22 סודות מאחורי הקלעים של “משחקי הכס” שישנו את הדרך שבה הסתכלתם על הסדרה עד היום!

11 ישאיר אתכם בהלם!מה דעתכם על העונה השביעית עד עכשיו? הדבר הכי מדהים במשחקי הכס זה שהם לא מפסיקים להפתיע אותנו, כל פרק מסבך את העלילה עוד יותר עד שדברים מתפוצצים (תרתי משמע…).

אבל מה שיותר מפתיע, זה שדברים מאחורי הקלעים לא פחות מעניינים… אז הנה 22 עובדות שכנראה לא ידעתם על משחקי הכס, ויגרמו לכם להסתכל על כל הסדרה בצורה שונה לחלוטין!

1. אתם יכולים ללמוד את השפה הדות’ראקית

בא לכם לנהל שיחה עם חאל דרוגו? אין בעיה! לשפה הדות’ראקית יש אוצר מילים של למעלה מ-3000 מילים, והיא ממשיכה להתפתח. השפה נוצרה על ידי דייוויד ג’יי פיטרסון עבור הסדרה. ההצלחה של משחקי הכס עזרה לשפה לצמוח וצברה קהל מעריצים שרוצים ללמוד אותה.

Credit: © HBO

2. משחקי הכס הפכה לקורס שנלמד באוניברסיטת הרווארד

נפתח קורס שחוקר את ההיסטוריה והתרבות של ימי הביניים עליהם הסדרה מתבססת. הסטודנטים בקורס יזכו ללמוד את ההיסטוריה דרך עדשת המצלמה של אחת התכניות הפופלריות ביותר על המסך!

Credit: © HBO

3. אם השבלולים

בשנת 2013, חוקרים אשר חקרו את חופי ברזיל גילו מין חדש של שבלול ים. החוקרים בחרו לשבלול שם מאד יוצא דופן: טריטוניה חאליסי – וזאת בעקבות התואר “חאליסי” אשר מיוחס לדאינריז טארגאריין.

4. טיריון התקבל לתפקיד ללא אודישן

פיטר דינקלג’ אפילו לא עבר אודישן כדי לקבל את התפקיד של טיריון לאניסטר. הבמאים חשבו עליו כמתאים לתפקיד עוד לפני שהתחילו להריץ את האודישנים לסדרה. הוא גם זה שהציע למפיקים את חברתו לנה הידי לתפקיד סרסיי לאניסטר.

Credit: © HBO

5. ראשו של ג’ורג’ בוש על היתד

באחד הפרקים ניתן לראות את ראשו של הנשיא לשעבר תקוע על יתד במבצר האדום. המפיקים הסבירו שזה כלל לא הצהרה פוליטית, אלא שימוש בחומרים שהיו קיימים במחסני התפאורה. HBO התנצלו על זה.

6. החרב של גנדאלף היא חלק מכס הברזל

העתק מהחרב של גנדאלף מ”שר הטבעות” ו”ההוביט” משולבת בכס הברזל.

7. מדונה התחפשה לחאליסי

מדונה היא למעשה מעריצה של משחקי הכס, ממש כמו כולנו. לכבוד חג הפורים, היא ביקשה מבמאי הסדרה להלוות לה את אחת התלבושות של דאינריז, וזו התוצאה.

8. מסר בשמלתה של סאנסה

התלבושות והשמלות בסדרה מיוצרות בטכניקה מיומנת ומותאמות במדויק לאירועים בהם הן לוקחות חלק. תמיד יש משמעות נסתרת ורמיזה בתלבושות. לדוגמה, הבגדים של סאנסה שלחו מסרים מכוונים לבעלי הברית ולאויבים שלה במגוון מקרים. שמלת הכלה שלה מספרת לנו את סיפור חייה: דג טרוטה וזאב על החגורה מסמלים שהיא נולדה בבית סטארק ובית טאלי. האריה על הגב מסמל שהיא שייכת כעת לבית לאניסטר.

Credit: © HBO

9. מירסלה וטומן הם בני זוג במציאות

איימי ריצ’רדסון ודין צ’ארלס צ’פמן, אשר שניהם משחקים את ילדיה של סרסיי בסדרה, הם בני זוג חיים האמיתיים.

10. הרומנטיקה המקורית של העלילה שייכת דווקא לג’ון סנואו ולאריה סטארק

לדברי מחבר הסאגה, ג’ורג’ ר. ר. מרטין, הוא החזיק בשרוול סיפור רומנטיקה דרמטי בין ג’ון סנואו ואריה סטארק. אאוצ’! אפשר לומר שאנחנו ממש אסירי תודה שהוא ויתר על הרעיון המטורף הזה, ויצר ביניהם קשר של אחים מנודים ולא של אוהבים מיוסרים.

Credit: © HBO

11. מצעד הבושה היה אמיתי

רוב האנשים מחשיבים את מצעד הבושה של סרסיי למשפיל ומזעזע. אמנם תופתעו לגלות, שצעדת הבושה הציבורית שלה מבוססת על מקרה אמיתי. ג’ורג’ ר. ר. מרטין גילה שהוא שאב את ההשראה ממקרה שהתרחש בבריטניה של ימי הביניים: המאהבת של המלך אדוארד הרביעי נענשה בדרך זו לאחר שאדוארד מת.

Credit: © HBO


שתפו עם החברים שתפו עם החברים