6 דברים מפתיעים שלא ידעתם על חפצים שאתם משתמשים בהם כמעט כל יום!

נמצאה התשובה לשאלה למה יש חור במקל של סוכריה על מקל?החיים שלנו מלאים בחפצים – החל מעטים כדוריים, דרך הבגדים שאנחנו לובשים, הגאדג’טים שאנחנו משתמשים בהם, המכוניות שלנו ועד למזון שאנחנו אוכלים והבתים שלנו.

הכל חומרים, הכל נוצר איכשהו.

חשבתם פעם איך מייצרים את הדברים הפשוטים? למה הם עשויים כמו שהם עשויים? למה יש בליטה איפה שיש בליטה וחור איפה שיש חור?

העובדות, גם אם לא חשובות, יכולות מאד להפתיע.

קבלו 6 הסברים למוצרים שסביר מאוד שגם אתם תהיתם פעם מה הקטע שלהם. עכשיו, אחרי שאתם יודעים למה יש חור במקל של הסוכריה, אתם יכולים לישון טוב בלילה ;ׂׂ)

1. פונפון.

אם אי פעם שאלתם את עצמכם מאיפה מגיע הפונפון ומה השימוש המקורי שלו, ודאי תופתעו לשמוע שהוא לא הומצא בשביל להקת המעודדות של אתי פולישוק.

הכל התחיל במאה ה-18. על כובעי הימאים הצרפתים נתפרו פונפונים מהסיבה הפשוטה שתאי האניות היו נמוכים מאד ותפקיד הפונפון היה למנוע מהימאים המסכנים להיחבט בראשם. אח”כ החלו צבאות שונים לחקות את כובעי הצרפתים ומשם קצרה הדרך אל עולם האופנה. השאר כבר היסטוריה ואתי פולישוק.

Credit: giphy

2. חור במקל של סוכריה על מקל.

גם אתם חשבתם שהחור במקל מיועד להפוך אותו למשרוקית, אבל אז לא הצלחתם לשרוק איתה וחשבתם שעבדו עליכם?

ובכן, תשמחו לשמוע שלא עבדו עליכם. תפקיד החור הוא בעצם להחזיק את הסוכריה. בתהליך היצור, כאשר תוקעים את המקל בסוכר המומס, הסוכריה נקרשת מסביב לחור וכך היא מוחזקת על המקל עד שתסיימו אותה.

או עד שתישברו לעצמכם את השיניים.

Credit: 9gag

3. קפלים במכנסיים.

אני לא סובל חליפות וגם לא מבין בשביל מה זה טוב. אבל אם תהיתם מה מקור סימני הקיפול לאורך מכנסיים אז זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם – במאה ה-19 חליפות שנתפרו באירופה נשלחו לכל רחבי העולם. הבגדים קופלו והודקו בערימות בכדי לצמצם מקום, וכשהגיעו ליעדם כמעט היה בלתי אפשרי להיפטר מהקמטים. כתוצאה מכך המכנסיים נלבשו כמו שהם, ומאז הדבר השתרש.

אני נשאר בג’ינס.

credit: PA Images

4. סימון צבעוני על שפופרת משחת השיניים.

מכירים את הפס הקטן בתחתית שפופרת משחת השיניים? ובכן – זהו ברקוד. כל תפקידו הוא לסמן לעין האלקטרונית של המכונה האוטומטית של משחת השיניים היכן לחתוך או לקפל את השפופרת. צבע הפס הקטן הוא פונקציה של צבע השפופרת.

רצה בעבר שמועה ברשת שהפס הזה הוא אזהרה על חומרים כימיים, אבל למעשה זה בולשיט אחד גדול.

credit: PA Images

5. “כיס” בתחתוני נשים.

אישית לא בדקתי את הנושא אף פעם, אבל מסתבר שיש כיס קטן בתחתוני הנשים.

מכל מיני סיבות שאני לא מבין כי אני גבר, יש איזשהו תקן בריאותי שדורש שיהיה בד רך בחלק הזה של התחתון. ככל הנראה אם יתפרו את הכיס הזה, התפר הזה עלול לגרום לאי נוחות. לכן אי אפשר לתפור את חתיכת הבד הזו משני צידיה, והתוצאה היא “כיס” סתרים. אז אל תנסו להחביא שם שום דבר.

credit: PA Images

6. ריבוע מוזר בתיקי גב.

גם לכם היה פעם תיק כזה?

מסתבר שהריבוע הזה מאד שימושי אם אתם אשכרה מטיילים ולא סתם הולכים איתו לאוניברסיטה.

אפשר לתלות על הריבוע המוזר הזה ווים שונים ושאקלים (ציוד טיפוס), לקשור חבלים, לתלות נעליים וכו’. אף אחד לא באמת משתמש בזה היום, אבל העיצוב נשאר.

 

Credit: Toms

מקור: theladbible
שתפו עם החברים שתפו עם החברים