איך החיים של התאומות הסיאמיות המפורסמות בעולם נראים היום? התשובה בגוף הכתבה…

אפשר להתגבר על כל הקשיים ולהגשים את כל החלומות - בתנאי שאתם באמת רוציםבמשך 30 שנה, התאומות הסיאמיות, אביגיל ובריטני הנסל, חיות חיים מלאים למרות כל המגבלות הפיזיות שלהם.

הבנות האלו מוכיחות שאפשר להתגבר על כל הקשיים ולהגשים את החלומות – בתנאי שאתם באמת רוצים להגשים אותם.

אז מה קורה עם התאומות הסיאמות המפורסמות בעולם כיום? גללו מטה וגלו.

ההורים של אביגיל ובריטני ציפו לילדה אחת

אביגיל ובריטני נולדו ב-7 במרץ 1990 במינסוטה. לידת התאומות הייתה הפתעה אמיתית הן עבור הרופאים והן עבור הוריהם שציפו לילדה אחת בלבד – סריקות האולטרסאונד לא הראו בעיות בהפתחות.

במהלך הלידה ההורים הבינו שמשהו משתבש: הרופאים היו בבהלה ולא הראו להם את התינוק זמן רב. כשההורים סוף סוף ראו את התאומות, הם מיד התאהבו בהן וכל חששות הרופאים נעלמו.

חייהן של האחיות היו בסכנה כבר בדקות הראשונות לחייהן. על פי הסטטיסטיקה, במרבית המקרים רק אחד מהתאומים שורד. האיברים הפנימיים של התאום הנוסף קורסים במהלך 24 השעות הראשונות שלאחר הלידה. ולמרות הפרוגנוזה השלילית מצד הרופאים, התאומים התגברו על זה והתפתחו כמו ילדות רגילות, שנה אחר שנה.

הם אפילו לא דנו בהפרדת הבנות: הפיתרון הזה יהרוג אחת מהנערות בודאות או יסכן את החיים של שתיהן.

הוריהן עשו כל שביכולתם בכדי לגרום לאחיות להרגיש כמו ילדים רגילים, למרות היעדר מידע אודות המקרה שלהן. המשפחה מצאה בית ספר רגיל לבנות ושם הן מצאו חברות.

המשפחה מעולם לא אפשרה לאיש לעשות ניסויים על התאומות, אפילו אם זה יכול היה לעזור לחזות את התפתחותן העתידית ומצבן הבריאותי.

איך הגוף של התאומות עובד?

2 ראשים, 2 רגליים וזרועות, 2 עמודי שדרה, 3 ריאות, 2 לבבות, 1 כבד, 2 בטן, 3 כליות, מערכת מחזור הדם משותפת ואיברי המין משותפים – האנטומיה של הבנות היא ייחודית והרופאים עדיין לא ממש מבינים איך הגוף שלהן מצליח לעבוד כל כך טוב.

כל תאומה שולטת רק בצד הגוף שלה ולא יכולה לחוש במגע של האחות השנייה. למשל, אביגיל לא מרגישה כשמישהו לוחץ את ידה של בריטני ולהיפך. עוד כשהיו קטנות למדו הבנות לסנכרן את תנועותיהן ולתאם את פעולותיהן. הכל עובד בצורה מושלמת והן למדו בקלות לנגן על פסנתר, לשחות, לרכוב על אופניים ולעסוק בספורט.

מדענים מאמינים כי הבנות חולקות קשרים עצביים שאין לאף גוף אנושי אחר. זו הסיבה שהבנות יכולות לקרוא את המחשבות אחת של השנייה, לכתוב הודעות דוא”ל ולהקליד מבלי לדבר ולהתייעץ עם האחות השנייה ואף לסיים את המשפטים אחת של השנייה. כמו כן, ברמה האינטואיטיבית, צרכי הגוף מסתנכרנים: כשאביגיל רוצה לשתות, גם בריטני צמאה, וכשאחת מהן רוצה לסדר את שיערה או להתאפר, השנייה עוזרת לה.

ובמה הן שונות?

בגיל 12 אביגיל ובריטני נאלצו להתמודד עם בעיה: אביגיל התחילה לגבוה מהר מאוד ועמוד השדרה שלה התחיל להימתח, מה שעלול לגרום לשבר בחזה המשותף שלהן. הרופאים נאלצו להאט את הצמיחה ולהציל את חייהן, אבל אביגיל עדיין גבוהה יותר ב-10 ס”מ, ולכן בריטני נאלצה ללכת על בהונותיה.

מנתחים מומחים, נוירולוגים ורופאי ילדים הם חלק מהשגרה של התאומות מאז ילדותן. פעם, אביגיל חלתה בדלקת ריאות ובריטני נאלצה לבלות שבועות במיטה יחד עם אחותה.

למרות המראה הדומה שלהן, לאביגיל ולבריטני יש אישיות שונה לחלוטין: אביגיל מופנמת, היא אוהבת לבלות את הערבים בבית, היא אוהבת לתת פקודות ופוחדת מגבהים. בריטני, לעומתה, פחות מופנמת ואוהבת לבלות עם חברות. אגב, יש להן אפילו טעם שונה באוכל: אביגיל שונאת חלב ובריטני יכולה לשתות חלב בכמויות, אבל היא שונאת בשר או דגים.

בילדות, הבנות היו רבות הרבה, אבל היום הן מצליחות למצוא פשרה במהירות. לדוגמה, אביגיל אוהבת צבע סגול ובריטני אוהבת צבע זהב – זו הסיבה שבחדר שלהן יש קירות סגולים עם מדפים בצבע זהב. הן מתקשות גם בבחירת בגדים – קשה להן למצוא בגדים נוחים ששתיהן אוהבות.

יש דבר אחד שהן מסכימות עליו תמיד וזה שהן לא אוהבות שבוהים בהן או מצלמים אותן. אין להן בעיה לענות על שאלות של אנשים זרים או לשוחח איתם, אבל לרוב האחיות צריכות להסתתר מאחורי חברותיהן.

בבית הספר התאומות תמיד ניגשו לבחינות בנפרד – היו להן משימות שונות והן לא יכלו לעזור אחת לשנייה. כמעט ללא יוצא מן הכלל, היו להן ציונים שונים – אביגיל טובה במדעי הטבע ובריטני נוטה לנושאים הומניטריים.

לבנות היה קשה עם שיעורי הנהיגה שלהן: הן היו צריכות להיבחן פעמיים. אבי שלטה על הדוושות וההילוכים, ובריטני התבוננה בתמרורים ובאורות.

ומה הן עושות עכשיו?

הבנות תמיד היו טובות עם ילדים ולכן הן בחרו בלימודי הוראה.

אגב, כשהיו נערות, הן דיברו לעתים קרובות על רצונן להקים משפחה גדולה בעתיד. רופאים הבטיחו להן שהן יוכלו להביא ילדים לעולם.

כעת, התאומות עובדות בבית ספר יסודי ומלמדות מקצועות שונים: אביגיל מלמדת מתמטיקה ופיזיקה, ובריטני מלמדת ספרות והיסטוריה. אבל הן מקבלות צ’ק שכר אחד עבור 2, וזה לא טוב.

למרות העובדה שמאז 2002 הבנות עמדו באור הזרקורים של התקשורת, לפני מספר שנים הן החליטו להפסיק לעבוד עם עיתונאים ואף הפסיקו לעדכן את דפי הרשתות החברתיות שלהן.

תאומים סיאמים אחרים

האחיות הנסל אינן הדוגמאות היחידות לתאומים סיאמים שחיים חיים מאושרים.

שיבנת ושיברם סאהו נולדו בכפר אינדיאני בשנת 2002. לאחים 4 זרועות ו-2 רגליים, אך גופם מחובר באזור הבטן. בשנת 2014 התאומים דחו את הצעת הרופאים להפריד ביניהם.

הוריהם של לורי וג’ורג ‘שאפל נטשו אותם מיד לאחר שנולדו כשראו את ראשיהם המחוברים. אבל למרות זאת, ג’ורג’ הפך לזמר קאנטרי מפורסם ולורי התארסה והפכה לשחקנית באולינג מקצועית.

רוני ודוני גליון הם התאומים הסיאמים הוותיקים ביותר בעולם (הם כיום בני 68). למרבה הצער, האחים לא התקבלו לאף בית ספר, ולכן הם נאלצו להרוויח כסף עבור אוכל על ידי עבודה בקרקס

מקור: Bright Side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים