7 דברים מפתיעים שכלבים יכולים להריח, וממש להציל את החיים שלכם!

מס' 4 - יכול להציל לכם את החיים רגע האחרון!זה שכלבים הם חיית המחמד האולטימטיבית אתם כבר יודעים…

אתם יודעים שהם נאמנים, שהם יאהבו אתכם ללא תנאים ושהם יהיו החברים הכי טובים שלכם. אתם יודעים שהם ישמחו אתכם כשאתם הכי עצובים, יחבקו אתכם כשאתם הכי לבד, ויקבלו אתכם בדיוק כמו שאתם.

אבל מה שאתם אולי לא יודעים זה שהם ממש יכולים להציל לכם את החיים! איך? בזכות חוש הריח הנדיר שלהם.

הנה 7 דברים שהכלב שלכם יכול להריח ואפילו לא חשבתם שזה אפשרי!

1. שינויים ברמת הגלוקוז בדם

מחקרים הוכיחו שכלבים יכולים להריח ירידה ברמת הגלוקוז בדם. ואיך הם מריחים את זה? כי הריח של הזיעה משתנה. השינוי הזה יכול להיות קריטי אם לבעלים של הכלב יש סכרת. במקרים כאלה הכלב יכול להריח שהוא מריח “לא בסדר” או שהוא ישנוני במידה חריגה, ויתחיל להראות סימנים ולנסות למשוך תשומת לב.

2. סרטן

אצל אנשים שחולים בסרטן, התאים עובדים בצורה אחרת בגלל הגידולים. התאים הנגועים מפרישים סוג מסויים של פרוטאין שכלבים יכולים להריח. המחקרים הראו שכלבים יכולים לגלות סרטן ריאות באמצעות ריח הפה, וסרטן הערמונית או שלפוחית השתן באמצעות ריח השתן. מחקרים חדשים בנושא נערכים כל הזמן, ונראה שגם בכיוון סרטן העור הכלבים מראים יכולות זיהוי.

יש מרפאות שמחזיקות היום “כלבי ריחרוח” שמטפלים במגוון סוגי סרטן כולל סרטן השד. הם נחשבים לכלי עזר יעיל בגילוי מוקדם של המחלה.

3. זהות

בעוד שרובנו מזהים אנשים וחיות בעזרת חוש הראיה, כלבים משתמשים בחוש הריח שלהם לצורך זיהוי. עבור הכלבים הריח של כל אדם הוא ייחודי בדיוק כמו טביעת אצבע. יש מומחים שטוענים שכלב יכול לזהות אדם שקרוב אליו או מקום מוכר, גם אם באוויר יש ריחות ובשמים שונים של אנשים אחרים.

כלבים מוכשרים מאוד יכולים אפילו להבדיל בין זוגות של תאומים, והמשטרה אף עושה שימוש בכישרון הזה כשהיא מחפשת אחר נעדרים.

4. התקף אפילפסיה

כלבים יכולים לזהות התקף אפילפסיה אפילו 45 דקות לפני שהוא מתרחש!

חוקרים מאמינים שיש ריח מסוים שמופרש לפני שהמצב הרפואי הזה קורה. ברגע שהכלב מזהה את הריח הזה, הוא ינסה להשיג תשומת לב באמצעות נביחות, ואם העוויתות כבר התחילו, הוא ידאג להישאר לצידכם עד שזה יעבור.

5. מערכות יחסים שלכם עם כלבים אחרים

כלבים שולחים מסרים אחד לשני באמצעות פרומונים שהם מפרישים בשתן, בעור ובפרווה.

אז אם אתם מבקרים חבר שיש לו כלב, הכלב שלכם ידע על זה! תהיו מוכנים לכך שהכלב שלכם הולך לרחרח אתכם כדי לנסות לברר מי היה הכלב הזה “שאיתו בגדתם בו”. בעזרת חוש הריח שלו הוא יכול לגלות את גזע הכלב, הגודל שלו, המצב הבריאותי ומאפיינים כלביים אחרים.

6. הריון

כשאישה נכנסת להריון, הגוף שלה עובר המון שינויים הורמונליים שהכלב שלה יגלה מהר מאוד. הכלבים יכולים לזהות הריון בשלב מוקדם מאוד לפי ריח ואפילו לפי שינויים בתנועות הגוף, והיחס שלהם יכול להשתנות כי מבחינתם אישה בהריון היא אדם חדש.

7. סופה או הוריקן

מאז ומתמיד בעלי החיים היו רגישים יותר לשינויים בטבע מאשר בני האדם. תצפיות מדעיות הוכיחו שכלבים יכולים להריח אפילו את השינוי הקל ביותר באוויר, ובעזרת הרגישות המיוחדת שלהם לשינויים גיאומגנטיים, היכולת שלהם לחזות סופות או אסונות אחרים היא מדויקת להפליא.

ואם זה לא הספיק כדי לשכנע אתכם לאמץ כלב, אז כדאי שתדעו ש…

על פי מחקרים מדעיים כלבים יהיו החברים הכי טובים של הילדים שלכם

כלבים מעודדים ילדים להיות פעילים חברתית, נחמדים לזולת, לכבד בעלי חיים אחרים ואף מעודדים בהם את הרצון לקרוא יותר ספרים.

אותנו זה שכנע… ואתכם?!

מקור: brightside
שתפו עם החברים שתפו עם החברים