8 דברים מדהימים שיש רק בגרמניה ויעשו לכם חשק לעבור לשם עוד היום! (או לפחות להביא אותם לישראל)

ואף מילה על מילקיגם אתם בטח מכירים מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו שעבר לברלין, והיום הוא חי כמו מלך בלי מלחמות ובעיות כלכליות. כן, אנחנו שומעים כל הזמן כמה גרמניה נהדרת, זולה, ובכלל החיים שם הם סוג של קשת בענן.

אנחנו לא באמת יכולים להגיד לכם אם כל זה נכון, אבל אנחנו כן יכולים לחשוף אתכם לדברים מדהימים שיש בגרמניה, והופכים את החיים של האזרחים להרבה יותר נוחים ונעימים.

הנה 8 דברים גאוניים שיש רק בגרמניה ולא יזיק שגם הם יעשו עליה לארץ הקודש!

1. חניה

בחניונים הגדולים חובה להקצות חניות מיוחדות לנשים באזורים שונים. זה לא בקטע שוביניסטי או משהו כזה שאומר שנשים צריכות עזרה, זה כדי לעזור לנשים להימנע מחניות תת קרקעיות שם הן יכולות להיות מותקפות. החניות לנשים ממוקמות קרוב יותר ליציאות מהחניונים כדי לסייע להן להימלט במידת הצורך.

2. שבילי אופניים

הולנד? לא לא, גרמניה היא המדינה עם הכי הרבה רוכבי אופניים, כשל-96% מהאוכלוסייה יש לפחות זוג אופנים אחד. אז בפעם הבאה שאתם בגרמניה, תסתכלו היטב לפני שאתם יוצאים מהאוטו כדי שרוכב אופניים לא יתקע בכם, ובשום פנים ואופן אל תלכו בשביל האופניים! זה רבה יותר מסוכן ממה שאתם מדמיינים…

Credit: © Pixabay

3. סופר

קודם כל, בסופרים בגרמניה כל המוצרים מציגים את המחיר הראשי של המוצר, ומתחתיו את המחירים לקילו, 100 גרם או ליטר. זה עוזר ללקוחות להשוות מחירים ולבחור מה שהכי משתלם עבורם.

ואם אתם קונים בקבוק מים בסופר, שימו לב למחיר. המחיר של הבקבוק עצמו כתוב בנפרד מהמחיר של המים. אם תמחזרו את הבקבוק, תקבלו חזרה את הסכום ששילמתם על הבקבוק עצמו, בדומה לחוק הפיקדון בארץ.

רוצים לעשות קניות בלילה? תשכחו מזה. החוק בגרמניה אומר שכל החנויות נסגרות ב-20:00, ויש קניונים שאפילו נסגרים שעה קודם. יש חוק בגרמניה שמגן על האזרחים ועל שעות העבודה שלהם ולכן מסדיר אץ שעות הפעילות של החנויות. חשוב לזכור את זה בטיול הבא שלכם.

4. כלבים

כמו אופניים, גם כלבים אפשר לראות בכל מקום בגרמניה. ושם גם מותר להיכנס איתם לבתי קפה, תחבורה ציבורית וכו’. אתם גם תמצאו בכל רחוב מתקנים עם שקיות איסוף לצואת הכלבים בחינם, כמו גם פחים מיוחדים שבהם אפשר לזרוק את מה שאספתם אחרי שהכלב שלכם התפנה.

5. שירותים

מכירים את השירותים הניידים שמביאים לאירועים? בגרמניה הלכו צעד אחד קדימה והקימו את השירותים האלו ברחבי המדינה. אמנם אין בהם פרטיות, אבל היי, לפחות השימוש בהם בחינם.

ונכון שזה נראה כמו עמדת החלפה שגרתית שאפשר למצוא גם במקומות ציבוריים בארץ? אבל לא! זאת עמדת החלפה שמגיעה מצויידת בחיתולים שניתן לקחת בחינם במידת הצורך, וניתן למצוא אותה כמעט בכל שירותים ציבוריים.

ולסיום, ההשקעה בשירותים בגרמניה היא גדולה מאוד. הרבה תיירים שמגיעים למדינה מעלים תמונות של שלטי השירותים לרשתות החברתיות. והנה הסיבה…


שתפו עם החברים שתפו עם החברים