7 שיטות להקל על הכאבים החדים בעצבי האגן וירך בתוך כמה דקות, מבלי שתצטרכו להשתמש בתרופות או ניתוחים!

נסו את זה לפני שאתם פונים לכדורים



מכירים את זה שמופיע לכם פתאום כאב חד שיורד מהישבן ועד הרגל שלכם ומנטרל אתכם למשל כמה שעות ואפילו כמה ימים?

אז מסתבר שיש לזה שם, קוראים לזה סיאטיקה, ופירוש המונח הוא כאב לאורך העצב. אם סבלתם מכאבים כאלו אז אתם בטח יודעים על מה אנחנו מדברים ואם לא – אז אנחנו מקווים גם שלא תדעו.

מדובר בתופעה לא נדירה, שיכולה להגרם ממספר גורמים כמו: פריצת דיסק, התכוווצות שרירי הישבן, זריקה בישבן שניתנה לא במקום המדוייק או מחסור בויטמים B6 או B12, וברגע שאתם סובלים מממנה – אפילו הליכה רגילה יכולה להגביר את הכאבים..

הבשורה המשמחת היא שב-75% מהמקרים אפשר לפתור את הבעיה בלי התערבות כירורגית, כל מה שצריך זה להכיר את התרגילים הנכונים ולשמור על כמה כללים באורח החיים.

הנה 7 תרגילים קטנים שיעזרו לכם בהקלה על הכאבים, ויש גם כמה טיפים בסוף הכתבה ששווה לקרוא!

תרגילים בשכיבה

שכבו על מזרן יוגה או שמיכה על משטח שטוח. סגרו את כל החלונות והדלתות כדי שלא יכנס אוויר שיפריע לכם, וכוונו את המיזוג כך שלא יהיה לכם קר.

1. שכבו על הגב וכופפו את הברכייםהרימו את רגל ימין והניחו את קרסול ימין על ירך שמאל. שלבו את הידיים מסביב לירך שמאל ומשכו לכיוון הגוף. אל תרימו את הראש מהרצפה. הישארו בתנוחה הזאת 30 שניות, וחזרו על התרגיל 2-3 פעמים בכל רגל.

Credit: brightside

2. שכבו על הגב והניחו את הידיים לצידי הגוף. כופפו את הברכיים והרימו את הרגליים באוויר כמו בתמונה. הרימו והורידו את הרגליים 5 פעמים.

Credit: brightside

3. בתרגיל הזה תצטרכו כדור טניס. הניחו את הכדור מתחת לישבן, ונועו בעדינות עד שהכדור יגיע לנקודה הכואבת. לחצו בעדינות עם הגוף על הכדור במשך 30-60 שניות, והניעו את הכדור למעלה ולמטה באזור הנקודה. עברו ככה על כל הנקודות הכואבות, אבל הימנעו מאזור עמוד השידרה והפסיקו מיד אם הרגשתם כאב חד. בצעו את התרגיל 1-2 פעמים ביום למשך 5-10 דקות.

Credit: brightside

תרגילים בישיבה

4. שבו על הרצפה וכופפו את הרגליים. השעינו את רגל שמאל על הרצפה והעבירו את רגל ימין מעבר לירך שמאל כשהרגל עדיין מכופפת (כמו בתמונה). ישרו את יד ימין והניחו אותה על הרצפה, את יד שמאל כופפו והניחו את המרפק על ברך ימין. בעדינות סובבו את הגוף והראש לצד ימין, והחזיקו בתנוחה הזאת 30 שניות. לאחר מכן בצעו אותו שוב עם רגליים הפוכות.

5. שבו על כיסא, והניחו את עקב שמאל על ברך ימין. בזהירות הישענו קדימה ונסו לשמור על גב ישר מבלי לעגל אותו. הישארו בתנוחה הזאת 10 נשימות, וחזרו על התרגיל 5 פעמים בכל רגל.

Credit: brightside

ויש כמה כללים קטנים אך חשובים שאתם חייבים להקפיד עליהם ביומיום… בעמוד הבא


שתפו עם החברים שתפו עם החברים