן.

 

19. זה אמנם לא מעיין הנעורים, אבל חומץ תפוחים אכן יכול להאט את קצב ההזדקנות… ומי לא רוצה להישאר צעיר?

תכונות נוגדות החימצון שנמצאות בחומץ התפוחים יכולות להאט את קצת ההזדקנות על ידי שמירה על איזון של רמות החומציות בגוף שלכם. זה יעכב את היווצרות הקמטים והשקעים בעור שלכם (למה לקנות קרם במאות שקלים?!)

 

Credit: Wiki

20. חומץ תפוחים שומר על בריאות התאים שלכם

כשיש שפע של רדיקלים חופשיים בגוף שלכם זה יכול לגרום לחימצון ונזק של קרום התאים שלכם, הרקמות, החלבונים וה-DNA, מה שיכול להוביל למגוון רחב של בעיות בריאותיות. אבל מנה קבועה של חומץ תפוחים כל יום תשמש כנוגדי חימצון ותאזן את הרדיקלים החופשיים בגוף שלכם וכך תשמר את בריאות התאים שלכם.

21. חומץ תפוחים יכול גם להילחם בסרטן… (למה זה לא חובה עדיין?)

מחקר שבוצע על חולדות גילה שחומץ תפוחים יכול להקטין גידולים ולהרוג תאים סרטניים. למרות שזה לא נוסה על בני אדם, כמו שלמדנו עד עכשיו- אין סיבה לא לנסות!

22. חומץ תפוחים יכול לסייע לכם להילחם ברמה חמורה של עייפות ולתת לכם מכת אנרגיה (וזה כנראה יותר בריא מכל משקה אנרגיה אחר…)

לעיתים קרובות, לחץ ופעילות גופנים יכולים לגרום להיווצרות של חומצה לקטית, ולגרום לנו לעייפות מטורפת. אבל חומצת האמינו שיש בחומץ התפוחים משמשת כנוגדן במקרה הזה. אז פעם הבאה שאתם מרגישים מותשים, פשוט תוסיפו כף חומץ תפוחים לכוס המים שלכם.

Credit: Giphy

23. חומץ תפוחים יכול אפילו לעזור להתמודד עם אלרגיות! פשוט תצרפו אותו לסדר היום שלכם כשעה לפני השינה.

אתם תהיו מופתעים מההשפעות החיוביות שיש לחומץ תפוחים על אנשים שסובלים מאלרגיות חמורות שמונעות מהם לתפקד כרגיל.

Credit: giphy

24. חומץ תפוחים צריך להיות מצרך בסיסי בכל בית בעונות הקרות שמלוות בשפעת… (בכללי נראה לי שצריך להכריז על זה כמצרך בסיסי!)

תודות לכך שחומץ תפוחים מאזן את רמות החומציות זה יכול למנוע משפעת והצטננות להתפתח בגוף שלכם, מכיוון שחיידקים ממש לא מתעניינים בגוף מאוזן כבית גידול!

Credit: giphy

25. אז עד עכשיו כבר הבנו שחומץ תפוחים יכול לרפא את תאי הגוף שלנו די מהר…

אבל זה גם יכול לשמור על החיידקים הטובים שחיים בגופנו תקין שעשויים לרפא דלקת במערכת העיכול, בשרירים ובאזורים אחרים בהם דלקת יכולה להתפתח.

קרדיט תמונת שער: depositphotos

מקור: lifebuzz
שתפו עם החברים שתפו עם החברים