7 סימנים מוקדמים שילד עלול להפוך לפסיכופת בעתיד ושחשוב לשים לב אליהם!

אם רק היו עולים בזמן על הסימנים האלה אצל רוצחים סדרתיים...ילדים הם שמחה, ברור. אבל לפעמים הילדים האלה – גדלים להיות פסיכופתים, וזה כבר פחות משמח.

מסתבר, שכבר בגיל 3 ניתן להבחין בסימנים מוקדמים, שיכולים לנבא את העתיד. אבל הבעיה היא שההורים לא חושבים בדרך כלל שהסימנים האלה הם משמעותיים.

רוצחים סדרתיים רבים התנהגו כך בילדותם המוקדמת, ולמרבה הצער, איש לא הבחין בכך בזמן…

אספנו לכם 7 סימנים ותכונות מפתח של ילדים עם אישיות פסיכופתית, בתקווה שלא תמצאו כאלה אצל הילדים שלכם..

Credit: © BBC Films

נתחיל עם “שילוש מקדונלד” – אלה הם שלושה סימנים להתנהגות הילד, המעידים (עם הסתברות גבוהה מאוד) שילדים כאלה נוטים לבצע פשעים אלימים מאוד בעתיד. השלישייה נוצרה על ידי ג’יי.אם מקדונלד, פסיכיאטר אמריקאי אשר ניתח את ההתנהגות של כ-100 פושעים.

1. אכזריות לבעלי חיים

אכזריות לבעלי חיים היא אחד הסימנים הברורים ביותר להפרעה פסיכופתית אצל ילד. אם תסבירו לילד שזה לא בסדר למשוך את הזנב של החתול או למשוך את הרצועה של הכלב והילד מבין ולא חוזר על הפעולות האלה בעתיד, אז אין לכם מה לדאוג.

אבל כאשר ילדים מתעללים באלימות בבעלי חיים או אפילו הורגים אותם, אז הגיע הזמן להיכנס ולפעול. זוהי דרך שבה רוצחים סדרתיים עתידיים מבטאים את כעסם באמצעות חיות חסרות הגנה לחלוטין. מה עוד הוא שהם לעתים קרובות יהרגו את הקורבנות שלהם באותן דרכים דומות כפי שהם פוגעים בבעלי חיים.

הקשר בין התעללות בבעלי חיים לפסיכופתיה כל כך ברור שה-FBI בארה”ב אפילו החל לתעד את מקרי ההתעללות בבעלי-חיים בדוחות הפליליים השנתיים שלהם.

הסתכלו על התמונה למטה. זהו ג’פרי דאהמר, רוצח סדרתי שקיבל 15 מאסרי עולם. שימו לב איך הוא מחזיק את גור החתולים.

Credit: © wikipedia

2. אהבה להצתות

פירומניה או אהבה להצית דברים שונים, היא הסימן השני. זוהי דרך נוספת להביע כעס והתרסה. בנוסף, הרס רכוש גורם להם לריגוש.

3. הרטבת לילה

קודם נסתייג ונאמר: כמובן, אין ערובה של 100% כי ילד בן 6 ומעלה שמרטיב במיטה יהיה מטורף בעתיד.

עם זאת, הפרעה זו לעתים קרובות מעוררת מעשי הצתה, התעללות בבעלי חיים, ועוד הרבה דברים אחרים, כי זה מצב משפיל עבור ילד. כתוצאה מכך הם מתרגזים ונעלבים. אם ההורים אינם מגיבים היטב לעובדה שלילד שלהם יש תאונות כאלה או אם החברים של הילד לועגים לו, זה יכול לגרום להם “לבצע פנייה” לא נכונה וללכת לכיוון שלילי.

לדוגמה, אנדריי צ’יקטילו סבל מהרטבה בילדות, והוא היה המטורף הנורא ביותר של ברית המועצות. אמו הכתה אותו בכל פעם שהיתה לו “תאונת הרטבה”. הרבה יותר מאוחר, הוא התחיל ליהנות מלצפות בילדים אחרים סובלים, מה שהוביל בהמשך לדברים הנוראים שהוא עשה.

Credit: brightside

פסיכולוגים מדברים ומזכירים הרבה יותר סימנים מאשר שילוש מקדונלד. כדאי לשים לב גם לסימנים אלה כי לפעמים יש קו דק למדי בין מה שנראה נורמלי לבין התנהגות חריגה:

4. הפרות של כללים

האם יש מישהו שמעולם לא שבר את הספל האהוב על מישהו כילד, או ילד שלא איחר? כל ילד נמצא במצב שבו הוא מבין שהוא חייב לשקר או לשנות קצת את האמת. אבל ילדים עם תכונות פסיכופתיות מבינים את הפרת הכללים בצורה שונה מאוד: הם מקבלים מהם שמחה ואדרנלין.

כנ”ל לגבי האדרנלין שאנשים חווים כשגונבים משהו. ג’ואן רולינג תיארה זאת היטב בהארי פוטר בפרקים על ילדותו של וולדמורט. אם אתם זוכרים, פרופסור דמבלדור מצא צעצועים גנובים במגירה שלו. הצעצועים שייכים לילדים אחרים. אדון האופל לא באמת צריך אותם – הוא פשוט נהנה לראות מישהו שמאבד משהו שחשוב לו.

5. שקרים ללא חרטה

אם ילד משקר כי הם מפחד להיענש, אתם יכולים להבין את הסיבה שהוא לא אומר את האמת. עם זאת, אם ילד משקר רק לשם השקר, ללא חרטה ועם הבעת פנים בטוחה מאוד – זו סיבה לדאגה. אולי, יש משהו לא בסדר איתו. אולי, הוא פשוט אוהב את תהליך השקר.

דבר חשוב נוסף: כאשר ילד שיש לו תכונות פסיכופתיות נתפס, הוא מתחיל לכעוס או אפילו נכנס להיסטריה – וזה סוג של מניפולציה. אבל זה לא בגלל שזו אשמתו, אלא בגלל שהשקרים שלו נחשפו.

כמובן, אולי הילד הזה הוא לא פסיכופת, אבל זה יכול להיות סיבה טובה לראות פסיכולוג בכל מקרה.

6. בריונות

כמובן, לא כל בריון הוא מטורף בעתיד. אנשים יכולים להיות בריונים בגלל סיבות רבות: הם עשויים לרצות תשומת לב, כוח, הם אולי ינסו לחקות את ההורה האלים שלהם, הגיבורים שלהם, וכן הלאה.

עם זאת, יש סיבה אחת שיכולה לעזור לכם לגלות בריונים עם תכונות פסיכופתיות: הם עלולים להשפיל אנשים אחרים פשוט כי הם נהנים מזה.

7. חוסר רגישות

ילדים עם תכונות פסיכופתיות אינם מפגינים פחד באותה קלות כמו בני גילם, והם אינם חשים מתח באותה רמה. אין להם מושג מהי חמלה.

והנה הסבר:

לדברי הת’ר ארווין, פסיכולוגית בכירה, השנה הראשונה לחייו של הילד היא הכרחית ביותר בקביעת עתיד בריאותם הפסיכולוגית. היא אומרת:

“פסיכופתים לא מופיעים מתוך האוויר. אתה רק צריך להסתכל על השנים הראשונות שלהם, על מה שקורה לילדים האלה כאשר הם פשוט נולדו. לדוגמה, אם הם בכו במשך 6 החודשים הראשונים, ואף אחד לא דאג להם, אף אחד לא האכיל אותם כשהם היו רעבים, אף אחד לא עזר להם, המוח שלהם זוכר שהרגשות לא חשובים. מבני מוח אחרים מתחילים להתבסס על תפיסה זו”. 

נוסף על כך, קיימת עובדה מוזרה: אם ילד גדל בסביבה טובה, אך לאחר גיל 5 הייתה אלימות מסוימת בחייו, הסיכויים שהוא יהפוך לפסיכופת נמוכים בהרבה, שכן לתודעה שלו היה די זמן להתעצב בשנים שלפני.

משמעות הדבר היא שלהורים יש אחריות עצומה לא רק על בריאותו של הילד, אלא גם על הדרך בה הילד רואה את העולם. ואם לילד הזה יש סטיות, זה תמיד טוב יותר להתייעץ עם מומחה ולנסות לפתור את הבעיה, לפני שיהיה מאוחר מידי…

קרדיט תמונת שער: TheRichest / youtube // מקור: bright side
שתפו עם החברים שתפו עם החברים