7 עובדות מפתיעות על קפה שיוכיחו לכם שזה ההרגל הכי טוב שאימצתם עד היום!

7 שיכנע אותי להתחיל לשתות קפה!איך אפשר לפתוח את היום בלי קפה? אז נכון, מספרים לכם שקפה הוא לא כל כך בריא ואולי כדאי שתפחיתו.

אבל לא משנה כמה ינסו להשמיץ אותו, רוב האנשים מסביב לעולם ממשיכים לצרוך אותו מדי בוקר ואפשר לגמרי להבין למה. זה טעים והופך אותנו לעירניים יותר, אבל חוץ מזה קפה עושה עוד דברים טובים ומפתיעים לגוף שלנו כמו חיזוק המערכת החיסונית או שיפור הזיכרון.

ריכזנו עבורכם 7 עובדות מדהימות על קפה שלא תאמינו איך אף אחד לא סיפר לכם עד היום!

1. שיפור ביצועי המוח

זה לא סוד שקפה מגביר את תשומת הלב, העירנות והריכוז, אבל זה לא הכל! קפה עם תוספת סוכר עשוי להפוך אתכם לגאונים למשך זמן קצר, כי השילוב של קפאין וגלוקוז מפעיל אזורים מסוימים במוח שלכם. עם זאת לעולם אל תשתו קפה על בטן ריקה, כי זה עשוי לעשות בדיוק את הפעולה ההפוכה.

2. מעלה את לחץ הדם

ספל קפה קטן יכול להילחם באירוע היפוטנסיבי – מצב בו לחץ הדם נמוך מדי. אבל זה לא מומלץ לאנשים שמראים סימנים של טכיקרדיה (קצב לב מהיר) ובעלי דופק גבוה במנוחה לאחר שתיית קפה.

לעומת זאת, חולים הסובלים מיתר לחץ דם יכולים לשתות קפה, מכיוון שהגוף מתרגל לזה ולאחר זמן מה מפסיק את עליית לחץ הדם לאחר השתייה.

3. חיזוק המערכת החיסונית

לדברי מדענים, קפה מקטין את הסיכון למוות בטרם עת. ככל שתשתו יותר כוסות קפה ביום – כך הסיכון יקטן. הסיבה לכך היא שהקפה משפיע על המערכת החיסונית שלכם, מחזק ומשפר אותה.

קפה משפר גם את הכבד, הלב ומערכת העיכול. עם זאת, נסו לדבוק בקפה טחון טרי: קפה נמס מכיל תוספים כימיים ופחות חומרים מזינים, אשר עשויים לפגוע באיברי העיכול שלכם.


שתפו עם החברים שתפו עם החברים