5 דרכים גאוניות ללמד ילדים לחכות בסבלנות שכל הורה חייב להכיר!

איך ללמד את הילדים שלכם להעסיק את עצמם ולא להשתעמם?״אמא, משעמם לי!״, ״אמא, תשחקי איתי!״, ״אמא, מתי אבא חוזר?״ – אם זהו גם פסקול היום שלכם, אז כדאי שתקראו את הכתבה הבאה, כי היא יכולה להקל עליכם ועל הילדים שלכם מאוד!

לפעמים אנחנו לא שמים לב, אבל אנחנו מצפים מהילדים שלנו להתאזר בסבלנות בכל כך הרבה מצבים, וזה מכעיס אותנו שהם לא מצליחים, מה שיוצר שרשרת של לחצים שקשה לעצור. אבל האם גם אנחנו, כמבוגרים, מצליחים בעצמנו להיות סבלניים כל כך? לא בטוח.

אבל, אל תתיאשו! מצאנו לכם 5 שיטות פשוטות ויצירתיות, שיכולות לעזור לכם ללמד את הילדים שלכם גם סבלנות, גם שליטה עצמית וגם איך לא למות משעמום… אני את מספר 4 הולכת לנסות כבר עכשיו כי זה פשוט כבש אותי!

מסתבר, שכרגיל, גאונות אמיתית טמונה בפשטות…

1. לדמיין את הזמן

ילדים מתחילים לפתח חשיבה מופשטת סביב גיל 9. לפני כן, קשה להם להבדיל בין 15 ל-45 דקות. לכן השיטה של “לדמיין את הזמן” היא מצוינת בשבילם:

לא נכון לומר: “אנחנו יוצאים בעוד שעה, יש לך 10 דקות לסדר את הצעצועים שלך”.

נכון: “אבא יחזור מהעבודה כשהשמש תשקע מאחורי הגג הזה שם…”

ההמתנה לא תהיה כל כך קשה לילד, אם הוא יוכל לערוך השוואה מהעולם שלו ומדברים שהוא מכיר: “אה, זה יהיה מהיר כמו צחצוח השיניים שלי”.

Credit: Brightside

2. למדו את הילדים שלכם לשחק לבד

חשוב מאוד שילד יהיה מסוגל לשחק לבד. אחד היתרונות זה שהוא מסוגל להעסיק את עצמו בכל מקום ובכל זמן. לדמיונם של הילדים אין גבולות, ולכן משחקים אלה אינם דורשים שום הכנה, התארגנות או חפצים מיוחדים.

סוג לא נכון של משחקים: משחקי מחשב, טלפונים חכמים, משחקי לוח – משחקים אלה מעכבים את ההתפתחות, הדמיון והיצירתיות של הילד מאחר והחוקים והתנהלות המשחק ידועים מראש ואין דרך לשנותם.

סוג נכון של משחקים: פאזל, חפש את המטמון, הצגות, משחקי תפקידים ועוד.

ישנם מספר דרכים ללמד את הילד לשחק באופן עצמאי, אבל מה שהכי חשוב זה שנדרשת מכם סבלנות. אבל אם תתמידו ותשקיעו הרווח יהיה אדיר לכל הצדדים.

3. המשחק ש”יציל אתכם” במקומות ציבוריים

ילדים מאבדים סבלנות ומשתעממים מהר וקשה להם לחכות עד שיגיע האוטובוס או עד שאמא תחזור מקניות, עבור מקרים כאלה יש דרך מצוינת להסיט את תשומת לבם:

המשחק: 2 משתתפים בוחרים משאלה (הגיונית ושאפשר להגשימה בקלות) ומסכימים על אובייקטים בעלי תכונות מסוימות הסובבים אותם שהם צריכים למצוא לפי צבע, צורה וכו’. (דברים כחולים, דברים עגולים) הראשון שמוצא 20 אובייקטים יכול לדרוש שימלאו את המשאלה שלו. לדוגמה: לספור מכוניות עד שמגיע האוטובוס…

מה הטריק? קודם כל זה משחק פשוט וכייפי ואפשר לשנות את הכללים בהתאם לגיל הילד והסביבה. ושנית, ההורה לא באמת משתתף כי בדר”כ הילד סופר גם בשבילו…

4. דרך פשוטה לא להפריע למבוגרים

אליסון הנדריקס היא בלוגרית ואם ל-2, שהסעירה את הרשת עם כלל פשוט וגאוני שהיא המציאה.

הכלל: כשילד רוצה לומר משהו בזמן שההורה מדבר עם מישהו אחר, הוא פשוט צריך לשים את היד על הזרוע או הכתף של ההורים שלו. אם ההורה נוגע בידו בתגובה, פירוש הדבר שהוא הבחין בבקשה ומיד יתפנה אליו.

למה זה עובד? ע”י שמירה על קשר בין ההורה לילד, המבוגר מבהיר לילד בצורה שמכבדת אותו שהוא שמע אותו והוא לא מתעלם, וכך גם הילד מגיב בכבוד ולומד לחכות בסבלנות שההורה יתפנה אליו. גאוני כבר אמרנו?

5. המתנה לאירוע מרגש כמו יום הולדת או מסיבה

כל כך קשה לילדים לחכות לתאריכים חשובים כמו יום הולדת, מסיבה, נסיעה ועוד.

אז איך לעזור להם? להכין עבורם “יומן חוויות” (אצלנו קוראים לזה טבלת ייאוש), מה שיכול להפוך את ההמתנה לנעימה הרבה יותר.

אז מה ביומן? בכל יום לפני המועד הגדול, מחכה ביומן החוויות משימה כלשהי, ממתק שמקבלים, משחק עם אמא או אבא ועוד.. (כיד הדמיון הטובה עליכם). נכון, זו קצת השקעה אבל מאוד משתלמת ומהנה לשני הצדדים.

מקור: BRIGHT SIDE
שתפו עם החברים שתפו עם החברים