5+ סיבות מפתיעות שבגללן את מתקשה להיכנס להיריון וכנראה לא היית מודעת אליהן!

מתכננות להביא ילדים לעולם? אל תפספסו את זה!אחת ההחלטות הכי מרגשות שאנחנו עושות בחיים היא ההחלטה להביא עכשיו ילד לעולם.

מהרגע שהחלטנו לנסות, אנחנו מפסיקות את הגלולות, מתחילות לקחת חומצה פולית, הולכות להיבדק אצל רופא הנשים ויש כמה שכבר קונות מראש בדיקת היריון ביתית.

אבל כמו שאתן יודעות, ציפיות לחוד ומציאות לחוד. אחרי כמה שבועות אנחנו מגלות שזה לא קורה כל כך מהר כמו שחשבנו.

הנה 6 סיבות מפתיעות שכנראה לא הכרתן קודם ושעלולות לפגוע בסיכויים שלכן להיכנס להיריון בהנחה שכמובן אתן ובני זוגכן נבדקתם ולא נראית בעיה רפואית כלשהי. את חלק מההמלצות (כמו שלושת הראשונות) שווה לכל אחת לאמץ, אפילו אם היא לא מתכננת להיכנס להיריון, הגוף שלכן רק יודה לכן!

1. את צורכת יותר מדי שומן טראנס

אכילה של שומני טראנס – המצויים במאפים, פיצות, חטיפים כמו צ’יפס, מזונות מטוגנים – יכולים להשפיע לרעה על הפריון ולהעלות את הסיכוי להפרעות בביוץ לעד כ-73%.

נסי להגביל את צריכת מזונות אלה ולצרוך במקומם פחמימות בריאות. כאשר מתעוררת אצלך תשוקה לפחמימות העדיפי לאכול בננות, לחם שיפון מחיטה מלאה, שקדים, או יוגורט עם פירות יער.

2. את עושה יותר מדי כושר

פעילות גופנית יכולה לשפר את הפוריות שלך במידה מסוימת, אבל חשוב לדעת איפה לשים את הגבול.

אימון ארוך או קשה מדי יכול להשפיע על מאזן האנרגיה שלך ובכך להשפיע לרעה על מחזור הרבייה שלך. מחקרים הראו כי פעילות גופנית אינטנסיבית ויומיומית עשויה להשפיע על היכולת שלך להיכנס להריון.

3. מדד מסת הגוף (BMI) שלך נמוך

BMI נמוך עשוי לגרום לסיכון מוגבר לתפקוד לקוי של השחלות, אי פוריות ולידה מוקדמת.

BMI נמוך מדי מתקשר לעתים להפרעות אכילה שעלולות להשפיע לרעה על הווסת והפריון. התייעצי עם תזונאית מוסמכת כדי להעלות את ה-BMI שלך.

4. בן הזוג שלך לחוץ

מחקרים הראו כי פוריות האדם מושפעת באופן משמעותי מגורמים חיצוניים הגורמים ללחץ כמו עבודה, משפחה וחיי חברתיים. לחוסר היכולת להתמודד עם בעיות אלה יש השפעה שלילית גדולה מאוד על הפוריות שלך.

Credit: brightside

5. את משתמשת בחומר סיכה לא טוב

במידה ואת ובן זוגה משתמשים בחומר סיכה, בחרו בזהירות את הסוג הנכון כדי לשפר את הסיכויים להיריון.

החדשות הטובות: ישנם חומרי סיכה שעשויים להיות מאוד מועילים לפריון הגבר. לחלק מהם יש את רמת ה-pH המתאימה (7.2-8.0). סוגים אחרים מכילים יונים, מגנזיום וסידן המחקים את הנוזלים הטבעיים של הגוף. הוכח כי גם שמן תינוקות עשוי לעזור.

Credit: johnsonsbaby

6. לא חישבת כראוי את חלון הפוריות שלך

לפעמים לא קל לחשב תחזיות מדויקות, במיוחד אם המחזור שלך לא סדיר. עם זאת, הטכנולוגיה יכולה לעזור לך.

יש בדיקות מדויקות שבהן ניתן להיעזר כדי לנבא תחזיות מחזור וביוץ מדויקות יותר. בנוסף, קחי בחשבון שזרע של גבר יכול לשרד עד 6 ימים בתוך ריר צוואר הרחם, ולכן כדאי לקיים יחסים כיומיים לפני מועד הביוץ.

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים