6 דברים שרק נראים תמימים, אבל הם מהווים סכנה ממשית לילדים שלכם!

6 סכנות שכל הורה חייב לדעת עליהם!עם כל הקושי והעייפות המצטברת, להיות הורים זה אחד הדברים הכי מאושרים שיש…  אין כמו להסתכל על הילדים שלנו ולראות איך הם כל הזמן לומדים משהו חדש. כל מילה חדשה מרגשת אותנו, כל חיוך שלהם מפצה על הקושי והעייפות.

ואנחנו ההורים? אנחנו מוכנים לעשות הכל כדי לשמח אותם, כדי לפתח אותם וכדי לגרום להם לצחוק עוד ועוד…

אך לצערנו, יש גם סכנות שלרוב אנחנו בכלל לא מודעים אליהן, ולכן אספנו לכם 6 דברים שנראים תמימים אך יכולים להזיק לילדים שלכם יותר מאשר להועיל.

אז קראו היטב ושננו, כי ידע הוא כוח!

1. הליכונים ושולחנות פעילות

הפגיעה והנזק שהם גורמים לתינוק עולים על ההשפעה החיובית שלהם, ובקנדה הם אסורים לשימוש!

מה הנזקים שהוכחו?

* שיעור פציעת תינוקות גבוה במיוחד (מעל 8,000 מקרים בשנה בארה”ב בלבד)

* חיזוק לא אחיד של השרירים הגורם דפורמציה של כף הרגל (שינויים מבניים בלתי הפיכים)

* עקמת בעמוד השדרה בשל העומס הכבד עליו (עמוד השדרה של התינוק אינו מתגבש לפני גיל שנה)

*יש עיכוב בפיתוח מיומנויות מוטוריות עצמאיות מכיוון שהתינוק לא מנסה ללכת באופן עצמאי. תחושת שיווי המשקל ואינסטינקט ההגנה העצמית שלו אינם מתפתחים.

כדי למזער את הנזק, השתמשו במכשירים אלה תחת פיקוח מבוגר במשך 15 דקות פעמיים ביום רק לאחר שהתינוק יוכל לקום באופן עצמאי. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם אורתופד לגבי אמצעי זהירות במתקנים אלה.

2. מיץ וחלב

* מיץ פירות מפוסטר מכיל מעט ויטמינים אבל עשיר בסוכר, שעלול לגרום לבעיות שיניים ולהשמנת יתר. רופאי ילדים ממליצים לתת מיצים טריים לילדים מעל גיל שנה. עדיף להחליף מיצים מפוסטרים עם פירות טריים.

* חלב פרה הוא נמוך בברזל אבל גבוה מדי בחומרים שאינם נחוצים לתינוק ועלולים להכביד על העיכול שלו. זה עלול להזיק לכליות ולגרום אנמיה, אלרגיות, ולבעיות במעיים.

אפשר לתת חלב פרה לילדים מעל גיל שנה, אך לא יותר מ-40 מ”ל ביום. החליפו חלב עם מזונות עשירים בסידן (יוגורט, ירקות ירוקים ופירות) ומזונות עשירים בוויטמין D (ביצים, כבד בקר).

3. צעצועים “מתוחכמים”

בגיל הגן, ילדים חוקרים את העולם סביבם גם באמצעות הצעצועים שלהם. צבעים לא טבעיים, צלילים אלקטרוניים ופרטים רבים יכולים ליצור השפעה רעה על התפתחות החשיבה היצירתית ואפילו משפיעים על עיצוב האישיות: התנהגות תוקפנית, חרדות ודיכאון בגיל העשרה הם תוצאות אפשריות.

* בחרו צעצועים העשויים מצבעים וחומרים טבעיים: עץ או בד. קחו בחשבון שמשחק הוא יותר חינוכי מאשר בידורי ולכן כדאי כמה שפחות גירויים ושהצעצועים יהיו מציאותיים.

4. בגדים חמים

* ככל שהתינוקות צעירים יותר, כך היכולת שלהם לווסת את חום הגוף שלהם היא נמוכה יותר. הם חשופים לחימום יתר או התקררות יתר. התחממות יתר עלולה להוביל לנוירוטיות ועלולה לגרום למכת חום.

* יותר מדי בגדים חמים מונעים מהגוף לפתח תגובות נכונות ובטיחותיות לקראת שינויי מזג האוויר, דבר שעלול לגרום למחלות הקשורות לקור ולחסינות נמוכה.

* הבגדים צריכים להיות מחומרים טבעיים ונושמים. תינוק מרגיש בנוח כאשר בטנו וחזהו יבשים וחמימים ורגליהם וידיהם ורודות וחמות.

5. משחקים אלקטרוניים וגאדג’טים

* חשוב שתדעו שהאור הכחול של מסכי ה”לד” גורם נזק לרשתית, שעלול להוביל לניוון מקולרי וזה עלול לגרום קטרקט ועיוורון.

* בזמן שימוש בסמארטפונים ובטאבלטים, הילד מנותק מהעולם האמיתי. מה שמונע ממנו לפתח מיומנויות של מוטוריקה גסה ועדינה, ואין לו אינטראקציה עם בני אדם.

הדבר גורם לבעיות בהתפתחות של האונה הקדמית האחראית על הדיבור, האישיות, התקשורת וקבלת ההחלטות.

* תנו לילדים שלכם להשתמש במכשירים אלה, לא יותר משעה ביום. השתמשו בטאבלטים ובטלפונים חכמים עבור משחקים לילדים מעל גיל שנתיים. בעת שימוש בגאדג’טים, הילד צריך לתקשר ולהיות באינטראקציה עם מבוגרים או ילדים.

6. חגורת בטיחות

* לחגור את החלק של חגורת בטיחות על הבטן שלך כאשר את בהריון עלול לגרום לפציעה של התינוק במקרה של תאונה. מומלץ להניח את החגורה נמוך ככל האפשר מתחת לבטן. נסי לשבת זקוף, ולא לרכון קדימה מידי כדי שלא יהיה יותר מדי לחץ על התינוק.

* חוץ מזה, עדיף לא לנהוג כלל, אלא אם כן את חייבת. אם ההגה קרוב מדי לבטן, אל תנהגי – זה עלול להיות קטלני אפילו בתאונה קלה.

Credit: brightside

מקור: BRIGHT SIDE
שתפו עם החברים שתפו עם החברים