7 דרכים מדעיות להיפטר מקמטים, שלא ידעתם עליהן עד היום!

חייבת לנסות את 3!השנים עוברות, וכל שנה מביאה איתה קמט חדש – מתחת לעיניים, בצידי הפה, בידיים ובעוד כל מיני מקומות שהיינו שמחים להסתיר.

נכון, כל קמט הרווחנו ביושר כשצחקנו, בכינו או סתם יצאנו למסע. אבל שלא נשקר לעצמנו, כולנו היינו מוותרים עליהם (נווו תעשיית היופי עושה על זה הון!).

אז לפני שאתם מחליטים לרוץ ולשלם לעוד פלסטיקאי שמבטיח לכם עתיד ורוד ונטול קמטים, או על עוד מסיכת יופי שגורמת לכם לקחת הלוואה- הנה 7 עצות מדעיות שיעזרו לכם להעלים את הקמטים! שווה לנסות.

1. הניחו כריות מתחת לזרועות שלכם לפני שאתם ישנים

זה יעזור לכם להימנע מקמטים בחזה. החלק הקשה הוא להתרגל לישון על הגב, אבל תוך מספר שבועות אתם תראו את העור שלכם משתפר והאמת שגם התחושה הכללית שלכם.

מחקרים הראו שזו התנוחה המומלצת לשינה מיטבית. ובנוסף זה יעזור לכם להיפטר מכאבי גב.

2. הניחו מספר פריטים סביבכם בזמן השינה

זה עשוי להישמע מוזר, אבל זה מאד יעיל למניעת קמטים. אנחנו משנים את תנוחת השינה שלנו מספר פעמים במהלך הלילה. חלק מהתנוחות לא נוחות, וככה בדיוק קמטים מופיעים.

נסו להניח ערימות של פריטים לצדכם: סלי כביסה, ספרים או פריטים אחרים (רצוי לא שבירים מדי).

3. הניחו כרית מתחת לברכיים

ההבדל שנוצר בין מפלס הגוף לרגליים שלכם מאפשר זרימת דם טובה יותר.

זה יעזור לקמטים ואף לברכיים כואבות או מתוחות, ויהיה מאד אפקטיבי לאלה ממכם שמרבים ללכת.

4. הניחו מגבת מתחת לראשכם

גם הראש שלכם צריך לשכב בנוחות. הכי טוב לישון על כרית אורתופדית, אבל אם אין לכם כזו פשוט גלגלו מגבת רגילה.

5. בחרו את המזרן הנכון!

מזרן רך עשוי להיות נוח, אבל מחקרים כבר אישרו מזמן שמזרן קשה עם קפיצים הוא דווקא הכי טוב לעמוד השדרה שלכם, לזרימת הדם ולמניעת קמטים.

6. בחרו את החזייה הנכונה

רק מעט נשים יודעות שבכל חנות הלבשה תחתונה שמכבדת את עצמה יש חזיית “אנטי קמטים”, שנראית כמו חזיית ספורט אבל בעלת כותנה רכה ונעימה למגע.

החזייה הזאת מצוידת גם בבד נעים באיזור המחשוף שלא סופג קרם לחות ובכך מגינה על העור שלכן. אתן לא יכולות ללבוש אותה כל יום, אך מומלץ לישון איתה.

7. קרם לחות זה חשוב!

זה בהחלט כל כך פשוט. מרחו קרם לחות על איזורים בעייתיים בכל בוקר ובכל לילה. הפכו את זה לשגרה. הוכח שב-90% מהמקרים קמטים מוקדמים מופיעים בגלל מחסור בלחות.

קרדיט תמונות: Natalia Kulakova |  מקור: brightside