25 המצאות מוזרות אך גאוניות שהפכו את הממציאים שלהם למיליונרים כנגד כל הסיכויים!

בעידן שלנו, שבו בכל יום נולדת המצאה חדשה, לא תמיד דווקא ההמצאות המתוחכמות ביותר הן אלו שמצליחות... והאמת, שלפעמים דווקא ההמצאות הכי פשוטות ומגוחכות הן אלו שבסוף מצליחות! אז קבלו 25 אנשים שהצליחו לעשות את הבלתי יאומן והרוויחו מיליוני דולרים בזכות המצאות פשוטה במיוחד.בעידן שלנו, שבו בכל יום נולדות כמה המצאות חדשות, לא תמיד דווקא ההמצאות המתוחכמות ביותר הן אלו שמצליחות… והאמת, שלפעמים דווקא ההמצאות הכי פשוטות ומגוחכות הן אלו שעושות את המיליונים!

אז קבלו 25 אנשים שהצליחו לעשות את הבלתי יאומן והרוויחו מיליוני דולרים בזכות המצאות מוזרות במיוחד…

1. הצמיד המתקפל

סטיוארט אנדרוס היה מורה בתיכון לפני שהוא המציא את הצמיד המתקפל הזה, שפשוט שינה לו את החיים.

על פי ההערכות, בשנת 1990 בלבד, הרווח מכירת הצמידים של סטיוארט נע בין 6 ל-8 מיליון דולר!

Credit:

Credit: spooky_kelly

2. הטמגוצ’י

אין ילד שגדל בשנות ה-90 ולא מכיר את הצעצוע הזה. הוא הומצא על ידי יצרן צעצועים יפני ועד היום נמכרו יותר מ-70 מיליון יחידות. הטמגוצ’י כל כך הצליח בזמנו, עד כדי כך שהיו תקופות בהן בכל שנייה היה נמכר טמגוצ’י בעולם.

3. הדג המזמר  “Big Mouth Billy Bass”

בארץ פחות מכירים אותו, אבל בארה”ב הדג הזה מסיבה ממש לא ברורה היה להיט היסטרי וכולם קנו אותו… החברה כמובן הרוויחה מיליונים. היום הוא כבר הפך לסוג של בדיחה נוסטלגית.

4. אבן חיית מחמד

את אבן חיית המחמד של גרי דאהל, קנו הורים שלא רצו לקנות חיית מחמד אמיתית לילדים שלהם… כל אבן נמכרה ב3.95$ (והרווח שנותר בכיסו של היזם היה 3$ מכל מכירה).

האבן הגיעה עם סלסלת קש (כדי שיהיה לאבן מקום נוח לישון), רצועה ומדריך עם הסברים מפורטים כיצד צריך ל”טפל” בחיית המחמד הזו (שלמרבה המזל, כלום לא קרה לה גם אם הזניחו אותה)

בחצי שנה הראשונה גרי הרוויח 15 מיליון דולר!

Credit:

Credit: ebay

5. הכרבולית עם שרוולים (Snuggie) הומצא על ידי סקוט בוליאן ממוצרי אולסטאר

במקרה של ה-Snuggie, הגאוניות לא הסתכמה ברעיון למוצר, אלא גם באופן שבו הוא שווק. סקוט בוליאן, הממציא, מספר שמאחר וה-Snuggie עצמו הוא די מכוער ומגוחך, הם החליטו להציג אותו בדרך הומוריסטית ובפרסומות ל-Snuggie ראו משפחה הלובשת אותו בזמן שהם צולים מרשמלו או משתתפים באירועים ספורטיביים.

אין ספק שזה הצליח, כי עד היום החברה הרוויחה מעל 200 מיליון דולר!

6.הסמיילי

ברנרד ומרי ספיין, תכננו לפתוח חנות של ג’אדגטים מקוריים וגימיקים, אז הם קנו את הזכויות על פרצוף הסמיילי וגם את הזכויות על האמרה: “שיהיה לך יום נעים”.

הם הדביקו את מדבקות איפה שהם רק יכלו… וכעבור שנה וחצי בלבד, הרווח שלהם עמד על כ-50 מיליון דולר!

Credit:

Credit: Tom Clark

7. אפליקציית ה “iFart”

ג’ואל קום, מצא דרך להגשים את החלום של הרבה מתבגרים משועממים והוא פיתח אפליקציה הגורמת לטלפון הנייד שלך להשמיע קולות של פלוצים (סליחה על הביטוי)

האפליקציה זמינה להורדה בעלות סמלית של 99 סנט בלבד… בשבועיים הראשונים בלבד כבר נרשמו כ-113,885 הורדות.

שווי החברה עומד היום על 400 מיליון דולר!

8. משחק ה “Wacky Wall Walker” – הומצא על ידי קן הקוטה

כשאמו של קן הקוטה שלחה לו מסין את המשחק הזה, הוא כל כך התלהב ממנו עד שהוא החליט לרכוש את הזכויות הבלעדיות עליו. הוא שילם ליצרן כ-100 אלף דולר בעבוד הזכויות ולאחר כמה שינויים למוצר המקורי הוא החל לשווק אותו ברחבי ארה”ב.

המוצר נמכר עד היום בכל רחבי העולם ועד כה הרווח של קן מהמכירות הוא כ-80 מיליון דולר!

Credit:

Credit: Amazon

9. הקפיץ

ריצ’רד ג’יימס, שעבד כמהנדס ימי, היה ידוע בתור אדם מאד גמלוני עם יכולת מופלאה ליפול ולהפיל חפצים.

באחת הפעמים ריצ’רד הפיל בטעות קפיץ גדול וכשהוא ראה איך הוא זוחל ומתגלגל על הרצפה, עלה במוחו הרעיון המבריק לייצר קפיצים דומים לילדים. הקפיץ של ריצ’רד ראה אור בשנת 1945 ובשעה הראשונה בלבד כבר נמכרו כ-400 של המוצר.

הרווחים ממכירות הקפיץ של ריצ’רד, נכון להיום, עומדים על כ-250 מיליון דולר!


שתפו עם החברים שתפו עם החברים