5 סודות של בתי מלון לכביסה מושלמת שאתם פשוט חייבים להכיר!

זה הסוד של בתי המלון לכביסה לבנה כמו חדשה!אין מה לעשות, כולנו עושים כביסה (רוצים או לא רוצים – אין ברירה, חייבים…).

חוץ מהקטע המעיק של מיון הכביסה, הפעלת המכונה, תלייה, קיפול ופיזור לארונות – אחד הדברים המתסכלים זה להוציא כביסה מהמכונה ולגלות שהכתם המעצבן לא ירד, שיש עדיין ריח לא נעים או שהמגבת קשה ומחוספסת.

בדיוק בשביל זה אספנו עבורכם 5 טיפים יעילים ביותר מהמומחים ה”בלתי מעורערים” בתחום – עובדי המכבסה במלונות יוקרתיים ברחבי העולם, כדי שהכביסה תצא “כמו שצריך”!

אז אם גם לכם הכביסה מתפקששת והעצות סבתא לא תמיד עובדות – גזרו ושמרו, לכל צרה שלא תבוא…

1. כמות הכביסה במכונה חשובה מאוד

רצוי למלא את המכונה ל-80% מהקיבולת שלה. אם מכניסים יותר מידי כביסה – היא לא תישטף היטב. לעומת זאת, אם מכניסים מעט מידי – הבגדים עלולים להינזק, להיקרע או להישחק.

2. טמפרטורת המים

המומחים אומרים שהטמפרטורה האידאלית ללבנים ולהסרת לכלוך היא 40-60 מעלות צלזיוס. ההסבר הוא: שטיפה במים קרים אינה קוטלת את החיידקים וקרדית האבק, בעוד ששטיפה במים חמים מידי עלולה להרוס את הבגדים. לכן, כמו בהרבה מקרים – מקום טוב באמצע…

3. חומרים ועזרי כביסה

מסתבר שמרככי כביסה למיניהם, נוטים להקשות את הבדים, מה שממש לא נעים במגבות למשל. כדי למנוע זאת, משתמשים עובדי המלון בחומץ לבן. פשוט מוסיפים 60 מ”ל חומץ למכונה במהלך השטיפה, כדי להפוך את הבדים לרכים יותר ולהסיר שאריות אבקה.

4. הסרת כתמים

* כדי להיפטר מכתמי שמן טרי – מומלץ לפזר עליהם ממתיק סוכר (סוכרזית באבקה) או עמילן – ואז פשוט לשטוף במים.

* כתמי רוטב עגבניות ניתן להסיר בקלות ע”י טפטוף של כמה טיפות של נוזל WD-40 (תרסיס רב שימושי לצרכי שימון וסיכה),על גבי הכתם, להשאיר 5-10 דקות ולאחר מכן לשטוף במים קרים.

* כדי למנוע כתמי זיעה על בגדים לבנים, הפעילו מראש מכונה רגילה על 40 מעלות צלזיוס, ובמהלך השטיפה הוסיפו חומר מלבין. מסתבר שזה עושה פלאים.

* כדי להסיר כתמי קפה ויין – יש להספיג את הכתם בתמיסת מים ומלח (1 כף מלח לכל 100 מ׳׳ל מים), להשרות שעה ולאחר מכן לשטוף היטב.

* סודה לשתייה מעולה ומומלצת להסרת כתמים צהבהבים מהבגדים וגם להסרת ריח לא נעים. מוסיפים חצי כוס מדידה של סודה לשתייה לאבקת הכביסה או אפילו לסבון ביתי ולשטוף במים חמים.

5. מלאכת הייבוש

המומחים ממליצים לייבש את הכביסה בחוץ ולחשוף אותה לאור השמש. אבל אם אתם נאלצים לייבש אותה במייבש כביסה – שימו כדור טניס בפנים (בתוך התוף) כדי להפוך את המגבות לרכות ונעימות.

מקור: BRIGHT SIDE
שתפו עם החברים שתפו עם החברים