7 תופעות נשיות שעד היום התעלמתן מהן והן הרבה יותר מסוכנות ממה שנראה לכן!

את הכתבה הזו כדאי לקרוא ולהפנים - היא יכולה להיות מצילת חיים!אף אחת לא אוהבת לחשוב על מחלות שעשויות לתקוף אותה, לכן רובנו נוהגות להתעלם מסימפטומים שנראים לנו סך הכל בסדר, ולתרץ במשפט המקובל: “זה כי אני עומדת לקבל מחזור!”

אבל סימפטומים כמו כאב בחזה, ירידה במשקל או אפילו קצת יותר מדי ביקורים בשירותים יכולים לסמן לנו שמשהו לא מתפקד לגמרי בסדר בגוף שלנו. אם נתייחס אליהם ברצינות נוכל לאבחן ולטפל מוקדם בכמה מחלות רציניות במיוחד!

7 הסימפטומים הבאים יכולים להצביע על בעיה רצינית – אבל אל תלחצו לחינם, קראו את הרשימה הבאה ואת הנורות האדומות, ובקרו אצל הרופא אם אתן מרגישות שמשהו עשוי להיות לא בסדר.

1. השתנה מוגברת

מה המשמעות: שלפוחית רגיזה יכולה להיות סימן לבעיה בכליה או בדרכי השתן, אבל לא רק. השתנה מוגברת יכולה להצביע על חוסר איזון הורמונלי או על בעיה בנרתיק. אם את מוצאת את עצמך בשירותים לעתים קרובות ועדיין מרגישה מאוד צמאה, זה יכול להיות סימן לסכרת.

איך לזהות אם יש בעיה: לפעמים יכול להיות שאת חושבת שאת מבקרת בחדר השירותים יותר מדי, אבל תכלס את לא. זה נורמלי להשתמש בשירותים בין 4-10 פעמים ביום אם שותים כמות טובה של מים. אם את שמה לב שאת עושה פיפי הרבה יותר מדי פעמים, כדאי לבקר את רופא המשפחה!

2. ירידה בלתי מוסברת במשקל

מה המשמעות: אל תהיי שמחה מדי אם לפתע איבדת הרבה ממשקלך. לפעמים, זה יכול להיות סימפטום למחלות כמו קרוהן, סכרת או אפילו סרטן. בכל מקרה, אם איבדת הרבה ממשקלך בזמן מאוד קצר מבלי לעשות דיאטה קפדנית – כנראה שישנה בעיה.

איך לזהות אם יש בעיה: אם איבדת בין 4-7 ק”ג בחצי שנה עד השנה האחרונות, ולא שינית את התזונה שלך או התחלת לעסוק בפעילות גופנית באופן מוגבר, כדאי ללכת לראות רופא.

3. שיער במקומות בהם לא אמור להיות שיער

מה המשמעות: שיער במקומות לא מתאימים או שיער גוף מופרז עשוי להצביע על עודף הורמונים גבריים בגוף. השינויים בשיעור הגוף הם לא החלק הכי גרוע – המצב הזה עשוי להוביל לבעיות בפוריות, הפרעות בחילוף חומרים, ואף עלייה לסיכון לחלות בסרטן השד ובמחלות רירית הרחם.

איך לזהות אם יש בעיה: אין צורך להילחץ – בואו נודה בזה, כולנו חושבות שכל שיער גוף הוא יותר מדי… אם את באמת מרגישה שצמיחת השיער מוגברת ומוצאת שיערות בכל מיני מקומות שלא היו קודם – אולי כדאי לקבוע תור לאנדוקרינולוג.

4. דימום לאחר גיל המעבר

מה המשמעות: נשים אחרי גיל המעבר לפעמים שמות לב לדימום למרות שהווסת נגמרה. הדם הזה יכול להיות סימן לסרטן הרחם, דלקת צוואר הרחם ומחלות מסוכנות אחרות.

איך לזהות אם יש בעיה: אם את נוטלת תחליפי הורמונים זה בסדר אם את חווה “מחזור” לאחר גיל המעבר, בערך כשנתיים. בכל מקרה אחר, כדאי להתייעץ עם רופא. המצב מסוכן במיוחד אם הדימום הופיע כשנה מאז הווסת האחרונה.

5. שינוי בחזה

מה המשמעות: מאוד קשה להבחין בסימן הראשון לסרטן השד. כשמגיעים לכאבים בשד ובלוטות בלימפה, המצב עשוי להיות מאוחר מדי.

איך לזהות אם יש בעיה: אל תזלזלי בבדיקה עצמית – זה יכול לעזור לך לאבחן את עצמך בשלב מוקדם ולהגביר משמעותית את הסיכוי להחלמה. שימי לב לכל השינויים – עור אדום, מקומט, גושים וכו’. אם את חווה כאבים בחזה מדי פעם (בעיקר לפני מחזור) זה די נורמלי ואין צורך לדאוג.

6. הפרשות מוזרות

מה המשמעות: יכול להיות שיש לך איזשהי דלקת או זיהום. יכולות להיות הרבה סיבות להפרשות, וכדאי להתייעץ עם רופא ברגע שאת שמה לב שמשהו לא בסדר.

איך לזהות אם יש בעיה: זה נורמלי אם יש לך כמה הפרשות של דם בין מחזור למחזור (בערך שבועיים לפני המחזור הבא), אבל אם ההפרשות ירוקות או בעלות ריח לא נעים כדאי להתייעץ עם רופא.

7. מחזור כבד

מה המשמעות: הסיבה יכולה להיות מאוד פשוטה (תורשה, הסתגלות לאקלים, אימון רציני בחדר כושר…) או חמורה במיוחד (מחלה ברחם, בעיות בתפקוד בלוטת התריס). גם אם את חושבת שזה פשוט משהו תורשתי, כדאי ללכת לרופא. דימום כבד עשוי להוביל לאנמיה!

איך לזהות אם יש בעיה: קשה לדעת אם המחזור שלך נחשב כבד או לא, אבל בדרך כלל אם המחזור נמשך מעבר ל-7 ימים כדאי לדאוג, בעיקר אם הצבע הוא אדום בהיר. מחזור נורמלי מגיע כל 21-35 ימים, והוא אמור להיות יציב וקבוע.

אם את חושבת שיש בעיה, אל תתביישי ותקבעי תור לגניקולוג, וספרי לו על מה שמדאיג אותך – אין סיבה להיות מובכת כשזה נוגע לבריאות!

איורים: Astkhik Rakimova // מקור: Brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים