26 עובדות מטורפות על בעלי חיים שלא היה לכם מושג עליהן עד היום!

לא תאמינו מה הצבע האמיתי של הפלמינגו!שיעורי הביולוגיה בביה”ס לימדו אותנו הרבה על בעלי החיים. אנחנו יודעים איזה חיות נחשבות לחכמות במיוחד, מי רואה טוב בחושך ומי יודע לנווט באמצעות סונארים. אבל את הדברים הבאמת מעניינים, משום מה השאירו מחוץ לתכנית הלימודים.

כי מי מאיתנו לא שאל את עצמו פעם מה גודל האוזניים של העטלפים? או מה אורך הלשון של הג’ירפה? ואולי בכלל תהיתם האם הפלמינגו הם באמת ורודים? (ספויילר – הם לא!). אז הנה 26 עובדות שתמיד רציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול.

רק אל תשאלו אותנו מה לעשות עם המידע הזה, זה כבר תלוי בכם ;)

שיעור ראשון – למה קשה לתפוס זבובים והפרדוקס של העטלפים

1. כשאתם מנסים להרוג זבוב, עבור הזבוב תנועת היד שלכם נראית כמו וידאו בהילוך איטי. הזבוב מפצה על הגוף הקטן שלו בקצב חילוף חומרים גבוה ותפיסה משוכללת של מהירויות, ולכן הוא יכול להתחמק מהיד שלכם די בקלות.

2. אתם בטח כבר יודעים שלעטלפים יש שמיעה על קולית טובה שעוזרת להם לנווט. הבעיה היא שבשביל לשמוע טוב, צריך אוזניים גדולות. אבל אוזניים גדולות מקשות על התעופה שלהם בגלל שהם מבזבזים ככה יותר אנרגיה. באסה להם.

שיעור שני – למורים אלכוהליסטיים ודגי חכאי שנעלמים

3. למורים יכולים להבדיל בין משקה שיש בו 1% אלכוהול לבין משקה שיש בו 5% אלכוהול. והם גם מעדיפים את המשקה האלכוהולי יותר. ל-למורים יש אנזים שעוזר להם לעכל אלכוהול, בדיוק כמו לבני אדם, רק שאצלנו הוא עובד לאט יותר.

4. דג חכאי זכר מאבד את הצורה שלו בזמן עונת ההזדווגות. כשזכר פוגש נקבה, הוא נושך אותה, ואז מתמזג לתוכה וכל האברים שלו פרט לזימים ולאשכים מתים. בשלב הזה, הזכר נמצא שם רק כדי להפרות את הביצים.

שיעור שלישי: ציפורים שיודעות ליצור אש ולמה עוד משמש זנב הטווס?

5. דיות שחורות כתף למדו להשתמש באש כדי לצוד. בזמן שיש שריפה הציפור פשוט מחכה שהטרף שלה ינסה להימלט, ולפעמים היא אפילו תתחיל את השריפה בעצמה (!) באמצעות ליקוט של זרדים ועצים מאזורים שכבר נשרפו בעבר.

6. אתם בטח כבר יודעים שטווסים מנסים למשוך את הנקבות באמצעות הזנבות היפים והמרשימים שלהם. אבל הזנב לא רק ליופי. כשהטווס פורס את הזנב שלו, הוא משמיע צליל בתדר נמוך מאוד שגורם לכרבולת של הטווסה לרטוט. יש יותר רומנטי מזה?

שיעור רביעי: העורב החכם ביותר ולשונה של הג’ירפה

7. עורבים נחשבים לחיות חכמות מאוד, והם יכולים אפילו לצחוק אחד על השני. אבל מי שנחשב לעורב החכם מכולם הוא עורב ניו קלדוניה. העורב הזה יכול ליצור לעצמו כלים שונים, למשל, ליצור מקל ארוך מכמה מקלות קצרים.

8. הלשון של הג’ירפה כל כך ארוכה שהיא יכולה ללקק לעצמה את האוזן. נשמע טעים.

Credit: © gifer

שיעור חמישי: מוחן של החולדות וצבעו האמיתי של הפלמינגו

9. לרחם של חולדות יש חלק חשוב בתהליך הקוגניטיבי שלהן. זה קשור להורמוני ההתרבות שלהן: כשרמות ההורמונים משתנות, המח מבחין בזה, ולכן שינוי ברמת האסטרוגן, למשל, ישפיע על הזיכרון.

10. אם פלמינגו לא אוכל מספיק, הנוצות שלו יאבדו צבע ויהפכו לאפורות. תאמינו או לא, הפלמינגו לא נולדו בצבע ורוד, והצבע בעצם מגיע מהאוכל שלהם – אצות ירוקות וכחולות שבתהליך העיכול הופכות לורודות. גם החלמון בביצת הפלמינגו יכול להיות ורוד.

יתושים פולנים, ערפדים ותכסיסי צייד של לוויתנים מחכים לכם בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים